Espanyol – Eibar 3:3 (kon.) | Valencia – Barcelona 2:3 (kon.) | Real Sociedad – Alavés 3:0 (kon.)
Granada – Gijón 0:0 (kon.)
Valencia CF
2:3 (0:1)
FC Barcelona
Sobota 22.10.2016, 16:15 • Mestalla, Valencia • Španělská LaLiga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Přeji krásné odpoledne u sledování španělské Primera Division. Ve Valencii se dnes odehraje velké utkání, když do města dorazí slavná Barcelona. Naplní Katalánci předpoklady a vyhrají?

Valencia CF

Valencia se po příšerném začátku začíná herně zvedat a z posledních tří zápasů hned třikrát vyhrála. V tabulce se díky tomu dokázala posunout na patnáctou příčku a již není v sestupové zóně. Kdyby se povedlo Valencii bodovat i dnes, byl by to velice cenný úlovek.

Barcelona v lize zatím neoslňuje, jak tomu bylo v minulých sezónách. Momentálně se nachází na čtvrté příčce. Na první místo však ztrácí pouze dva body a pokud by se sešly výsledky, mohla by se po tomto duelu v případě vítězství dostat i do čela.

Katalánský celek v týdnu zazářil proti Manchesteru City, který porazil vysoko 4:0. Nálada je tedy v Barceloně skvělá.

Valencia CF: Diego Alves – Montoya, Garay, Mangala, Gayá – Mario Suárez, E. Pérez (C) – Cancelo, Parejo, Nani – Rodrigo.
    Náhradníci: Doménech – Abdennour, S. Mina, Bakkali, Medrán, Cartabia, Munir.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Mascherano, Umtiti, Digne – A. Gomes, Busquets, Iniesta (C), Messi – L. Suárez, Neymar.
    Náhradníci: Masip – Alcácer, Denis Suárez, Mathieu, Rakitić, Aleix Vidal, Aleñá.

Rozhodčí: Mallenco – Fernández, Lobato.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Fotbalisté Barcelony se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.

2
    Hosté po rozehrávce pokračují v kombinaci na středu hřiště, domácí se nemohou dostat k míči.

3
    Změnilo se to až nyní. Nani z levého křídla dokonce nacentroval míč do vápna, ale obrana Barcelony byla pozorná.

5
    Po delší kombinaci hledal Neymar ve vápně Suáreze, ale míč dokázal odvrátit do bezpečí Garay.

6
    Valencia se v úvodních minutách s Barcelonou herně drží a snaží se kombinovat na útočné polovině.

7
    A Valencia bude zahrávat po nepřesném odkopu Mascherana rohový kop.

8
    Domácím se po rohovém kopu nepodařilo vystřelit, obrana Barcelony se zvládla ubránit.

9
    Neymar si z levé strany navedl míč před pokutové území, kde byl drobně přidržen a o míč přišel. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat.

11
    Barcelona se začíná více dostávat na útočnou polovinu, chybí tomu však nějaké zakončení.

12
    Iniesta zůstává po tvrdém souboji ležet na trávníku a pravděpodobně bude muset být střídán. Na hřišti jsou již i nosítka.

14
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Ivan Rakitić.

15
    Barcelona po vystřídání svého kapitána kombinuje na středu hřiště a snaží se postupným útokem přiblížit k pokutovému území.

17
    Garay tvrdě dohrál Suáreze a dostává žlutou kartu.

18
    Barcelona bude navíc zahrávat zajímavý volný kop. Bude se poprvé měnit skóre?

18
    Messiho centr na malé vápno adresáta nenašel, domácí se dokázali ubránit.

20
    Messi vyslal do vápna Neymara, který z levé strany chtěl ještě najít Suáreze. Jeho přihrávka byla ale zablokována.

21
    Valencia v posledních minutách mírně vypadla z tempa a začíná se bránit. Tohle hraje do karet hostům.

22
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Katalánský celek se dostává do vedení. LIONEL MESSI vystřelil zpoza vápna a jeho prudká rána skončila u levé tyče. Domácí se však hodně zlobí, protože Suárez stál v ofsajdu a podle všeho rozhodil Diega Alvese.
    22. Lionel MESSI - 0:1

23
    Diego Alves si za následné protesty vykoledoval žlutou kartu.

25
    Poprvé se žlutí také na straně Barcelony. Za faul na středu hřiště je žlutou kartou potrestán Busquets. Na hřišti se nyní přitvrdilo.

26
    Cancelo z pravé strany poslal do vápna prudký centr, který těsně minul rozběhnutého Naniho.

28
    Barcelona je po vstřelené brance nadále velmi aktivní a pokouší se vstřelit druhou branku.

30
    Valencia je v posledních minutách pod silným tlakem a pokud to takhle bude pokračovat i nadále, tak brzy inkasuje další gól.

31
    Messi se z levé strany dostal do vápna a zkusil to technicky k blížší tyčce. Diego Alves ale dokázal zakročit.

33
    Rodrigo se procpal z levé strany do vápna, kde byl odstrčen Umtitim. Bude z toho odkop od branky.

35
    Barcelona kombinuje na útočné polovině a pečlivě si připravuje další útok.

36
    Suárez si naběhl za obranu, dostal přesný pás a uháněl z pravé strany sám na branku. Diego Alves ale dokázal perfektně zasáhnout.

37
    Na trávníku zůstává ležet Gayá a i on bude muset střídat.

38
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází José Gayá, přichází Aymen Abdennour.

39
    A další velká šance Suáreze! Neymar našel svého spoluhráče parádním pasem před malým vápnem, ale útočník Barcelony trefil pouze brankáře Valencie.
    39. Suárez spálil další šanci!

40
    Katalánský tým má v posledních minutách jasnou převahu, druhá branka visí ve vzduchu.

42
    Domácí dokázali nyní na chvíli přerušit tlak svého soupeře a drželi se na útočné polovině. Branku ter Stegena ale neohrozili.

44
    Obrovská šance Valencie! Parejo obdržel ve vápně parádní pas a dostal se před ter Stegena. Toho ale střelou z velké blízkosti nepropálil.
    44. Parejo nedokázal vyrovnat!

45
    V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.

45+2
    Neymar to ve vápně zkusil nůžkami, ale míč poslal pohledným zakončením mimo branku.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nabídl pohledný fotbal se spoustou šancí na obou koncích hřiště. Lepším týmem podle podle očekávání Barcelona, která se ve 22. minutě dostala po trefě Messiho do vedení. Jak se bude vyvíjet druhý poločas?
    Neymar včera podepsal novou smlouvu!

46

46
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Martín Montoya, přichází Munir.

47
    Digne se v úvodu druhého poločasu dopustil faulu na středu hřiště a dostává žlutou kartu.

49
    Domácí hrají velmi aktivně a mají dobrý pohyb. Fotbalisté Barcelony se dostávají pod tlak.

51
    Obrovská šance Barcelony druhou branku nepřinesla! Neymarovu střelu vyrazil Diego Alves pouze na Rakitiće, který z pravé strany napálil míč do tyče.
    51. Rakitić trefil tyčku!

51
    Dalším žlutým hříšníkem je Neymar, který se provinil taktickým faulem.

52
    Valencia právě vstřelila branku!
    Ve Valencii máme vyrovnáno! MUNIR si naběhl před vápno na přihrávku Pajera a tvrdou střelou k tyčce překonal ter Stegena! Útočník Valencie svou trefu neoslavoval.
    52. MUNIR - 1:1

54
    Zápas najednou dostává nový náboj a bude zajímavé sledovat, co se bude na hřišti dít v následujících minutách.

55
    Naniho centr z levé strany ve vápně svého adresáta nenašel.

56
    Domácí fotbalisté jsou po vstřelené brance lepším týmem a pokouší se rozhozenou obranu Barcelony překonat podruhé.

57
    Ve Valencii se dějí zajímavé věci! Domácí celek během krátké chvíle přidává druhou branku a otáčí vývoj utkání. Nani našel parádní přihrávkou do vápna volného RODRIGA, který celou akci pohotově zakončil.
    57. RODRIGO - 2:1

58
    Barcelona se okamžitě přesouvá na útočnou polovinu a pokouší se na inkasované branky rychle odpovědět.

60
    Domácí ale pokračují nadále v aktivní hře a nedovolují nyní Barceloně absolutně nic.

61
    Do zajímavé šance se mohl dostat Munir, ale Roberto se dobře vrátil a odkopl míč do bezpečí.

62
    Katalánský celek se propracoval na útočnou polovinu a nakonec vybojoval rohový kop.

62
    A máme znovu vyrovnáno! Diego Alves dokázal parádně zneškodnit hlavičku Rakitiće, míč se však odrazil přímo na LUISE SUÁREZE, který dělovou ránou po zemi napálil míč do sítě.
    62. Luis SUÁREZ - 2:2

64
    Utkání má úžasné tempo, hra se přelévá ze strany na stranu. Tohle bude drama až do samého závěru.

66
    Barcelona kontroluje hru na středu hřiště a připravuje si další útok.

67
    Messi se pokoušel vyslat do vápna Neymara, ale jeho přihrávku zablokoval na poslední chvíli Abdennour.

68
    Messi si nabíhal na přihrávku za obránce, ale Diego Alves šel daleko ze své branky a byl u míče jako první.

69
    Domácí se v posledních minutách mírně zatáhli do obrany a nechávají Barceloně hodně prostoru.

70
    Mario Suárez fauloval Neymara a Barcelona bude zahrávat zajímavý přímý kop. Hráč Valencie navíc obdržel žlutou kartu.

71
    Exekuce přímého kopu se ujal Messi, ale tomu střela vůbec nesedla. Míč skončil vysoko nad brankou.

71
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Santiago Mina.

71
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Denis Suárez.

73
    Messi ve snaze vybojovat míč fauloval Abdennoura a vykoledoval si žlutou kartu.

74
    Domácí začínají pomalu tahat čas, tudíž s rozehrávkou vůbec nepospíchali.

75
    Messi si naběhl do vápna, kde po souboji s Mario Suárezem upadl. Rozhodčí nechává hru pokračovat, fotbalista Valencie to provedl šikovně.

76
    Tlak Barcelony nadále pokračuje. Pérez navíc obdržel žlutou kartu za faul před pokutovým územím, bude z toho přímý kop.

77
    Tentokrát se přímého kopu ujal Suárez, ale ani on nedokázal trefit branku. Tlak Katalánců je velmi silný.

78
    Domácím se nedaří udržet u míče, Barcelona stále kombinuje blízko brance Diega Alvese.

79
    Neymar poslal z volného kopu do vápna solidní centr, ale obrana Valencie dokázala tento pokus odvrátit.

81
    V posledních minutách se již hraje pouze na jednu branku. Valencia ovšem drží remízový výsledek.

82
    Po nenápadné akci se do šance dostal Nani, ale jeho střela z hranice pokutového území skončila vedle branky.

83
    Po rychlé kombinaci se ke střele z dvaceti metrů odhodlal Neymar, který svým pokusem trefil pouze hráče před sebou.

84
    Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Luis Suárez, ale míč nasměroval nad břevno.

85
    Mina to udělal výborně. Podél levé lajny se dostal do pokutového území a následně vybojoval rohový kop. Domácí mohou šetřit čas.

86
    Po rohovém kopu se ve vápně ke střele dostal Mangala, ale jeho pokus zablokoval jeden z bránících hráčů.

87
    Hosté přečkali tlak Valencie a nyní se znovu pouští do kombinace na útočné polovině.

88
    Busquets hledal ve vápně Neymara, ale tahle přihrávka přes Mangalu neprošla. Domácí drží míč.

89
    Individuální akcí se pokoušel prosadit Messi, ale při kličce si míč ukopl a domácí posílají míč k brance ter Stegena.

90
    Abdennour si vyšlápl na Denise Suáreze a Barcelona bude zahrávat zajímavý volný kop.

90
    Po Messiho centru si ve vápně našel cestu k míči Mangala a odvrátil jej do bezpečí.

90+1
    Nad rámec utkání budou nastaveny dvě minuty. Dočkáme se ještě jednoho gólu?

90+2
    Domácí hrají velmi chytře a drží míč na útočné polovině. Tento zápas nejspíše dokáží dotáhnout k bodovému zisku.

90+2
    Barcelona bude zahrávat pokutový kop! Luis Suárez byl ve vápně stažen k zemi Abdennourem!

90+3
    Abdennour posléze dostává ještě žlutou kartu. Rozhodne Messi o vítězství Barcelony?

90+4
    Katalánský celek se dostává do vedení! LIONEL MESSI pokutový kop dokázal proměnit, když vystřelil přesně k pravé tyči. Diego Alves sice dokázal vystihnout směr střely, na míč ale nedosáhl.
    90+4. Lionel MESSI - 2:3

90+5
    Fanoušci Valencie trefili jednoho z hráčů Barcelony při oslavě branky flaškou do hlavy, tohle není pěkný fotbalový moment.

90+5

Po závěrečném hvizdu se na trávníku ještě strhla menší potyčka mezi hráči, ale nakonec se vše dokázalo uklidnit.
    Pokutový kop byl podle Busquetse odpískán správně.

Strhující utkání je u svého konce! Barcelona na začátku druhého poločasu přišla o své vedení a musela otáčet nepříznivý výsledek. O vítězství Barcelony rozhodl v poslední minutě nastavení z pokutového kopu Messi, který dnes vstřelil dvě branky.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (18:12:45)

Jan Šlapáček

Branky: 52. Munir (Parejo), 57. Rodrigo (Nani) – 22. Messi (Rakitić), 62. L. Suárez, 90+4. Messi (pen.)

Karty:   17. Garay (VAL), 23. Diego Alves (VAL), 70. Mario Suárez (VAL), 76. E. Pérez (VAL), 90+3. Abdennour (VAL) – 25. Busquets (BAR), 47. Digne (BAR), 51. Neymar (BAR), 73. Messi (BAR)

Držení míče: 30 % : 70 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 15:15.
    Valencia CF: Diego Alves – Montoya (46. Munir), Garay, Mangala, Gayá (38. Abdennour) – Mario Suárez, E. Pérez (C) – Cancelo, Parejo, Nani – Rodrigo (71. S. Mina).

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Mascherano, Umtiti, Digne – A. Gomes (71. Denis Suárez), Busquets, Iniesta (C) (14. Rakitić), Messi – L. Suárez, Neymar.

Rozhodčí: Mallenco – Fernández, Lobato