Vítkovice – Olomouc 6:5 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 1:0 (kon.)
Kladno – Chomutov 5:4 (po pr.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 2:5 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 9:2 (kon.) | K. Vary – Slavia 4:2 (kon.) | Třinec – Vítkovice 3:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 01.10.2016, 16:00 • Svijanská aréna • DHL Extraliga juniorů • 10. kolo

České Budějovice nakonec s přehledem vítězí 5:2. Vedení si hráči Motoru pojistili v třiapadesáté minutě zásluhou Bláhy, a i když po první třetině prohrávali 1:2, tak dokázali nepříznivý stav zvrátit. Ode mě je to již pro dnešek vše. Mějte se krásně. (18:09:54)

59:06
    Poláškův zákrok zvyšuje šance Motoru na pohodlný konec zápasu. Bude se totiž vhazovat v jeho útočném pásmu.

58:42
    Kotouč po nahození ze středního pásma vylétl až do ochranné sítě.

57:28
    Nezbeda se obtáčel kolem zařízení, málem se mu povedlo zasunout puk za Pateru, nicméně nakonec se povedlo brankáři Motoru zakročit včas.

56:45
    Burdova rána skončila pouze na zadním mantinelu.

55:33
    Tygři jsou kompletní.

55:24
    Polášek si připisuje úspěšný zákrok proti střele z pravé strany.

54:53
    Hostům se přesilovka příliš nedaří, domácí se podruhé v krátkém časovém intervalu osvobozují.

53:33
    David Pokorný (LIB) je vyloučen za podražení, čímž ztěžuje značně svému celku situaci.

53:20
    Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.

52:05
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Štěpán Kadilák vypálil na bránu, jeho střelu sice Polášek dokázal vyrazit, jenže na následnou dorážku MICHALA BLÁHY už byl krátký. Asistence: Štěpán Kadilák, Ján Bárta.

49:19
    Tejko tečoval nahození Kubeše. Žajdlík ale nemusel zasahovat.

48:50
    Zakázané uvolnění hostů.

48:05
    Doktor dokázal obejít dva protihráče a už se chystal ke střele, jenže liberecký obránce mu stačil puk vypíchnout.

46:10
    Korecký dvakrát vypálil na Pateru. Gólman hostů obě jeho dělovky vyrazil betonem.

45:17
    Nezbeda vybojoval kotouč za bránou a chtěl ho zasunout do brány. Brankář Budějovic si však prostor u levé tyčky pohlídal.

43:42
    Janele se proháčkoval do útočného pásma a zadovkou vybídl ke střele Pokorného, který ale nedokázal puk nasměrovat mezi tři tyče.

42:37
    Hosté jsou kompletní.

41:55
    Jeník mohl skórovat po krásné přihrávce Nezbedy od mantinelu, výtečný zákrok Patery zamezil brance! Skóre se nemění.

40:34
    Jakub Šulek (CEM) inkasuje dvouminutový trest za podražení.

40:34
    Jakub Doktor mohl jet do brejku, kotouč mu na modré čáře přeskočil hokejku. Útočník Motoru se teď může začít vztekat.

40:01

Oba dva celky budou hrát ještě minutu a dvanáct vteřin ve čtyřech.

Bílí Tygři Liberec – HC Motor České Budějovice 2:4
    Vyloučení: 1:1 (6 minuty – 6 minuty).
    Využití: 1:2.
    V oslabení: 0:0

Druhou periodu jednoznačně ovládli hosté, když vsítili tři branky a obrátili tak výsledek ve svůj prospěch. Gólů ale mohlo být na obou stranách více, Nezbeda a Bárta totiž měli k dispozici trestné střílení. To oba neproměnili. Závěrečná perioda započne přibližně v 17:38.

40:00

39:12
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Farka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Klinger – 2 min., hrubost).

38:46
    Ránu Turka od modré čáry Patera zachytil do své lapačky.

37:46
    Jan Bárta nic složitého nevymýšlel a zkusil forhendovou střelu. Projektil ale mezi tři tyče nenasměroval a minul!

37:27
    Budeme svědky trestného střílení Motoru, nedovoleným zákrokem se provinil Bednář.

37:20
    Klingerova dělovka na Pateru nedolétla, obránci ji stihli zblokovat včas.

36:46
    Útočníci Motoru si teď na modré čáře příliš nerozuměli, kdyby ano, mohli by směřovat do přečíslení nebo úniku.

34:38
    V době, kdy už jsou hosté kompletní, pálil po krásné akci Průžek. Jeho dělovka nakonec zamířila těsně vedle spojnice tyčí.

34:25
    Jakub Káník se řítil v oslabení sám na Poláška. Ten však zůstal klidný a střelu mířící mezi ruku a beton stihl zastavit včas!

34:00
    Hosté se osvobozují.

33:30
    Proti Janeleho bombě vytasil Patera svůj beton.

32:58
    Nepřehledná situace před Paterou brankou nekončí. Kotouč nakonec doklouzal pouze vedle tyče, šance to však byla veliká.

32:24
    Bude se vylučovat na straně Českých Budějovic. Ondřej Šulek (CEM) fauloval kolenem Jana Jeníka a půjde si na dvě minuty sednout do boxu naproti střídačkám.

31:55
    Polášek po pokažené nahrávce musel hodně rychle spěchat mezi tři tyče, nakonec hráči Motoru vystřelit nestihli a liberecký strážce se pohodlně vrátil do zařízení.

30:37
    Liberec si vyžádal oddechový čas.

30:37
    I tato početní výhoda je využita. Tvrdou ranou k bližší tyči se z levé strany prosadil ONDŘEJ ŠULEK. Asistence: Tomáš Vochozka, Roman Tintěra.

29:54
    Polášek raději ukryl skákavý kotouč pod svou výstrojí, hra je přerušena.

29:30
    Tygři se osvobozují.

29:11
    O pár chvil později navíc přichází pro Tygry další nelehká situace. Dvě minuty za vysokou hůl inkasuje Filip Rubeš (LIB)

28:20
    Hosté se ujímají poprvé v utkání vedení. Důrazně si u pravé tyče počínal MIROSLAV TEJKO, který se nenechal odstrčit obránci a překonal tak dosud bezchybného Poláška. Asistence: Jiří Kubeš, Tomáš Vochozka.

27:34
    Výborný zákrok Poláška! Ten zlikvidoval pokus Farky po přečíslení 2 na 1. Vyrážečka libereckého brankáře byla připravena ve správný čas na správném místě.

26:46
    Jursa dvakrát nebezpečně pálil z velké blízkosti, Patera ale obstál na výbornou a šanci zneškodnil!

Omlouváme se za výpadky ze začátku druhé třetiny, byly způsobeny nestálým připojením na libereckém zimním stadionu.

25:07
    Nezbeda to neudělal vůbec špatně, naznačil kličku do bekhendu a poté stáhl kotouč do forhendu. Českobudějiovický brankář ale předvedl vynikající zásah a udržel nerozhodný stav.

25:07
    Nezbeda byl při úniku faulován Romanem Tintěrou (CEM) a budeme svědky trestného střílení.

21:03
    Na tuto kategorii přichází nezvyklý tah. Matěje Žajdlíka nahrazuje již po druhé inkasované brance Roland Polášek!

21:03
    Českobudějovický nástup do druhé periody se vyplatil, hosté skórují. ONDŘEJ ŠULEK propálil Žajdlíka střelou z pravé strany!

20:01

Teď už bude buly přeci jen vhozeno.

Třetina už měla začít, nicméně oba celky pouze krouží po ledové ploše a gólmani se protahují. Těžko říct, co je příčinnou.

Bílí Tygři Liberec – HC Motor České Budějovice 2:1
    Vyloučení: 1:1 (2 minuty – 2 minuty).
    Využití: 1:1.

Máme tu konec prvního, velmi zajímavého dějství. Vedení nakonec mají na svém kontě díky spolupráci Nezbedy s Wiencekem domácí. Za hosty skóroval ve třinácté minutě Farka. Druhé dějství započne přibližně v 16:44.

20:00

19:43
    Nezbeda ještě pálil po zvláštním odrazu kotouče z první. Puk zamířil pouze nad branku.

18:16
    Tentokrát se Motor provinil zakázaným uvolněním.

17:39
    Další postavení mimo hru Českobudějovických.

17:10
    Průžek nebezpečně pálil z předbrankového prostoru, Patera ramenem vyráží.

16:00
    Motor inkasovaná branka nepoložila, ba naopak začíná přebírat iniciativu hry.

14:20
    Ofsajd hráčů v modrých dresech.

13:26
    Liberec právě vstřelil branku!
    PETR WIENCEK si za svou bojovnost od spoluhráčů zaslouží zlatý grál, liberecký forvard sice obhodil oba obránce, ale následně již to vypadalo, že kotouč nedostihne. Natáhl se však a lehkým klepnutím špičkou hole kotouč poslal na Pateru. Ten kvůli vyjíždění proti střelce otevřel "pátou díru" ve své svatyni a puk tak zamířil přesně mezi nohy urostlého brankáře. Asistence: Lukáš Beran, Tomáš Nezbeda.

13:16
    Nezbeda zkoušel překvapit Pateru střelou z otočky, ten však vyrazil pokus betonem.

12:29
    Jenže stejnou přesilovku hosté využívají. Nepříliš razantní, ale přesně mířená střela JANA FARKY zapadla přesně do pravého horního rohu branky. Žajdlík toho přes clonu z hráčů příliš neviděl. Asistence: Jakub Káník.

11:40
    TOMÁŠ NEZBEDA to s Petrem Wiencekem udělal v oslabení náramně a posílá svůj celek do vedení. Ve chvíli, kdy domácí docílili branky, byl signalizován trest pro jednoho z českobudějovických hráčů. Trest se neukládá. Asistence: Petr Wiencek.

11:16
    Přesilovku si zahraje i Motor. Filip Rubeš (LIB) inkasuje menší trest za vražení na hrazení.

11:02
    Tygři jsou aktivnějším celkem, ale chybí jim potřebná přesnost.

09:59
    Další zákrok českobudějovického gólmana, tentokrát proti střele z pravé strany.

09:16
    Následuje zakázané uvolnění Motoru.

09:05
    Průžek s Wiencekem zamotali obráncům hlavy, nicméně střela prvního jmenovaného skončila pouze na vyrážečce Patery.

07:18
    Ofsajd šelem.

06:39
    Radoš je zpět na ledové ploše, první početní výhoda zápasu zůstane nevyužita.

06:28
    Obrovská šance Jeníka! Ten dostal kotouč před odkrytou klec, ale střela z pravého kruhu mu příliš nesedla a zařízení minul!

05:32
    Českobudějovičtí se znovu osvobozují.

05:07
    Tygrům se první chvíle přesilovky vůbec nevydařili, hosté s klidem vyvezli kotouč až k Paterovi.

04:39
    Jan Radoš (CEM) je potrestán za držení protihráče.

04:10
    Bude se vylučovat, Tygři mají k dispozici signalizovanou výhodu.

03:49
    Patera raději před dorážejícími útočníky Liberce uschoval kotouč pod lapačku, hra je přerušena.

01:40
    Již od úvodních minut si oba celky nic nedarují, k vidění je velké množství osobních soubojů.

00:58
    Doktorovu střelu Žajdlík bez větších potíží udržel na své hrudi.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Bednář, Turek, Klinger, Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Pokorný, Janele, Průžek, Rubeš, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Chlum

HC Motor České Budějovice: Hauser (Patera) – Babčuk, Tintěra, Svoboda, Farka, Kubeš, Michal, Radoš – Doktor, Bláha, Branský, Káník, Šulek, Tejko, Vochozka, Pixa, Bárta, Kadilák

Rozhodčí: Smitka – Maštalíř, Svoboda.

Na to, jestli Tygři prolomí smůlu z posledních zápasů, nebo ukořistí všechny body České Budějovice si budeme muset počkat až do nedělních 16:00.

Oba dva celky nezažívají ideální vstup do sezóny. Zatímco Motoru patří osmá pozice se ziskem patnácti bodů, hokejisté z města pod Ještědem vybojovali pouze tři vítězství a dvě prohry v prodloužení. V poslední době je navíc postihl nezdar při duelech, ve kterých si dokázali vytvořit poměrně pohodlné vedení.

Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z utkání desátého kola DHL Extraligy juniorů. Dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a HC Motor České Budějovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

RR

Branky a nahrávky: 12. Nezbeda (Wiencek), 14. Wiencek (Beran, Nezbeda) – 13. Farka (Káník), 22. Šulek, 29. Tejko (Kubeš, Vochozka), 31. Šulek (Vochozka, Tintěra), 53. Bláha (Kadilák, Bárta)

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík ( 22. Polášek) – Bednář, Turek, Klinger, Benák, Kunst, Korecký, Starosta – Pokorný, Janele, Průžek, Rubeš, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Chlum
    HC Motor České Budějovice: Patera (Hauser) – Babčuk, Tintěra, Svoboda, Farka, Kubeš, Michal, Radoš – Doktor, Bláha, Branský, Káník, Šulek, Tejko, Vochozka, Pixa, Bárta, Kadilák

Rozhodčí: Smitka – Maštalíř, Svoboda