Novokuzněck – Magnitogorsk 5:4 (2:1 po s.n.) | Novosibirsk – Ufa 1:2 (kon.) | Omsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Čerepovec – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Kunlun 0:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Metallurg Novokuzněck
5:4 (1:0, 3:2, 0:2 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 01.10.2016, 12:00 • Metallurgs Sports Palace • KHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Novokuzněck.
    Autorem vítězné branky je NIKITA JAZKOV.

61:00
    Kirill Lebeděv (NOV) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení!

59:38
    Magnitogorský kouč Mike Pelino si vyžádal oddechový čas, hosté budou mít čas na ještě jednu akci.

56:57
    A je tu další komplikace pro Novokuzněck, Nikita Ljamkin (NOV) vyfasoval dvouminutový trest za podražení.
    53:30 Jan KOVÁŘ - 4:4

53:30
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Třígólový náskok domácích se zcela rozplynul, šest a půl minuty před koncem máme vyrovnáno, o což se postaral po dalším parádním Mozjakinově pasu JAN KOVÁŘ! Asistence: Chris Lee, Sergej Mozjakin.

53:02
    Kuriózní trest za nebezpečnou výstroj vyfasoval domácí zadák Timur Fatkullin (NOV).
    52:48 Sergej MOZJAKIN - 4:3

52:48
    Máme zaděláno na drama! Pouhých šest sekund po zmiňovaném oddechovém času se do puku opřel SERGEJ MOZJAKIN a jeho projektil skončil až v síti! Bez asistence.

52:42
    Domácí lodivod si vybírá oddechový čas nezvykle brzy, nicméně tento krok je zcela pochopitelný, jelikož tlak Magnitogorsku začíná postupně sílit.

39:42
    Alexandr Sjomin (MET) v útočném pásmu naprosto zbytečně povalil soupeře k zemi, za což si vykoledoval dvě minuty za hrubost.
    36:36 Oskar OSALA - 4:2

36:36
    Máme sníženo, hosté využívají početní výhodu! Tomáš Filippi nahodil kotouč směrem ke Karejevovi a OSKAR OSALA dokázal černou pryž šikovně protečovat za záda domácího gólmana! Asistence: Tomáš Filippi.

35:02
    Vladislav Arbuzov (NOV) si půjde odpočinout za katr za podražení, přesilovku si zahrají pro změnu svěřenci Mika Pelina. K tomu ale dojde až po komerční přestávce.

32:56
    Před Košečkinem bylo znovu pořádné horko, strážce hostující svatyně si ale nakonec poradil! Hostům ve druhé třetině nejde vůbec nic...

32:01
    Dmitrij Kazionov (MET) se vrátí na trestnou lavici, tentokrát za podražení. Tlak Novokuzněcku tak bude moci vesele pokračovat.
    31:24 Timur FATKULLIN - 4:1

31:24
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Poslední tým Východní konference se proti jasnému favoritovi ještě více přibližuje vítězství! TIMUR FATKULLIN se do kotouče opřel od modré čáry a Vasilij Košečkin nestihl včas zareagovat. Asistence: Kirill Semjonov.

29:57
    No a pozor! Alexej Bereglazov (MET) vyhodil kotouč na tribunu, přesilovka Novokuzněcku tak bude hned dvojnásobná!

29:28
    Kirill Ďjakov to od Dmitrije Kazionova (MET) schytal vysokou holí přímo do obličeje, hostující forvard si tak půjde odpočinout za katr.

25:35
    Ve druhé třetině to zatím vypadá, že defenzívy obou týmů pořádají den otevřených dveří. V obrovské šanci se teď ocitl Wojtek Wolski, jehož ovšem Karejev vychytal!

24:51
    Hosté sáhli ke změně mezi třemi tyčemi, Samsonova střídá velezkušený Vasilij Košečkin!
    24:51 Jevgenij SOLOVJOV - 3:1

24:51
    No a pozor, gólové hody pokračují! Arťom Michejev ujel po levém křídle a poté nahrál kotouč do předbrankového prostoru trestuhodně neobsazenému JEVGENIJI SOLOVJOVOVI, který zkušeně zavěsil pod břevno! Asistence: Arťom Michejev.
    23:23 Jan KOVÁŘ - 2:1

23:23
    Dvougólové vedení domácím dlouho nevydrželo! JAN KOVÁŘ se dostal ke kotouči v předbrankovém prostoru díky parádnímu pasu z hole Mozjakina a český útočník se štěstím dostal touš do sítě! Asistence: Sergej Mozjakin, Chris Lee.

22:24
    Dvouminutový trest za nedovolené bránění vyfasoval Jevgenij Solovjov (NOV).
    21:00 Kirill SEMJONOV - 2:0

21:00
    Tak to je hodně studená sprcha pro hosty, Novokuzněčtí zvyšují svůj náskok! Kirill Lebeděv obral o puk laxního Antipina a poté předložil kotouč Vicharevovi, který ještě poslepu posunul černou pryž ke KIRILLU SEMJONOVOVI a ten už měl úlohu snadnou! Asistence: Denis Vicharev, Kirill Lebeděv.
    17:53 Arťom MICHEJEV - 1:0

17:53
    Domácí se nakonec přeci jen ujímají vedení a nutno říct, že zcela zaslouženě! Fatkullin ujel po levém křídle a poté vyzval ke skórování ARŤOMA MICHEJEVA, jenž se z dobré pozice nemýlil! Asistence: Timur Fatkullin.

15:00
    Oskar Osala (MET) u mantinelu ošklivě sestřelil jednoho z domácích hokejistů a za zákrok do oblasti hlavy a krku vyfasoval 2+10 minut.

11:56
    Domácí hráli v šesti, následovat tak bude první přesilovka pro Magnitogorsk. Trest odpyká Stanislav Butuzov (NOV).

09:53
    Viktor Antipin katastrofálně rozehrál přímo na hůl Arťoma Michejeva, ten ale tváří v tvář Samsonovovi napálil kotouč přímo do výstroje hostujícího gólmana!

08:31
    Outsider se mohl dostat do vedení! Zkušený Michail Anisin se zničehonic zjevil v předbrankovém prostoru, Samsonov se ale včas přemístil a jeho bekhendový pokus lapil!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 18. A. Michejev (Fatkullin), 21. K. Semjonov (Vicharev, Lebeděv), 25. Solovjov (A. Michejev), 32. Fatkullin (K. Semjonov), rozh. náj. Jazkov – 24. Jan Kovář (Mozjakin, Lee), 37. Osala (Filippi), 53. Mozjakin, 54. Jan Kovář (Mozjakin, Lee)