Bayern – Hertha 3:0 (kon.) | Leverkusen – Augsburg 0:0 (kon.) | Schalke – Kolín nad Rýnem 1:3 (kon.)
W. Brémy – Mohuč 1:2 (kon.) | RB Lipsko – Mönchengladbach 1:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
0:0 (0:0)
FC Augsburg
Středa 21.09.2016, 20:00 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 4. kolo

Dnešní utkání sledovalo 24097 diváků. (22:27:48)
    Brankář Marwin Hitz byl jednoznačně nejlepším mužem zápasu.

Utkání 4. kola Bundesligy mezi Leverkusenem a Augsburgem má dva hrdiny. Tím prvním a pravým je fenomenální brankář Marwin Hitz, který předvedl několik úžasných zákroků a v posledních sekundách zápasu je korunoval jedním nereálným. Na opačné straně musí být hodně zklamán Charles Aránguiz, který selhal poprvé v obrovské šanci v závěru prvního poločasu a po přestávce zahodil penaltu, když vůbec netrefil bránu. Leverkusen mohl za neproměněné šance potrestat český záložník Jan Morávek, jenže ho vychytal Bernd Leno a utkání vzápětí nedohrál kvůli zranění. Konečný výsledek. Leverkusen 0 Augsburg 0.

90+3
    90+3. Hitz spektakulárním zákrokem vychytal Kießlinga.

90+3
    Marwin Hitz předvedl několik sekund před koncem zápasu neskutečný reflexivní zákrok z říše snů a udržel Leverkusen na uzdě! Joel Pohjanpalo nádherně odcentroval z pravého křídla a na vzdálenější levé tyči našel nabíhajícího Stefan Kießlinga, který zakončil akci dvou střídajících hráčů krásnou hlavičkou a snažil se zamířit do odkryté části brány, tam se ale skvěle dokázal dostat Marwin Hitz a tygřím skokem míč vyrazil mimo.

90+2
    Julian Brandt se pokusil na pravé straně šestnáctky prodrat do zakončení, jenže si hodně pomáhal rukama. Rozhodčí to uviděl a odpískal mu dobře faul.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Julian Brandt nasměroval do šestnáctky dobrý centr a na vzdálenější levé tyči našel střídajícího Joela Pohjanpala, jehož střela byla zablokována, stejně jako ta následná v podání Aleksandara Dragoviće.

89
    Julian Brandt napřáhl na pravé straně hřiště z hranice šestnáctky k přízemní střele, jenže ta byla příliš slabá a Marwin Hitz ji u levé tyče v pohodě sebral ze země.

88
    Pro českého fanouška je určitě škoda, že se neprosadil Jan Morávek, který nejprve neproměnil obrovskou šanci svého týmu a několik minut na to se navíc nešťastně zranil.

87
    Hráči Leverkusenu začínají být hodně frustrovaní a už nemají příliš času na to, aby vstřelili vítězný gól a rozhodli tohle hodně dramatické a nervy drásající utkání.

86
    Jeden z hráčů Leverkusenu se na přední tyči marně natahoval po centru z levého křídla a těsně na něj pravačkou nedosáhl.

85
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Gojko Kačar, přichází Christoph Janker.

84
    Jan Morávek během posledních čtyř let pravidelně střídá Bundesligu s regionálními soutěžemi a na vině jsou právě zranění, které před pár minutami českého záložníka postihlo a není kvůli němu schopen pokračovat ve hře.

83
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Halil Altintop.

82
    Leverkusen má obrovskou převahu, a to jak územní, tak střeleckou, jenže jako by mu štěstí nepřálo.

81
    Jan Morávek zůstal ležet na hrací ploše, vzápětí se ale zvedl a Leverkusen může na levé straně hřiště vhazovat.

80
    Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a nádherný dramatický zápas mezi Leverkusenem a Augsburgem stále zatím gól nenabídl.

Tomáš Reiner

Branky:

Karty:   46. Verhaegh (AUG), 71. Gouweleeuw (AUG)

Neproměněná penalta: 72. Aránguiz (LEV), mimo

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:16.
    Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, Dragović, Wendell – Kampl, L. Bender (C) (76. Pohjanpalo), Aránguiz, Çalhanoğlu (66. Brandt) – Volland, J. Hernández (65. Kießling).
    Náhradníci: R. Özcan – Toprak, Baumgartlinger, Mehmedi, Kießling, Brandt, Pohjanpalo.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Gouweleeuw, Hinteregger, Stafylidis – Kačar (85. Janker), Baier – Či Tong-won, Morávek (83. Altintop), Ku (46. Max) – Finnbogason.
    Náhradníci: Luthe – Janker, Altintop, Feulner, Schmid, Max, Bobadilla.

Rozhodčí: Jechen Drees. Asistenti: Timo Gerach, Christian Gittelmann. Čtvrtý rozhodčí: Thorsten Schiffner

Diváci: 24097