Poruba 2011 – Vsetín 6:2 (kon.) | SHK Hodonín – Šumperk 5:2 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:2 (kon.)
Kopřivnice – Opava 4:1 (kon.) | David Servis – Písek 2:7 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 2:3 (po pr.)
Jindř. Hradec – Žďár n/S 7:8 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.) | Bílina – Klášterec nO 5:0 (kon.)
Sokolov – Řisuty 1:4 (kon.) | Děčín – Trutnov 1:3 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 10:5 (kon.)
Klatovy – Kobra 6:3 (kon.) | Kolín – Nymburk 3:4 (kon.)
HK Nový Jičín
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 28.09.2016, 18:002. liga skupina Východ • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký sváteční den z Nového Jičína, dnes bude na programu další derby a to sice mezi domácím Novým Jičínem a hostujícím celkem z Valašského Meziřičí. Tito dva soupeři patří mezi tradiční rivaly a můžeme očekávat souboj na "ostří" nože.

Z přípravy těžili v obou zápasech Bobři, když v Novém Jičíně vyhráli 3:4 na samostatné nájezdy a doma následně potvrdili dobré kvality a opět zvítězili těsným výsedek a to sice 5:4 v základní hrací době. Nutno podotknout, že od této doby uplynul nějaký čas a HK Nový Jičín získal další posily, nebál bych se říct esa v rukávu. Valašským dobře známý Rác, který odehrál několik zápasů také za Valmez a extraligový Honza Dresler.

00:01

0:29
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    A je tady první gól utkání, skóre otevírá Dvořák Petr! Kdy si zpracovala první pětka, Iláše a Dvořák již neměl problém zasunout do brány domácího celku.

2:09
    Domácí jsou mírně otřesení, vhazovalo se před Ilášem a Bobři opět domácím zatápějí.

3:30
    Menší trest pro Kubo Martin, menší trest, podražení.

4:41
    Novému Jičínu se nedaří moc prosadit, až na jednu střelu, která nebyla přesná.

5:30

6:35
    Rác Roman, si sám objel bránu, evidetně překvapil hostujícího gólmana, střela byla avšak nepřesná.

7:20
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Dresler – 2 min, podražení.).

8:35
    Bobři , úřadují v útočném pásmu, vypracovali si dá se říct, jen jednu gólovou šanci, kterou pokryl Iláš. Z této přesilovky nic nebude.

9:20

9:52
    Postavení útočícího hráče v brankovišti, hra se přesunuje do středního pásma.

10:05
    Aktivnější opět hosté, kteří se víceméně drží u Iláše, kombinují ale dle mého názoru zbytečně moc.

10:25
    Zakázané uvolnění, hra se stěhuje přes Plška.

11:02
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Chvostek Michael – 2 min, podražení.).

12:51
    Ani druhá přesilová hra, nepřinesla ovoce, v podobě gólu. Tempo Bobrů mírně opadlo, z čeho těží Nový Jičín a snaží se vypracovat nějakou šanci.

12:57
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Martiník – 2 min.).

13:02
    Středa je den zaslíbený Druhé hokejové lize

13:30
    Rác Roman dostal hezky namazáno, mířil mezi betony Plška, ten je však přesný a z dobré akce není nic.

14:08
    Tato přesilová hra vypadá o něco málo lépe, než v podání hostujícího manšaftu, uvidíme, zda se dočkáme gólu.

14:57

15:57
    Nový Jičín se snaží rozjet útočnou akci a usazuje se v obranném pásmu Bobrů.

16:30
    Důsledná hra Valachů, nedovoluje nic, než vystěhování z pásma.

17:47
    Hezká akce domácích, kdy na chviličku zůstal nepokrytý domácí útočník Kocián, Plšek pozorný a stav se nemění.

18:16
    Zakázané uvolnění Valašského Meziřičí, vhazování před Plškem.

18:38
    Offside Nového Jičína.

19:23
    Dělovka od modré, Plšek ve střehu, poslední vhazování této třetiny a také dost možná poslední akce.

20:00

První třetina nám přinesla pouze jedinný gól, v prvních minutách hry, když skóroval Dvořák Petr, po velkém závaru a skrumáži před Ilášem. Následně byly šance na obou stranách, brankáři ale zatím všechny další pokusy zlikvidovali. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:01

20:25
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

20:29
    Střela od modré, Iláš chytá.

20:50
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Nesvadba – 2 min, hákování.).

21:46
    Téměř minuta přesilové hry je pryč, obranná hra Nového Jičína ale Valachy k ničemu nepustila.

22:46
    Naopak, do dobré šance se dostal Zdeněk (NJI), který se ocitl sám před Plškem, bohudík pro něj, mířil přímo doprostřed jeho výstroje.

22:50

23:16

24:26
    Nyní se hraje otevřený hokej, nahoru – dolů a zápas nabírá na obrátkách.

25:39
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno, nejprve sřílel Rác Roman, který mířil k hrudi Plška, ten nepříjemnou střelu vyrazil před sebe, kde byl nikým nepokrytý Stránský David a vyrovnává na 1:1 ! Velice důležitá branka pro Nový Jičín!

26:46
    Nový Jičín značně ožil a pokouší se bojovat o každý centimetr ledu, Bobři ale také nezáhálí a můžeme sledovat velice hezký hokej.

27:31
    Iláš David viděl odražený kotouč u mantinelu, pokryl ho lapačkou a uklidnil tak nepříjemnou situaci.

27:49
    Hra se stěhuje před Plška, buly vyhrává domácí celek a zatápí Valachům.

28:04
    Za cenu zakázaného uvolnění, se Valašské Meziřičí osvobozuje a nemůže tak střídat.

29:00
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, hra bude pokračovat před útočnou modrou, z pohledu domácích.

29:31
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Varga Miroslav – 2 min, narážení na hrazení.).

31:31

31:31
    Přesilovka se domácím moc nepovedla, vypracovali si pouze dvě, maximálně tři šance, které pokryl Plšek, bez větších problémů.

32:10
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Nesvadba – 2 min, podražení.).

32:17
    Nový Jičín vyhazuje až k Plškovi a Bobři musejí začínat od znovu.

32:50
    Dobrá střela od modré, která měla jak se říká "oči", Iláš pozorný a Nový Jičín se opět osvobozuje.

34:02
    Pískán offside Nového Jičína, z oslabení zbývá pouze šest vteřín.

34:10

34:22
    Pískán nesmyslný icing, neboli zakázané uvolnění. Následně se čároví omluvili a vhazuje se ve středním pásmu.

35:17
    Velký závar před Plškem, kde nejblíže od gólu byl Samiec David, Valachům se podařilo puk vyšťourat snad z brankové čáry!

36:35
    Dělovka od Vydry, až za útočnou modrou, Iláš ale puk pokryl velice dobře a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

38:00
    Hodně nepřesností na obou stranách, více snad na domácích hokejkách, z čehož se snaží těžit hosté ale víceméně se jim to nedaří. Vhazování před Plškem.

39:25
    Obrovská šance Nového Jičína! V přímo gólové šanci se ocitnul útočník Nového Jičína, který si chtěl položit Plška a pak zvednout do odkryté klece, puk mu sjel z otočky z čepele a skóre se němení! To bude domácí ještě mrzet!

40:00

Ve druhé třetině jsme mohli být svědky atraktivního hokeje, z čehož těžili domácí a zaslouženě vyrovnali skóre na 1:1. Je dost možné, že další gól, bude rozhodující a dá se říct kdo dá gól – vyhrál.

40:01

41:12
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Štědrý – 2 min, držení.).

41:44
    A je tady druhý gól do brány Plška! Hezká akce, která je využitá v přesilové hře. Novotný přihrál volnému Rácovi, který vstřelil důležitý gól! 2:1 !

43:21
    Série několika dobrý střeleckých pozic, pro Nový Jičín, které zhatila nepřesnost anebo hostující gólman Plšek.

44:03
    Také Valaši dávají o sobě vědět přízemní střelou, kterou Iláš kryje.

44:21
    Zdeněk (NJI) se ocitl sám před Plškem, pod tlakem rozhodnout do tří vteřin, začal s pukem míchat, ztratil kontrolu nad pukem a vyložená gólovka končí neuspěchem!

46:46
    Zakázané uvolnění Valašského Meziřičí.

47:28
    Těžko popsat, co se teď na hřišti děje. Ve zkratce by se dalo říct, že jedna akce domácích střídá druhou a Bobři se brání zuby, nehty.

48:07
    Zakázané uvolnění Nového Jičína, hra se stěhuje před Iláše.

48:16
    Bobři vyhráli vhazování, udělali závar před Ilášem, kde naštěstí pro ně, byl připraven obránce Nového Jičína, už mohlo být srovnáno.

48:29
    Další zakázané uvolnění Nového Jičína.

48:40
    Další gólovka v podání domácího dua Chvostka Michaela a Zděňka, kde si dobře přihráli a Plšek vytahuje famózní zákrok!

49:03
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Vašut – 2 min, napadení tělem.).

50:31
    Nový Jičín po chybě hostující obrany, se dostává k puku Gebauer Robin, který přihrál Kociánovi a ten se dral vstříc Plškovi. Který vyjel z brány, chtěl vypíchnout puk holí, to se mu nepovedlo, Následně Kocián Ivo byl o něco rychlejší, zakončoval tak do prázdné brány a to přesně!!

53:06
    Domácí jsou teď na koni a snaží se vymyslet další akci, to se jim zatím moc nedaří a můžeme vidět hru ve středním pásmu, což Novému Jičínu vyhovuje, nemají se kam hnát.

53:44
    Iláš pokryl puk, po zapískání ještě Martiník doloval puk, rozhodčího si ho zavolal k sobě a byl důrazně pokárán.

54:01
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Samiec – 2 min, napadení.). Další přesilová hra pro hosty, Samiec fasuje dvě minuty a Bobři mohou ještě něco s nepříznivým stavem udělat.

54:39
    Nový Jičín se osvobozuje a Bobři tak mohou zkusit založit novou útočnou akci.

55:00
    Autorem branky je BAROŠ. Asistence: Varga. Valašské Meziřičí využívá přesilovku a je zaděláno na pořádné drama! Baroš Vojtěch dostal dobřou přihrávku od Vargy Davida a podařilo se mu překonat Iláše 3:2 !

55:25
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Mikel – 2 min, hákování.). A nyní může ukázat své přesilovkové kvality i Nový Jičín a definitivně tak rozhodnout o stavu utkání!

56:32
    Jde vidět jak je zápas vyhrocený, když Málek teď se snažil tečovat střelu a byl u toho napaden domácí obranou, tento zákrok zůstává bez trestu, jde spíše o menší potyčky a osobní vyřizování účtu.

57:01
    Málem jsme byli svědky dalšího gólu, Chvostek Michael dobře viděl před bránou Samiece (Samiec), Plšek ale vytáhl dobrý zákrok a skóre se nemění!

57:20

57:25

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:48
    Iláš raději kryje střelu mimo bránu a bude se vhazovat po jeho levé ruce!

58:48
    Hosté si vyžádali oddechový čas!

58:48
    Hosté hrají bez brankáře v šesti!

59:02
    Říká se hop nebo trop! V tomto případě spíše to druhé! Valašské Meziřičí hrálo bez brankáře, Kratochvíl Šimon se ve středním pásmu ujal puku, vyslal přízemní střelu na odkrytou bránu a mířil přesně!

59:24
    Vhazování před Ilášem.

59:35
    Utkání se spíše dohrává a nic zajímavého se už zřejmě nestane, kromě toho že hostující fanoušci vypustili pyro.

59:35
    Následek tohoto počinu je značný dým po celé tribuně.

Dnes jsme viděli velice zajímavý a nebál bych se říct i vyhrocený zápas. Utkání sice otevřeli Bobři, vedení se jim podařilo držet pěknou řádku minut. Nový Jičín se ale od druhé třetiny schopil, podařilo se mu vyrovnat a ve třetí třetině ještě náskok zvýšit. Valašské Meziřičí pak zkusilo hrát v šesti, což se jim vymstilo. Tři body si celkem zaslouženě berou domácí. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a brzy napočtenou u dalších onlinů. (20:17:04)

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 26. Stránský (Rác), 42. Rác (Novotný), 51. Kocián (Gebauer), 60. Kratochvíl (Dresler) – 1. Dvořák (Fojtík, Kývala), 55. Baroš (Varga)

HK Nový Jičín: Iláš (Kohn), Strásnký, Nesvadba, Hruška, Vašut, Dresler, Cabák, Gebauer, Samiec, Zdeněk, Chvostek, Rác, Kocián, Málek, Sonnek, Kratochvíl, Novotný, Uhlár
    HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp), Chroboček, Mikel, Nedbálek, Štědrý, Vydra, Žabčík, Pernický, Brunec, Dvořák, Kubo, Kývala, Martiník, Podešva, Pořický, Studený, Baroš, Fojtík, Varga, Varga