Tým Severní Ameriky – Česko 2:3 (kon.) | Švédsko – Tým Evropy 2:6 (kon.) | Kanada – Rusko 3:2 (po pr.)

Kanada právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Rusové střídali v hodně špatný okamžik a úplně zapomněli na volného RYANA GETZLAFA. Útočník Anaheimu obdržel přihrávku od Burnse a v nájezdu proti Bobrovskému vytáhl zakončení mezi betony ruského gólmana. Ten zareagovat nedokázal. Asistence: Brent Burns

63:09
    Další situace dva na jednoho. Crosby šel s Pietrangelem proti jedinému bekovi, nicméně střelou kanadský kapitán neuspěl.

61:51
    Zničehonic se Rusové dostali do přečíslení, Tarasenko to vzal na sebe, ale Price vytáhl výborný zákrok.

58:27
    Crosby zakombinoval s Girouxem, ale ten ani nadvakrát nedokázal protlačit puk přes natažený beton ruského gólmana.

56:46
    Nikita Kučerov (RUS) teď trochu nešťastně zasáhl jednoho ze soupeřů hokejkou do brady. Přesilová hra pro Kanadu.

55:55
    A Kanada mohla rázem vést! Marchand s nabruslil před bránu, kde ho našel Bergeron, avšak Bobrovskij si s bekhendovou kličkou útočníka Bostonu poradil!
    53:58 John TAVARES - 2:2

53:58
    Nyní už je ale vyrovnáno. Po vhazování se kotouče ujal JOHN TAVARES, který nic nevymýšlel a okamžitě nahazoval puk na bránu. Bobrovskij vůbec nic neviděl a kotouč prosvištěl kolem jeho těla do sítě. Asistence: Drew Doughty

53:50
    Krásně se však nyní uvolnil John Tavares, který se prosmýkl kolem beků, avšak na Bobrovského v souboji tváří v tvář nevyzrál.

50:16
    A další šance Ruska! Panarin objel bránu a dokázal najít Kulikova. Jeho ránu z mezikruží skvěle zneškodnil Price!
    47:25 Artemij PANARIN - 1:2

47:25
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové obracejí vývoj utkání! Šipačjov ve středním pásmu rozjel akci, která vyústila v Dadonovovou přihrávku na volného ARTEMIJE PANARINA a ten zametl puk do brány Careyho Price! Šok pro favorizovanou Kanadu! Asistence: Jevgenij Dadonov, Vadim Šipačjov

46:17
    Kanaďané dokázali zatlačit soupeře a Crosby byl blízko vyrovnání. Odražený kotouč totiž napálil hned na Bobrovského, ale ten drží vyrovnaný stav.
    43:40 Alexandr OVEČKIN - 1:1

43:40
    A kratičká přesilová hra pět na tři je využita! Hned po buly se totiž kotouč po modré čáře dostal k ALEXANDRU OVEČKINOVI, který na nic nečekal a tvrdým projektilem propálil přesunujícího se Price! Asistence: Artemij Panarin, Jevgenij Malkin

43:37
    Nepříjemnost pro Kanadu! Je tady další vyloučení a Rusko bude hrát aspoň chvíli v pěti proti třem. Na lavici hanby usedá Marc-Édouard Vlasic (CAN).

42:29
    Obrovská šance! Panarin už už mohl střílet do odkryté části branky, ale jeho hokejka nevydržela nápor a zakončení nebylo přesné.

41:46
    Záhy ale přichází další přesilová hra Ruska. Podruhé v tomto utkání to je za příliš mnoho hráčů na ledě.

39:30
    V poslední minutě se ještě Rusku podařilo přesunout hru do útočného pásma a Steven Stamkos (CAN) se provinil proti pravidlům, když krosčekem oplácel předchozí faul soupeře.

36:18
    Krátkou převahu Ruska však přerušuj nedovolený zákrok Jevgenije Malkina (RUS), který dostává dvě trestné minuty a hrubost.

36:01
    Rusové jsou v útočném pásmu velmi aktivní a již několik desítek vteřin se drží před Pricem. Marčenkovo nahození se zastavilo o tyč!

29:06
    Má tvrzení ale rychle vyvrátil Stamkos, jenž se nalevo položil do přihrávky a protáhl Sergeje Bobrovského v bráně Ruska!

27:19
    A také Kanada si zahraje přesilovou hru. Za vysokou hůl je potrestán Jevgenij Kuzněcov (RUS).

26:26
    Na druhé straně jsme však zaregistrovali přečíslení zakončené Ryanem Getzlafem. Jeho první střelu zneškodnil Bobrovskij a tu druhou ruský brankář vytlačil aspoň na brankovou konstrukci.

25:49
    Velká šance Ruska! Nikita Zajcev si připravil kotouč na střelu a z vrcholu kruhu orazítkoval tyč!

25:01
    Drew Doughty (CAN) hodil hokejku mezi nohy jednoho z Rusů a je dalším potrestaným hráčem.

21:51
    Rusové si v úvodu druhé třetiny zahrají přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Logan Couture (CAN).

17:30
    Steven Stamkos (CAN) se ale nyní o zisk kotouče snažil až příliš a dostává dvě trestné minuty za hákování.

15:02
    Krásný ťukec Kanaďanů měl skončit finálním usměrněním puku v podání Thorntona, ale od jeho hokejky si to puk namířil mimo třit yče!

13:32
    Orlov dvakrát chyboval a nakonec to byl Vadim Šipačjov (RUS), kdo musel zatáhnout za záchrannou brzdu! Dvě trestné minuty za hákování.

10:59
    Další šance Kanady! Crosby přihrávkou zpoza brány našel Bergerona, nicméně jeho bomba pouze prolétla těsně vedle tyče!
    08:49 Patrice BERGERON - 1:0

08:49
    Tak tohle byla paráda! Kanada rozjela akci ve středním pásmu, Sidney Crosby zavezl puk podél mantinelu do pásma útočného a poté touč jemně předal do jízdy na hůl PATRICE BERGERONA. Ten vlétl před Bobrovského a krásným bekhendem skóroval pod horní tyčku! Asistence: Sidney Crosby, Brent Burns

06:55
    Tak to byla tutovka Alexandra Ovečkina! Ruský kapitán obdržel přihrávku před odkrytou část brány, ale Price se blýskl skvělým zákrokem.

05:27
    Zámořská reprezentace dostává dvě trestné minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 9. Bergeron (Crosby, Burns), 54. Tavares (Doughty), 64. Getzlaf (Burns) – 44. Ovečkin (Panarin, Malkin), 48. Panarin (Dadonov, Šipačjov)

Kanada: Price (Crawford) – Vlasic, Weber (A), Bouwmeester, Doughty, Pietrangelo, Burns – Marchand, Crosby (C), Bergeron – Couture, Toews (A), Stamkos – Tavares, Getzlaf, Perry – Thornton, O'Reilly, Giroux
    Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – Orlov, Zajcev, Markov, Jemelin, Kulikov, Marčenko – Ovečkin (C), Dacjuk (A), Kučerov – Kuljomin, Malkin (A), Tarasenko – Panarin, Šipačjov, Dadonov – Anisimov, Kuzněcov, Tělegin

Rozhodčí: Dan O’Halloran, Gord Dwyer – Derek Amell, Jonny Murray (vš. CAN)

Diváci: 12 332