Carolina – Buffalo 3:2 (1:0 po s.n.) | New Jersey – NY Islanders 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:5 (kon.)
St. Louis – Washington 2:4 (kon.) | Dallas – Colorado 0:1 (kon.) | Calgary – Arizona 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Anaheim 0:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Carolina Hurricanes
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 06.10.2016, 01:00 • Essar Centre (Sault Ste. Marie, ON) • Příprava NHL

Buffalo dokázalo smazat dvoubrankový náskok Caroliny a poslalo zápas do prodloužení, když se v oslabení prosadil Justin Bailey. To následně gól nepřineslo a o osudu utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Jeff Skinner. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 3 Buffalo Sabres 2 po samostatných nájezdech. (03:53:03)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
    Autorem vítězné branky je JEFF SKINNER.

3. série
    1:0
    Jeff SKINNER si přehodil puk z bekhendu na forhend a po nádherném blafáku překonal bezmocného Linuse Ullmarka! Carolina vítězí po samostatných nájezdech 3:2.

3. série
    1:0
    Matt MOULSON neproměňuje.

2. série
    0:0
    Teuvo TERÄVÄINEN mířil skvěle do horního rohu brány, jenže Linus Ullmark jeho pokus vyrazil lapačkou na tyč!

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nerozhodlo a před námi jsou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:26
    Linus Ullmark vytáhl další fantastický zákrok, když lapačkou nebezpečný pokus Hurricanes v oslabení vyrazil mimo tři tyče!

64:18
    Leuvo Teräväinen přidržel unikajícího Evandera Kanea, který se řítil do slibné šance, a Buffalo má 42 sekund na to, aby v přesilové hře 4 na 3 odvrátilo nájezdy.

64:18
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Leuvo Teräväinen – 2 min., držení protihráče).

63:40
    Vyloučený Alexander Nylander je zpět na ledě a prodloužení se bude hrát opět ve hře 3:3. Do konce prodloužení zbývá odehrát minuta a dvacet sekund.

63:01
    Jeff Skinner napřáhl k nádherné střele, která mířila do horního rohu brány, Linus Ullmark ale vytáhl fantastický zákrok a v závěru prodloužení jeho pokus lapačkou vyrazil mimo!

62:50
    Brian Gionta vyhrál důležité vhazování a Sabres se podařilo vyhodit.

62:45
    Wallmark se dostal ke střele a Linus Ullmark měl co dělat, aby jeho pokus pravým betonem vyrazil! Carolina má tlak, zatím se ji ale nepodařilo skórovat.

61:48
    Prodloužení pokračuje ve hře 4 na 3 a Carolina má k dispozici v dnešním zápase čtvrtou přesilovou hru.

61:18
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Alexander Nylander – 2 min., sekání).

60:48
    Leuvo Teräväinen vyrazil do samostatného úniku, jenže na Linuse Ullmarka vyzrát nedokázal! Útočník Caroliny by ale faulován.

60:10
    V Essar Centre začalo vzrušující prodloužení, ve kterém se hraje ve hře 3 na 3.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 3:38.

Carolina vstupovala do třetí části v Essar Centre v početní výhodě, tu ale nevyužila, stejně jako následnou přesilovou hru po vyloučení Briana Gionty, ve které naopak inkasovala gól a Justin Bailey v oslabení poslal zápas do prodloužení. Skóre po 60 minutách. Carolina Hurricanes 2 Buffalo Sabres 2.

60:00

59:00
    Do konce normální hrací doby zbývá odehrát jedna minuta.

58:01
    Justin Falk tvrdě vypálil, jenže jeho následná střela nic nepřinesla, stejně jako následný pokus Evandera Kanea.

57:48
    Sabres vyhodili puk na zakázané uvolnění a v závěru zápasu se bude vhazovat před bránou Linuse Ullmarka.

57:30
    Cole Schneider založil protiútok Sabres, jenže Brady Austin se vzápětí na křídle snažil dostat ke střele marně.

56:26
    Pokud některý z týmů nyní skóruje, tak následná branka bude s největší pravděpodobností vítězná.

56:00
    Hra byla přerušena a oba týmy se marně snaží strhnout vedení na svou stranu.

55:36
    Justin Falk odvedl v obraně skvělou práci, když nebezpečně střelu Hurricanes přizvedl nad bránu Linuse Ullmarka, který nakonec zasahovat nemusel.

55:00
    Před námi je závěrečných pět minut a vypadá to vypadá, že o osudu dnešního utkání bude muset rozhodnout prodloužení nebo případně samostatné nájezdy.

53:36
    Hudson Fasching se řítil do slibné šance, jenže o tu ho připravil po skvělém bekčekingu Leuvo Teräväinen.

52:47
    Do konce závěrečné části zbývá odehrát sedm minut a třináct sekund a utkání po gólu Sabres v oslabení spěje za nerozhodného stavu 2:2 do prodloužení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:45
    Vyloučený Brian Gionta je zpět na ledové ploše a Buffalo Sabres hraje v plném počtu.

50:52
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo Sabres podruhé v zápase vyrazilo do rychlého protiútoku, který měl pro obranu Caroliny katastrofální následky! Brankář Linus Ullmark nádhernou přihrávkou poslal do úniku JUSTINA BAILEYHO, který ve slibné šanci nezaváhal a vyrovnal stav utkání na 2:2! Asistence: Linus Ullmark.

49:45
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Brian Gionta – 2 min., podražení).

48:24
    Linus Ullmark předvedl úžasný reflexivní zákrok, když pravým betonem puk vyrazil zázračně za svou bránu! Nechybělo mnoho a Carolina navýšila své jednobrankové vedení.

47:59
    Ačkoliv Buffalo prohrává, dovolil bych si pochválit obránce Erika Burgdoerfera, který na rozdíl od včerejšího zápasu hraje v obraně čistě a nebyl ještě ani jednou vyloučen.

46:05
    Alexander Nylander prudce vypálil, jeho následnou střelu ale zablokoval dobře postavený Lee Stempniak, který vyměnil dres Tampy Bay za dres Caroliny.

45:35
    Sabres se marně snaží vyrovnat stav utkání a hokejisté Caroliny jsou na ledě navíc lepším týmem.

44:48
    Sergej Tolčinsky se vzápětí dostal znovu do střelecké pozice a tentokrát se již pokusil ohrozit bránu Buffala, jeho následná střela ale byla sražena do ochranné sítě.

44:00
    Sergej Tolčinsky byl v útočném pásmu na levém křídle příliš rychle a útočnou snahu Caroliny zastavilo postavení mimo hru.

43:15
    Alexander Nylander se mohl pokusit zakončit, jenže akci přebruslil a do zakončení se nedostal.

42:01
    Vyloučený Hudson Fasching se před pár okamžiky vrátil zpět na led a Carolina přesilovou hru, jejíž drtivou většinu odehrála v úvodu třetí třetiny, nevyužila.

41:31
    Victor Rask před pár okamžiky mohl poslat Carolinu do dvoubrankového vedení, jenže jeho následná střela orazítkovala tyč!

40:46
    Carolina vstoupila do závěrečné části s jednobrankovým vedením a přesilovou hru, jenže dvakrát v rychlém sledu po zkratu v komunikaci vyhodila puk na zakázané uvolnění.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.

Hurricanes po přestávce pokračovali v dobrém výkonu a v polovině zápasu zásluhou Eliase Lindholma, který se prosadil v přesilové hře, navýšili své jednobrankové vedení. Buffalo ale bleskově zareagovalo, když po minutě a padesáti sekundách odpověděl na Lindholmův gól bleskově po rychlém protiútoku útočník Evander Kane. Carolina bude i do závěrečné části zápasu vstupovat s jednobrankovým vedením a navíc na jejím začátku bude dohrávat přesilovou hru, která potrvá 1 minutu a 40 sekund. Skóre po druhé třetině. Carolina Hurricanes 2 Buffalo Sabres 1.

40:00

39:40
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Hudson Fasching – 2 min., vysoká hůl).

39:28
    Hra byla přerušena poté, co Evander Kane předvedl ve středním pásmu tvrdý hit a poslal svého protihráče k ledu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jedna minuta.

38:40
    Sabres si před pár okamžiky vytvořili velký tlak, následná střela ale byla zablokována dobře postaveným Eliasem Lindholmem.

38:14
    Ryan O'Reilly, který si dnes v dresu Buffala Sabres odbyl debut, dohrál a kvůli zranění v dolní části těla se již na led nevrátí!

37:36
    Oba týmy se v rychlém sledu vydávají směrem vpřed, jenže se jim nedaří dostat do nějaké velké brankové příležitosti.

36:10
    Do konce druhé třetiny zápasu zbývají odehrát necelý čtyři minuty a Carolina vede nad Buffalem stále jednobrankovým rozdílem, po dvou gólech ve druhé části ovšem nyní 2:1.

35:17
    Sabres se hnali do velice slibné brankového příležitosti, jenže jejich následnou akci zastavil ofsajd a v hledišti to jen zahučelo. Postavení hry Buffala bylo hodně těsné.

34:56
    Elias Lindholm po rychlém protiútoku Hurricanes, který založil dobře bránící Jaccob Slavin, mířil do horní části brány, jenže Linus Ullmark vytáhl krásný zákrok pro diváky a puk ukryl bez větších problémů ve své lapačce!

33:02
    Puk zamířil vedle brány Eddieho Läcka a po zakázaném uvolnění v podání hráčů Buffala se hra přestěhuje zpět před bránu Linuse Ullmarka.

32:45
    Hurricanes okamžitě po inkasovaném gólu zabrali a dostali se k několika střelám, vrátit se jim do dvoubrankového vedení ale zatím nepodařilo. Jako poslední pálil z pravého křídla Justin Falk, jeho pokus ale zneškodnil připravený Linus Ullmark.

32:00
    EVANDER KANE bleskově odpovídá na druhý gól v podání Eliase Lindholma a vrací Sabres zpět do zápasu! Evander Kane vyrazil do rychlého protiútoku, který zakončil krásným blafákem, a nedal Eddiemu Läckovi šanci.

30:10
    Hurricanes jsou na dobré cestě oplatit Buffalu včerejší porážku a stejně jako Sabres vedou 2:0.

29:50
    Carolina právě vstřelila branku!
    ELIAS LINDHOLM skóruje po skvělé bekhendové přihrávce Teuva Teräväinena a Hurricanes se po využití přesilové hry ujímají dvoubrankového vedení! Asistence: Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.

28:44
    Justin Falk se dostal v oslabení ke střele, tu ovšem v pohodě zastavil připravený Linus Ullmark a přerušil hru.

27:24
    Zápas pokračuje ve hře 4 na 4 a Carolina se připravila o podstatnou část čtyřminutové přesilové hry, během které mohla pojistit své jednobrankové vedení, po vypršení trestu Leeho Stempniaka ale ještě bude mít několik sekund na to, aby ji využila.

26:46
    Evander Kane se dostal do samostatného úniku a bekhendem se pokusil překonat Eddieho Läcka, ten ale vytáhl fantastický zákrok a podržel svůj tým nad vodou! Vzápětí fauloval Lee Stempniak, který dostal dvě minuty za hákování.

26:46
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lee Stempniak – 2 min., hákování).

26:20
    Hurricanes zahájili přesilovou hru obrovským tlakem, jejich střely ale byly zablokovány nebo skončily mimo.

26:00
    Jean Dupuy zasáhl jednoho ze svých protihráčů vysokou holí a vzhledem k tomu, že se v jeho tváři objevila krev, tak Buffalo bude čelit čtyřminutovému oslabení.

25:56
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jean Dupuy – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

23:45
    Eddie Läck měl před pár okamžiky obrovské štěstí a Carolina Hurricanes vede v úvodu prostřední části stále 1:0.

23:13
    Jako bych to zakřikl. Erik Burgdoerfer nebezpečně vypálil a jeho následná střela orazítkovala levou tyč, od které se puk odrazil zpět do hry, Eddie Läck ovšem bleskově zareagoval a přerušil hru!

22:45
    Stejně jako včera, i dnes má zápas mezi Carolinou a Buffalem rychlý spád, na rozdíl od posledního vzájemného střetnutí ale to dnešní nenabízí tolik šancí. Snad se to brzo změní.

21:50
    Obránce Erik Burgdoerfer mířil nádhernou střelou do horního rohu brány a nebyl daleko od vyrovnání, Eddie Läck ale předvedl úžasný semafor a puk ukryl ve své lapačce!

21:15
    Alexander Nylander se dostal na pravém křídle ke střele, jenže jeho následný pokus zamířil mimo.

20:45
    První útok ve složení Jeff Skinner, Victor Rask a Lee Stempniak je dnes velice nebezpečná, Linus Ullmark ale po jejich poslední akci předvedl skvělý zákrok, když prudkou střelu vyrazil do ochranné sítě!

20:17
    Essar Centre před pár sekundami začala druhá třetina, do které Carolina vstupuje s jednobrankovým vedením, o které se již v páté minutě utkání postaral Roland McKeown.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:08.

V Essar Centre právě skončila první třetina, která toho sice příliš mnoho nenabídla, po pouhých pěti minutách se ovšem prosadil obránce Ronald McKeown, jehož zásluhou bude Carolina Hurricanes vstupovat do druhé třetiny s jednobrankovým vedením. Skóre po první třetině. Carolina Hurricanes 1 Buffalo Sabres 0.

20:00

19:36
    Jeff Skinner se 24 sekund před koncem první třetiny dostal ke střele, tu ovšem zastavil až na jednu výjimku bezchybný Linus Ullmark.

19:00
    Do konce úvodní části zápasu zbývá odehrát jedna minuta.

17:43
    Aho je velice talentovaným hokejistou a Carolina si od jeho draftování hodně slibuje. Uvidíme, jak se mu bude dařit v základní části.

16:48
    Sebastian Aho se narodil 26. července 1997 a svůj talent prokázal na juniorském mistrovství světa v Kanadě, kde Finsko vybojovalo po fantastickém šampionátu zlato.

16:01
    Sebastian Aho odvedl v rohu obranného pásma skvělou práci, když vybojoval puk a vzápětí rozehrál.

15:43
    Linus Ullmark si poradil se střelou Hurricanes a po dobrém zákroku puk vyrazil do rohu ledové plochy.

15:03
    Tolchinsky si najížděl na bekhendovou přihrávku svého spoluhráče, do zakončení se ale vzápětí dostat nedokázal.

14:44
    Evander Kane odvedl v obraně dobrou práci, když střelu Hurricanes srazil mimo.

14:14
    Sabres vyrazili do přečíslení 3 na 2, které sice nic nepřineslo. Vzápětí ale Buffalo vyrazilo do útoku znovu a Matt Moulson se pokoušel tečovat střelu svého spoluhráče, Eddie Läck ale předvedl skvělý reflex a puk ukryl ve své lapačce!

13:30
    Eddie Läck u své pravé tyče zastavil nahození Sabres a v pohodě přerušil hru. Úvodní třetina i přes úvodní gól Caroliny zatím nabízí velice klidný hokej.

12:45
    Oba týmy stejně jako včera hrají velice čistě a zatím marně čekáme na nějakou přesilovou hru, po které by se šance na vstřelení branky zvýšila.

12:24
    Eddie Läck dokázal zakročit proti střele Sabres z levého křídla a puk vyrazil mimo tři tyče své brány.

11:48
    Linus Ullmark si poradil s jedovatou střelu Hurricanes a po těžkém zákroku přerušil hru!

10:25
    Lee Stempniak tvrdě vypálil a jeho prudká rána zamířila nad bránu Linuse Ullmarka, který nemusel zasahovat. Střelu ještě zřejmě tečoval Jeff Skinner, puk se mu ale do brány srazit ze vzduchu nepodařilo.

10:08
    Polovina z úvodní třetiny dnešního zápasu je minulostí a Carolina Hurricanes vede po vstřelení brzkého gólu nad Buffalem Sabres 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil Roland McKeown.

09:42
    Matt Moulson pálil ze skvělé střelecké pozice, jenže jeho následný pokus lapil ve své výstroji připravený Eddie Läck!

08:10
    Tolchinsky bojoval v rohu útočného pásma o puk a podařilo se mu ho podržet, po následné kombinaci se ale Hurricanes ke střele nedostali.

07:31
    Jay McClement se ocitl v obrovské šanci a jeho střela málem skončila v síti, jenže Linus Ullmark vytáhl fantastický zákrok, po kterém ukryl puk ve své výstroji!

07:01
    Fleury se pokusil poslat Carolinu do dvoubrankového vedení, jeho následný pokus ale lapil v lapačce připravený Linus Ullmark.

06:13
    Lajně kolem Briana Gionty se nepodařilo rozehrát a puk zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

05:30
    Terävainen zkusil vypálit krátce po vhazování, jeho následná střela ale na bránu Linuse Ullmarka nezamířila.

05:26
    Puk skončil po přizvednuté střele Hurricanes v ochranné síti a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

04:51
    ROLAND MCKEOWN krásnou střelou po přihrávce Leeho Stempniaka zamířil mezi betony bezmocného Linuse Ullmarka a posílá Carolinu Hurricanes do brzkého vedení! Asistence: Lee Stempniak a Jeff Skinner.

04:00
    Ze zápasu jsou odehrány přesně čtyři minuty a zatím čekáme na úvodní gól utkání. První gól včera padl na začátku druhé třetiny, kdy se prosadili Sabres. Věřme, že dnes se dočkáme branky dříve.

03:15
    Slavin zkusil tvrdě vypálit, jenže jeho následná střela minula bránu, kterou dnes hájí Linus Ullmark, kterému kryje zápas Robin Lehner, jenž včera proti Hurricanes vychytal shutout.

02:55
    Na opačné straně poprvé musel zasahovat Eddie Läck, brankář Caroliny ale ukryl puk ve své lapačce a přerušil hru.

02:42
    Hurricanes se vzápětí dostali ke dvěma dalším střelám, obě dvě ale pokryl pozorný Ullmark, který po spolehlivém zákroku přerušil hru.

01:15
    Carolina se dostala na křídle k první střele, jenže její následný pokus byl sražen vedle tyče brány, kterou hájí brankář Ullmark.

00:05
    Buffalu se nepodařilo rozehrát a v úvodu zápasu jeho hráči vyhodili puk po pouhých pěti sekundách na zakázané uvolnění.

00:01
    Hráči Caroliny Hurricanes právě nastupují na ledovou plochu!

Ryan O'Reilly si dnes v dresu Buffala Sabres odbude debut a v první útočné formaci nastoupí po boku Evandera Kanea a Alexandera Nylandera.
    Pohled do haly Essar Centre, kde se odehraje dnešní odvetné přípravné utkání mezi Carolinou Hurricanes a Buffale Sabres.

Carolina Hurricanes: Lack (Nedeljkovic) – Slavin, Faulk, Fleury, McKeown, Carrick, Bean – Skinner, Rask, Stempniak – Aho, Lindholm, Teräväinen – Bickell, McClement, Stalberg – Foegele, Wallmark, Tolčinsky.

Buffalo Sabres: Ullmark (Lehner) – McCabe, Nelson, Burgdoerfer, Guhle, Austin, Falk – Kane, R. O'Reilly, A. Nylander – Bailey, Grant, Gionta – Moulson, C. O'Reilly, Fasching – Dupuy, Catenacci, Schneider..

Carolina včera podlehla v malé hale Lakeview Areně v Michiganu Buffalu, které orámovalo druhou třetinu dvěma góly a zvítězilo 2:0, po pouhých 24 hodinách však Hurricanes mohou Sabres porážku oplatit. Podaří se jim to?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. McKeown (Stempniak, Skinner), 30. Lindholm (Teräväinen, Aho), rozh. náj. Skinner – 32. Kane, 51. Bailey (Ullmark)