Vítkovice – Nitra 7:0 (kon.) | Sparta – Kärpät 1:1 (kon.) | Junosť Minsk – Frölunda 3:2 (kon.)
Kuopio – Djurgården 2:0 (kon.) | TPS – IFK Helsinky 1:1 (kon.) | Liberec – Färjestad 4:1 (kon.)
Mnichov – Växjö 1:1 (kon.) | Tappara – SaiPa 0:2 (kon.) | JYP – Skellefteå 4:0 (kon.)
Salzburg – Bern 1:4 (kon.) | Wolfsburg – Zürich 1:4 (kon.) | Eisbären – Zug 4:0 (kon.)
Lugano – Plzeň 4:1 (kon.) | Košice – Fribourg 1:1 (kon.) | Davos – Linköping 4:7 (kon.)
HV71 – Rauma 2:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Färjestad Karlstad
Úterý 04.10.2016, 18:00 • Home Credit Arena Liberec • Hokejová Liga mistrů • 1/32 finále

57:42
    Po střele domácích zazvonila tyčka domácí branky!

53:49
    Jan Stránský dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Hosté si zahrají přesilovou hru.
    47:57 Milan BARTOVIČ - 4:1

47:57
    Liberec právě vstřelil branku!
    Jenže místo toho přichází branka na opačné straně. MILAN BARTOVIČ šikovně vypíchl kotouč z vlastního pásma, následně ho dokázal dojet a svůj samostatný únik pak dokázal znovu přetavit v jeho už druhou branku v dnešním utkání. Bez asistence.

47:22
    Domácí Derner dostává dvě minuty za podražení a hosté si zahrají přesilovou hru. Mají tak šanci dostat se Tygrům na dostřel jediného gólu. Pokud ji ovšem využijí.

39:25
    Radim Šimek střílel od modré čáry před hostující branku, ale Steen vytasil další přesný zákrok. V závěru druhého dějství tak podržel svůj tým.

38:18
    Jämtin inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a je tu další přesilová hra pro liberecké Bílé Tygry.

35:45
    Tváří v tvář se ocitl Jan Ordoš Steenovi, ale přihrávku od svého spoluhráče zpoza branky přímo před něho se mu nepodařilo dostat za jeho záda. Další velká šance Bílých Tygrů zůstala bez gólového efektu.

33:16
    Ondřej Vitásek střelou od modré čáry orazítkoval tyč hostující branky! Hosté si teď mohli pořádně oddechnout.
    28:54 Linus PERSSON - 3:1

28:54
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek. LINUS PERSSON dostal přesnou přihrávku do jízdy a z pravého kruhu prostřelil Romana Willa, kterého tak obral o dosavadní čisté konto. Domácí ale mají stále slibný náskok. Asistence: John Persson, Björn Svensson.

26:22
    Šimek putuje na trestnou lavici za držení protihráče a hosté si zahrají přesilovou hru.

25:11
    Je to tak, Petr Jelínek měl hůl příliš vysoko a branka tak nemůže být uznána.

25:11
    Petr Jelínek vsítil čtvrtou branku, celou akci ještě ale posoudí videorozhodčí, zda ji nedosáhl vysokou holí.
    23:27 Dominik LAKATOŠ - 3:0

23:27
    Liberečtí využívají svou přesilovou hru. DOMINIK LAKATOŠ se dostal až před brankáře Steena a svou bekhendovou střelou ho dokázal překonat. Posílá tak svůj tým už do tříbrankového náskoku. Hosté jsou jako opaření a pochopitelně z tohoto vývoje nejsou nadšeni. Asistence: Vladimír Svačina.

23:00
    Vyloučení v týmu Färjestads BK (Tollefsen – 2 min.).
    22:44 Petr JELÍNEK - 2:0

22:44
    Domácí hokejisté jdou do dvoubrankového náskoku. PETR JELÍNEK si z levého kruhu nabruslil do blízkosti Steena a poté ho svým blafákem dokázal překonat. Tygři se tak radují z další přesné trefy a mají zatím slibný náskok. Asistence: Jan Stránský.

15:09
    Přesilovku si vyzkoušejí také domácí hokejisté. Grundel inkasuje dvě minuty za podražení.
    09:18 Milan BARTOVIČ - 1:0

09:18
    Rychlé nohy MILANA BARTOVIČE a je z toho úvodní branka utkání. Bartovič využil chyby hostů ve středním pásmu, ujel úplně sám všem a dostal se až do těsné blízkosti Steena, kterého svou následnou střelou dokázal prostřelit. Brankář Färjestadu s jeho ránou nemohl nic dělat. Bílí Tygři se tak ujímají vedení. Bez asistence.

05:31
    A stejný hráč putuje na trestnou lavici, když se provinil krosčekem. První přesilovou hru si tak zahrají hosté z Färjestadu.

04:39
    Domácí hokejisté nyní zvedli své příznivce ze sedaček. Měli před hostující brankou velký tlak, ale Jan Ordoš nedokázal protlačit kotouč za záda Steena!

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 10. Bartovič, 23. Jelínek (Stránský), 24. Lakatoš (Svačina), 48. Bartovič – 29. L. Persson (J. Persson, Svensson)

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Ševc, Šimek, Vitásek, Derner, Pyrochta, Mojžíš, Havlín – Mikyska, Radivojevič (C), Svačina – Lakatoš, Krenželok, Jelínek – Bližňák, Bartovič, Špaček – Vantuch, Stránský, Ordoš
    Färjestad Karlstad: Steen S. (Haugen) – Nygren (C), Wikstrand, Tollefsen, Holös, Grundel, Enok – Asplund, Gulaš, Åslund – Stapleton, Jämtin, Nilsson – Svensson, Persson J., Persson L. – Ryno, Steen O., Johansson

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Hejduk – Lhotský, Ondráček (všichni CZE)