Kazachstán – Rumunsko 0:0 (kon.) | Česko – Ázerbájdžán 0:0 (kon.) | Německo – Sev. Irsko 2:0 (kon.)
Norsko – San Marino 4:1 (kon.) | Dánsko – Černá Hora 0:1 (kon.) | Polsko – Arménie 2:1 (kon.)
Litva – Malta 2:0 (kon.) | Slovensko – Skotsko 3:0 (kon.) | Slovinsko – Anglie 0:0 (kon.)
Dánsko
0:1 (0:1)
Černá Hora
Úterý 11.10.2016, 20:45 • Telia Parken, Kodaň (kapacita 38065 míst) • Kvalifikace MS (Evropa)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:49:51)

6. Arménie – 0 bodů, skóre 1:8
    Dánští hráči i po prohraném utkání poděkovali svým fanouškům za důvěru a fandění.

Žluté karty: 3:1
    Černohorci mají z dnešního vítězství obrovskou radost.

Velkého překvapení jsme se dnes dočkali v Kodani. Dánové sice byli po celé utkání lepším týmem, vypracovali si mnohem víc střeleckých příležitostí, na obranu Černé Hory ale za celých 90 minut nenašli recept. Hostům stačila k vítězství jedna povedená akce.

O jedinou branku utkání se postaral v 32. minutě Fatos Bećiraj, který lobem překonal vybíhajícího Schmeichela po předešlé vynikající akci Stevana Jovetiće.

Dánové si sice vytvořili několik šancí, míč se jim do branky protlačit nepodařilo. V prvním poločase neuspěl dvakrát Poulsen, ve druhé půli spálili své šance Christensen, Fischer nebo střídající Cornelius.

Černá Hora tak ubránila těsné vítězství 1:0 a po třech odehraných zápasech nečekaně vede tabulku skupiny E. Na kontě mají Černohorci sedm bodů, stejně jako Polsko, které má ale mnohem horší skóre.

90+4

90+4
    Nicolai Jørgensen se ještě dostal k hlavičce v pokutovém území, mířil ale nad branku a následuje odkop od Božovićovy branky, který nebude nikam spěchat a více už se tak v dnešním zápase nestane.

90+3
    Dánové se stále snaží dobývat černohorskou branku, už ale domácím nezbývá čas.

90+2
    Thomas Delaney si naběhl do šestnáctky na dlouhý míč, dobře si jej zpracoval, následně ale nepovedeně a zbrkle vystřelil mimo branku.

90+1
    Thomas Delaney dostává za svůj zákrok na začátku nastavení žlutou kartu.

90+1
    Hlavní rozhodčí Alberto Undiano Mallenco nastaví v dnešním zápase čtyři minuty.

90
    Naposledy střídají také Černohorci, Nemanja Mijušković nahrazuje křečemi postihnutého Marka Vešoviće.

89
    Andreas Cornelius se dostal k hlavičce po centru z pravé strany, míč obloukem skočil na břevno a mimo branku!

88
    Mladen Božović nyní sbalil míč před nabíhajícím Andreasem Corneliusem.

87
    Andreas Christensen posílal dlouhý míč až z vlastní poloviny do pokutového území soupeře, černohorská obrana si poradila.

86
    Dánští hráči nadále hledají cestu do šestnáctky Černé Hory, Pione Sisto se snažil vybojovat pokutový kop, faulován ale podle rozhodčího nebyl.

85
    Černé Hoře se nadále daří kouskovat hru a už jsou svěřenci kouče Ljubiši Tumbakoviće blízko třem bodům.

84
    Dánsku už moc času na vyrovnání nezbývá, Yussuf Poulsen nyní mohl pustit míč na rohový kop, ještě ale chtěl poslat přihrávku před branku, která se mu vůbec nepovedla.

Adam Lacek

Branky: 32. Bećiraj (Jovetić)

Karty:   51. Y. Poulsen (DEN), 65. Fischer (DEN), 90+1. Delaney (DEN) – 65. Vešović (CHO)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 12:3. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:5.
    Dánsko: Schmeichel – Kjær (C), M. Jørgensen (83. N. Jørgensen), Christensen – P. Ankersen, Højbjerg (63. Sisto), Eriksen, Delaney, Durmisi – Fischer (69. Cornelius), Y. Poulsen.
    Náhradníci: Lössl, Rønnow – Vestergaard, Kvist, N. Jørgensen, Bjelland, Sviatchenko, Sisto, Stryger Larsen, Falk, Schøne, Cornelius.

Černá Hora: M. Božović – Marušić, Simić (70. Šofranac), Savić, Tomašević – Vešović (90. Mijušković), N. Vukčević, Šćekić, Kojašević (63. Jovović) – Jovetić (C) – Bećiraj.
    Náhradníci: Mijatović, Petković – Šofranac, Rodić, Mijušković, Bakić, Mugoša, M. Janković, Zverotić, Jovović, Nikolić, Raičević.

Rozhodčí: Mallenco – del Palomar, Yuste (vš. Španělsko)