po s.n. (0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
HC Bolzano
Neděle 25.09.2016, 17:30 • Nevoga Arena • bet-at-home ICE Hockey League • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný den ze Znojma! Nedělní odpoledne zde přinese souboj celků, jimž se vstup do nového ročníku Erste Bank Eishockey Ligy nevydařil. Orli i Bolzano po třech kolech stále čekají na první výhru. Jednomu z celků se ji na čtvrtý pokus povede ukořistit.

BOLZANO

Nejúspěšnější italský klub historie sice přišel o své nejlepší kanadské hráče loňské sezóny (Pollastrone s Vausem šli do Vídně, Broda do Linze, McMonagle do Znojma), tentokrát však také některé další udrželo. Reid nebo Palmieri patřili mezi nejlepší útočníky ligy už loni, pohromadě zůstalo i elitní obranné duo Egger – Oberdörfer.

Nejviditelnější změnu doznal post gólmana, kde skončila éra Jaroslava Hübla. Toho vystřídal další hráč dobře známý českým fanouškům, Slovák Marcel Melicherčík, jenž v minulosti působil ve Spartě nebo širším kádru Lva Praha.

ZNOJMO

Orli jsou na tom ještě o něco hůř a na první bod stále čekají. Po domácím neúspěchu s úřadujícím mistrem přišly dvě porážky v Korutanech, v Klagenfurtu a Villachu. Nyní se znojemský celek vrací do domácího prostředí a cíl je jasný: poprvé se radovat z vítězství. Potřebovat k tomu bude nejen zlepšenou obranu, ale především produktivnější útok. Dosud dosáhl jen tří gólů ve třech utkáních, nejméně z celé ligy.

Alespoň drobnou radostí tak pro znojemský tým mohl být 100. kanadský bod Davida Bartoše v orlím dresu, kterého dosáhl díky své trefě na ledě Klagenfurtu.

HC Bolzano: Melicherčík (Smith) – Egger, Oberdörfer, Everson, Gellert, Seymour, Glira – Reid, Yogan, Marchetti – Frigo, Root, Frank – Kearney, Bernard, Gander – Palmieri, Oleksuk, Vallerand – Insam.

Rozhodčí: GRUBER, KINCSES, Gatol, Nagy.
    Pro Petera Puchera je dnešní zápas speciální

Oba týmy jsou už na ledové ploše.

00:01

00:15
    Pucher se snaží napadat v útočném pásmu.

00:40
    Tomas se dostal k puku, okamžitě ho ale po kontaktu s Eggerem ztratil.

01:01
    Číp hledal nepřesně Plíhala podél modré čáry.

01:38
    Schwarz chytá nahození od Friga. Vhazuje se v obranném pásmu Znojma.

02:05
    Biro si sjel až k levému kruhu a vypálil, minul ale branku!

02:38
    Šulák zastavil vyhození na modré čáře a lehkou střelou ji poslal do lapačky Melicherčíka.

03:05
    Yogan prokličkoval až před Schwarze, Lattner na poslední chvíli zasáhl!

03:25
    Na druhé straně Wronka otestoval pozornost Melicherčíka.

04:16
    Lakos vypálil od modré a po zmatku před brankou trefil Šulák tyčku hostující svatyně!

04:30
    Tyč trefil také Reid, když se dostal do přečíslení dvou na jednoho. Snažil se udělat kličku Schwarzovi, to se mu povedlo, ale poslal puk kousek vedle.

05:59
    Šeda vypálil z levé strany, Melicherčík chytá.

06:18
    Na Znojmu je vidět nervozita.

06:50
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali. Hraje se spíše u mantinelů.

07:47
    Číp mohl jít sám na gólmana, dobruslil ho ale Gellert.

08:45
    Šedova rána byla sražena. Následná střela Lakose zahučela vedle levé tyče.

08:57
    Bolzano zatím hrozí spíše z protiútoků. Jeden takový teď zastavil Řezníček.

09:36
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Insam – 2 min., podražení).

10:09
    Znojmu se přesilovka zatím vůbec nedaří. Reid teď šetří čas.

11:05
    Z hlediště lze slyšet pískot. Orli se nemůžou usadit v útočném pásmu.

11:35
    Wronka našel zpoza branky volného Čípa. Přihrávku ještě tečoval jeden z hostujících hráčů, takže znojemský útočník nedokázal trefit puk přesně.

12:25
    Biro pálil od modré, jeho ránu ale dokázal Melicherčík vytěsnit mimo tyče.

12:38
    Orli se provinili ofsajdem, bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

13:05
    Schwarz teď zachránil Znojmo od pohromy! Tři hráči Bolzana ujížděli na domácí svatyni, zakončující Reid však mířil pouze do betonu!

14:35
    Šulák se vydal na útočný výpad a z prostoru levého kruhu otestoval pozornost Melicherčíka.

15:02
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Šulák – 2 min., hákování).

15:16
    Gander z bezprostřední blízkosti mířil jen do Schwarze.

15:50
    Znojemští nedokázali vyhodit a před Schwarzem byl k vidění obrovský závar. Napřed dorážel Reid, pak Yogan, ale ani jeden nedokázal usměrnit puk za brankovou čáru!

16:48
    Italové se provinili icingem. Vhazovat se bude před Melicherčíkem.

17:02

17:39
    Pucher ztratil puk ve středním pásmu. Orli mají problém si přihrát, jde na nich vidět nervozita.

18:30
    Vallerand střílel z pravého kruhu, Schwarz zasahuje.

19:00
    Poslední minuta první části.

19:14
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Lakos – 2 min., vysoká hůl).

20:00

Viděli jsme zajímavou první část, ve které ale nepadla žádná branka, přestože šancí měly oba týmy dostatek. Orli se snaží, je na nich vidět ale nervozita, že udělají chybu. Dostane se český tým do vedení v druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

21:05
    Bolzano kombinuje v útočném pásmu.

21:19

21:43
    Palmieri vystřelil na Schwarze, ten byl připravený.

22:25
    Wronka nahodil na Melicherčíka a šel střídat.

23:47
    Orli právě vstřelili branku!
    Stehlík nahrál křížnou přihrávku před branku ADAMOVI HUGHESMANOVI, který z bezprostřední blízkosti překonal Melicherčíka střelou pod břevno. Asistence: Jakub Stehlík.
    23:47 HUGHESMAN - 1:0

24:42
    Orli jsou aktivní a snaží se přidat další branku.

25:09
    Reid s Yoganem šli dva na jednoho. První ze zmniňovaných útočníků se snažil nahrát na toho druhého, jejich záměr ale vystihl Šulák, který vypíchl puk.

26:29
    Biro dostal chuť do útočení a otestoval pozornost Melicherčíka.

26:59
    Stehlík se zapomněl v útočném pásmu a na Schwarze šli tři hráči Bolzana. Bernard ale nevystřelil dobře, minul totiž branku.

27:38
    Tomas ihned po vhazování vypálil na Melicherčíka, který vyráží betonem. Skvělý zákrok slovenského gólmana v dresu italského celku.

27:59
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Lakos – 2 min., držení protihráče).

28:20
    Gellert nahodil na Schwarze kotouč, s kterým si ale znojemský gólman poradil. Vhazuje se v obranném pásmu domácích.

28:53
    Yogan poslal přihrávku na modrou, kde stál Gellert. Jeho rána měla slušné parametry, ale Schwarz je dnes bezchybný.

30:09
    Vallerand vystřelil z pravého kruhu jen do ochranné sítě. Je možné, že byl jeho pokus tečován.

30:45
    Yogan si z levé strany vybruslil až před branku, kde stál opět připravený Schwarz a skvělým zákrokem zamezil puku v cestě za brankovou čáru!

31:32
    Obrovská šance a překrásná kombinace. Řezníček mohl vypálit, místo toho ale přihrál na volného Wronku vedle levé tyče, ten ještě vyšperkoval pozici pro Radka Čípa stojícího na vzdálenější tyči. Melicherčík ale vytáhl famózní zákrok betonem!
    31:32 Šance domácích po soupeřově zaváhání

32:12
    Vhazuje se před hostujícím gólmanem.

33:05
    Tomas si z levé strany kluziště vybruslil až před Melicherčíka, natlačil se před něj, ale nedokázal už usměrnit puk do sítě. O několik sekund později se pokoušel o něco podobného, opět neúspěšně.

34:06
    Bolzano se teď vůbec nemůže dostat do útočného pásma. Orli převzali otěže zápasu.

34:40
    Kearney vystřelil od mantinelu, Schwarz zasahuje ramenem.

35:20
    Lattner pálil tvrdě od modré, jeho střela minula těsně levou tyč.

36:05
    Zatímco Orli střídali, Číp udržel kotouč v útočném pásmu.

36:52
    Stehlík se opět prezentoval prudkou střelou, opět ale jen do mantinelu. Bolzano se následně provinilo icingem. Toto je velká šance pro Orly, aby odskočili na rozdíl dvou branek. Na hráčích italského celku jde vidět vyčerpanost z předchozího střídání.

37:00
    Trenér Bolzana nechce nic riskovat a vzal si oddechový čas.

37:20
    Orli vyhráli vhazování, jejich přihrávku ovšem zblokoval Reid.

37:55
    Po hezké kombinaci třetí formace zakončoval Bartoš pouze do výstroje Melicherčíka.

38:26
    Icing Znojma.

38:38
    Znojemští bojují o puk u mantinelu.

39:14
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    Velká škoda pro barvy Znojma. Egger vyslal do protiútoku BRODIEHO REIDA, jehož chytrá střela skončila až ve znojemské svatyni. Asistence: Alexander Egger, Hannes Oberdörfer.
    39:14 REID - 1:1

40:00

Ve druhé třetině jasně dominovali Orli, není jim to však příliš platné. Ve 24. minutě se sice prosadil poprvé v sezóně střelec Adam Hughesman, díky špatné poslední minutě třetiny je stav 1:1. Dokážou Orli opět odskočit do vedení? To se dozvíme v následujících minutách.

Další třetina začne přibližně v 19:07.

40:01

40:10
    Zakázané uvolnění Bolzana.

40:40
    Peter Pucher se ocitl sám před Melicherčíkem, ale nedal!

41:16
    Yogan se snažil natlačit před branku Marka Schwarze. Jeho záměr však vystihl Řezníček, který mu kotouč vypíchl a zamezil tak nebezpečí.

42:10
    Orli mohli opět odskočit do vedení. Stehlík vypálil od modré, jeho ránu pak tečoval Šeda, ale Melicherčík vytáhl skvělý zákrok betonem!

42:41
    Gander po zmatku před Schwarzem nedotlačil puk do brány.

43:09
    Orli řeší tlak Bolzana pouze zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat před Schwarzem.

43:22
    Nejlepší střelec hostů opět zkusil svoje štěstí, když vystřelil z prostoru mezi modrou čárou a pravým kruhem.

44:29
    Oleksuk zpoza branky našel volného NICKA PALMIERIHO, který byl otočen zády k brance, mezi nohama ale dokázal puk propašovat až do brány. Asistence: Travis Oleksuk.
    44:29 PALMIERI - 1:2

45:45
    Bernard vypálil z levého kruhu na Schwarze, který famózní lapačkou šanci likviduje!

46:21
    Hughesman šel sám na gólmana, dotíral se na něj však jeden z obránců, takže musel zvolit jen zakončení střelou z větší vzdálenosti. Melicherčík vytáhl zákrok betonem a vyrazil puk k mantinelu.

46:45
    Orli se snaží odpovědět, ale zatím nic nevymysleli.

47:08
    Vodný vyslal kotouč na Melicherčíka, střele chyběla razance.

47:55
    Bolzano poslalo kotouč přes všechny čáry. Píská se icing.

49:00
    Orlům se nedaří usadit se v útočné třetině.

50:05
    Wronka se ocitl úplně osamocený v pravém kruhu, avšak Melicherčík byl opět pozorný a na poslední chvíli vyrazil střelu ramenem.

50:58
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Bernard – 2 min., krosček).

51:04
    Je vyrovnáno. PETER PUCHER dokázal chytře tečovat nahození Andrého Lakose od modré čáry. Peter Pucher dnes prožívá 700. zápas v dresu Orlů. Asistence: André Lakos, Roman Tomas.
    51:04 PUCHER - 2:2

52:34
    Stehlík pálil od modré a teč jednoho ze znojemských útočníků nadělala Melicherčíkovi obrovské problémy! Orli jsou na koni.

52:35
    Orli využili svoji první početní výhodu od začátku sezóny.

Dnešní utkání sleduje 2245 diváků.

53:05
    Šulák obětavě zblokoval ránu Roota.

53:35
    Wronka dnes opět lítá na ledě. Teď naservíroval kotouč Čípovi, který netrefil zařízení.

54:13
    Lattner vyslal střelu od modré, Číp tečoval těsně vedle.

55:24
    Yogan zle dorážel před Schwarzem, to si nenechal líbit znojemský Řezníček a odstrčil ho z brankoviště.

55:53
    Orli hrají dobrý hokej, avšak nedaří se jim střelecky.

56:51
    Schwarz raději chytá nahození ze středního pásma.

57:58
    Tomas protečoval kotouč do útočného pásma a šel střídat.

59:00
    Poslední minuta třetí části.

59:52
    Plíhal dorážel před Melicherčíkem, hostující hráči ho odstavili. Posledních osm sekund třetiny, vhazuje se v útočném pásmu Orlů.

59:56
    Šulák dostal skvělou přihrávku ke střele, ale o dva metry netrefil zařízení.

60:00

Viděli jsme zajímavou třetinu, ve které Orli po zásluze vyrovnali. Jedno je jisté, Orli právě získali první bod v nové sezoně Erste Bank Eishockey ligy. Uvidíme sedmiminutové prodloužení.

60:01

60:05
    Tomas se snažil zasáhnout letící puk a nasměrovat jej do branky.

60:55
    Stehlík střílel od modré, Lattner pak tečoval kotouč pouze do gólmana Melicherčíka.

61:43
    Hughesman zabojoval o puk v útočném pásmu, pak ale nenašel žádného spoluhráče.

62:24
    Vallerand hledal v protiútoku Palmieriho. Ten puk nestihl. Žádné nebezpečí.

62:50
    Na druhé straně zakončil i Lakos. Puk se možná otřel i o břevno Melicherčíkovy branky.

62:55
    Lattner střílel z mezikruží pouze do betonu Melicherčíka.

63:05
    Hraje se 3 na 3.

63:49
    Stehlík nadvakrát netrefil z ideální pozice branku!

64:15
    Seymour poslal puk jen do lapačky Schwarze.

65:01
    Šulák pálil mimo.

66:08
    Tomas pokazil přihrávku a Reid trefil tyčku!