HK MD Šumperk – Havířov 1:2 (po pr.) | Poruba – Třinec 3:5 (kon.) | Olomouc – Vsetín 3:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:5 (3:0, 0:4, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 22.10.2016, 13:30ELIOD extraliga mladšího dorostu • 12. kolo

Začátek byl pro domácí mančaft přímo famózní. První třetinu se Porubě podařilo vyhrát 3:0, ovšem tento výsledek spíše k lepšímu výkonu nabudil Třinec, který tak trochu zaspal a své zaspání ve druhé části dohnal. Poruba postupně ztrácela chuť i motivaci a pro gólmana Mokrého byly některé chvíle opravdu krušné. Ve třetí třetině si výhru Třinec pojistil a vyhrál tak s náskokem dvou branek a potvrdil tím svou roli favorita. (15:37:51)

59:59
    Mokrý ještě v závěru utkání zabraňuje gólu

59:41
    Poruba se ke konci brání

59:01
    Matěj pálil z bezprostřední blízkosti, ale Mokrý jeho střelu zachytává mezi betony.

58:10
    Domácí jsou nyní v útočném pásmu, kde se snaží bojovat o kotouč u mantinelu

57:49
    Pomalu se blíží utkání k úplnému konci a pro Porubu to nevypadá nejlépe

56:31
    Třinec sice nehraje přesilovku, přesto to tak vypadá. I nadále okupuje útočné pásmo a pálí ze všech možných postavení

54:58
    Mokry byl zavalen sna všemi hráči. Hlavní sudí odpískal pohyb útočícího hráče v brankovišti

54:29
    Třinec právě vstřelil branku!
    Mikler vypálil na Mokrého, kterému prošel puk skrz betony. Do brány ovšem kotouč neprošel a zůstal stát. Pohotovější než domácí beci byl Rybnikár, který tak skóroval do zcela odkrytého prostoru. Autorem branky je RYBNIKÁR. Asistence: Mikler.

53:50
    Domácí se neustále musejí bránit

51:45
    Macháček si to štrádoval před domácí klec, kde se pokusil přelstít Mokrého, ale to se mu nepodařilo. Mokrý pokryl škvíru mezi sebou a tyčí a nedal třineckému hráči prostor pro vniknutí

50:58
    Stodůlka se dostal za útočnou modrou, ale protihráči jej vzápětí o kotouč obrali

49:07
    Rybnikár pálil z prostoru kruhu a Mokrý puk vyrazil svým betonem a ihned jej zakryl lapačkou, aby se třinecký útočník nepokusil o dorážku

48:03
    Domácí vyváží puk do útočného pásma, kde nyní bojují u mantinelu

47:36

46:59
    Kotásek se pokusil ujet třineckým hráčům, ale dostal se spíše do jejich sevření a kotouč ztratil

45:36
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Boniatti – 2 min., vysoká hůl).

44:47
    Před porubským gólmanem se vytvořila skrumáž a všichni hráči se prali o kotouč. Ve změti hokejek šlo horko těžko vypozorovat, kde se kotouč nachází, ale Mokrý měl tuto hru přečtenou a puk dokázal vyrazit mimo svůj prostor

44:24
    Třinečtí opět bojují před Mokrého bránou

42:29
    Poruba hraje přesilovku 5 na 4, protože hráči obou celků byli vyloučeni současně.
    Domácí se sice drží před Kučerou, ale nedaří se jim jej prostřelit

42:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Häring – 2 min., sekání).

42:03
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Králík – 2 min., vražení na hrazení).

41:22
    Poruba se dostala do útočného pásma, kde si vynutila další třinecký faul a nyní hrají 6 proti 4

40:56
    Konderla musí pykat za podražení Morávka, ovšem i tak se hosté dostávají v oslabení do útoku.

40:43
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Konderla – 2 min., podražení).

40:26
    Třinec je opět v prvních vteřinách třetiny u kotouče

40:01

Hosté do druhé třetiny vlétli jako tajfun a smazali úsměvy domácím hráčům z tváří. Během deseti minut hrací doby dokázali stav srovnat a v závěru třetiny také navýšit. Tlak Třineckých byl značný, takže není divu, že ne vždy se Porubě podařilo vzdorovat.

40:00

39:50
    Třinec v závěru třetiny pořádně domácí potrápil, když se tlačil do porubské brány. Mokrý vše ustál a pomohla mu také pravá tyč brankové konstrukce, od které se puk odrazil mimo brankový prostor

38:25
    Mokrý dopomohl svému týmu se zbavit puku, když jej vypíchl směrem k modré

37:19
    Autorem branky je MARGUŠ. Asistence: Peterek a Wantulok.

36:51
    Poruba se nyní drží a snaží se Třinec držet dál

35:49
    Kotásek z pokleku vypálil na Kučeru, který puk vyrazil

35:27

34:38
    Poruba si ještě minutu může zahrát přesilovku. Prozatím to nevypadá na to, že by ji využila .

34:06

33:42
    Ačkoliv hrají Třinečtí ve třech, dokázali se probojovat před Mokrého a nyní ohrožují domácí klec

33:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Bulava – 2 min., hákování).

33:07
    Morávek se pokusil o únik do útočného pásma. Když se mu to povedlo, byl obklíčen třineckými hráči, takže puk vyhodil mimo ledovou plochu

32:10
    Sotva byl vyloučen hráč Třince, nechal se vyloučit i jeden z řad domácích. Takže žádná výhoda ani pro jeden tým

32:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Anlauf – 2 min., hákování).

31:47
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Peterek – 2 min., sekání).

31:25
    Mikler vytvořil individuální akci, po níž vstřelil puk do horního růžku branky. Autorem branky je MIKLER. Asistence: Wardas.

30:47
    Boje o kotouč neustávají, také pásma se střídají. Gólmanům nezbývá nic jiného, než jen sledovat hru, zda-li na ně puk neletí

28:56
    Poruba je v útoku, ale po pár vteřinách ťukání do kotouče o puk přichází a Třinec se dostává dopředu

28:00
    Oceláři se drží v útočném pásmu.

27:06
    Třinec je dříč a to se mu nyní vyplácí. Pavel Matěj sice napoprvé ani na podruhé neuspěl, ale jakmile se mu kotouč po odrazu od Mokrého betonu vrátil na hůl, vypálil a strefil se mezi betony. Autorem branky je MATĚJ. Asistence: Marguš.

26:19
    Wardas jel společně s dalším kolegou na osamostatněného domácího obránce. Naštěstí pro Porubu byl Becher dost rychlý na to, aby Wardase dojel a svému parťákovi i Mokrému pomohl odstavením třineckého útočníka

25:10
    Třinečtí se opět drali do útoku. Domácí tým byl uchráněn od případné další branky hrozícím ofsidem, takže v klidu mohli puk vyvést do středního pásma

24:22
    Ajaj. Domácí obrana nyní selhala a tlak ze strany hostů byl zúročen. Autorem branky je KRÁLÍK. Asistence: Bulava.

23:48
    Střely hostů jsou úspěšně blokovány domácími obránci. Oceláři převážně pálí z modré čáry, jelikož před Mokrého se skrz obranu dostat nemohou

22:03
    Úmyslný ofside zapříčinil, že se hra přesouvá před Kučeru. Třinec se pokusil vyjet ze svého pásma, ovšem opět se do něj dostal díky zakázanému uvolnění. Poruba se nyní snaží setrvat v útoku

21:16
    Oceláři vlétli na led jako tajfun a nyní jsou to oni, kdo udává tempo hry

20:38
    Třinec je u puku a dostává se před Mokrého.

20:01
    Úvodní buly se tak nějak nepovedlo a hlavní sudí jej musí opakovat

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 14:15

ŠOK! Šok zřejmě nejen pro porubské fanoušky, ale také pro Třinec, který se od začátku tohoto utkání trápí. Domácí nedali nijak zvlášť pohledné góly, ovšem klobouk dolů před takovým obratem. V předchozích zápasech totiž domácí celek nepředváděl dokonalý výkon. Nyní jako by na led vstoupil nový tým, který nezdary nechal za sebou a jako by všechny prohry nikdy neexistovaly. Podaří se TORAXU zvítězit? Ještě zbývá odehrát čtyřicet minut, tak se nechme překvapit...

20:00

19:57
    Poruba má kotouč na holi a již nenechává soupeře nic udělat

18:56
    Poruba bojuje o puk v útočném pásmu v rohu kluziště.

17:48
    Třinec je u kotouče, ovšem na špatné straně kluziště! Prozatím si nahrává ve svém pásmu a do toho útočného je Poruba nechce pustit

16:45
    Matěj se pokusil překonat Mokrého a jelikož byl stíhán domácím obráncem, vypálil již po projetí modré. Mokrý zachytil puk v lapačce

16:25
    Třinec se snaží, ale hokejové štěstí stále stojí na straně domácího celku.

15:05
    Poruba právě vstřelila branku! Poruba využívá přesilovou hru! Ze skrumáže se podařilo prostrčit kotouč Wiktoru Bochnakovi skrz gólmanovy betony. Autorem branky je BOCHNAK. Asistence: Anlauf.

14:06
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Marguš – 2 min., podražení).

14:04
    Bude se vylučovat na třinecké straně. Domácí hrají v šesti pouze chvilinku

13:19
    Anlaufovi se povedlo vjet do útoku a vypálil. Švančara byl na něj připraven a puk zachytil na své hrudi

12:25
    Weber po buly pálí od modré, ale Mokrý zachytává kotouč na své hrudi

12:06
    Hraje se stále pět na pět, ale nyní to spíše vypadá, že hrají domácí oslabení, protože se nechali zatlačit do obranného pásma a nedaří se jim zbavit se puku

11:29
    Třinec se vzchopil a napadá domácí klec. Chyby v porubské obraně prozatím nevyužil

10:25
    Díky zakázanému uvolnění se bude vhazovat před Mokrým

9:21
    Hra se mírně zvolnila a hraje se převážně ve středním pásmu či v útočném u mantinelu

8:00
    Hosté se pokusili vpadnout do útočného pásma. Zde jsou ovšem opět zcela bez šancí. Poruba svému soupeři nedovolí vypálit prudší střely a Mokrý také svůj tým dokáže podržet

6:59
    Třinec si vzal oddechový čas, ale moc mu to zřejmě nepomohlo, poněvadž se domácí stále dostávají před Švančaru

5:47
    Oddechový čas pro hosty.

05:47
    Poruba právě vstřelila branku! Poruba šokuje všechny své fanoušky, včetně soupeře, který je jistě považován za favorita. Chyba třinecké obrany zajistila další domácí branku. Autorem branky je BOŘUTA. Asistence: Anlauf.

04:44
    Poruba právě vstřelila branku! Domácím se dlouhou dobu nedařilo dostat se do útočného pásma a udržet jej. Přesto stačil jeden povedený únik a žádné zaváhání, které by celou akci pokazilo. Michal Morávek prostřelil gólmanovy betony. Autorem branky je MORÁVEK. Asistence: Kotásek.

3:47
    Rybnikár vyjel z obranného pásma do útoku, kde vypálil z prostoru kruhů na Mokrého. Ten kotouč odrazil

1:44
    Porubští se musí bránit, ale prozatím se to daří

00:59
    Husák zastavil Matěje, který si to namířil k porubské svatyni. Domácí obránce jej zatlačil do rohu mantinelu

00:14
    Třinec dostává puk do útočného pásma, ovšem domácí tým se dokázal vzpamatovat z prvotního šoku a nyní se hraje ve středním pásmu

00:01

Utkání započne za 15 minut

HC RT TORAX Poruba: Mokrý (Morys) – Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Šimek, Pitucha, Stebel, Foldyna, Bochnak, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti

HC Oceláři Třinec: Kučera (Švančara) – Bulava, Konderla, Srníček, Wantulok, Cienciala, Weber, Králík, Wardas, Jurzyca, Matěj, Stročka, Marguš, Mikler, Rybnikár, Macháček, Peterek

Rozhodčí: Holaň – Cabák, Hylek.

Zdravím všechny příznivce ELIOD Extraligy mladšího dorostu u sledování dvanáctého kola soutěže. Dnes se proti sobě postaví HC RT TORAX Poruba a HC Oceláři Třinec. Tyto týmy se již spolu střetly a to na ledě Třince ve třetím kole, kdy se ocelářům podařilo porazit celek z Ostravy pouhých 2:0.

Poruba se od začátku celé soutěže trápí a prožívá po loňské super sezóně strmý pád. Prozatím se domácímu mužstvu povedlo jedinkrát vyhrát, a to až po prodloužení proti Warrioru. Ovšem dva bodíky je do výšin vynést nemohou. Špatné starty do utkání dělají své, a jak po posledním domácím utkání řekl hlavní trenér TORAXU – „bojovat pouze třicet minut je málo!“ Ostraváci potřebují nutně body, jinak se z chvostu tabulky nedostanou.

Zato Třinecké žádný problém nesužuje. Ba naopak. Tento slezský celek se spíše raduje, neboť se drží na úplném vrcholu tabulky skupiny východ. Jen o bod za Oceláři stojí na druhém místě druhý ostravský tým, Vítkovice. Vraťme se ovšem k Třinci, který sbíral body v celkem desíti utkáních (devět vyhraných a jedna prohra v prodloužení) a pouze jedno prohrál. Prohra jej čekala na domácí půdě právě proti Vítkovickému týmu, který se snaží Slezany z čela tabulky vystrnadit.

Jak je vidno Třinec bude tvrdým oříškem a je jen na domácích, jak se k této výzvě postaví. S největší pravděpodobností se Poruba barážovým bojům nevyhne, ale každý bod se počítá a tyto body budou v budoucnu potřeba.

Přijďte tedy povzbudit Porubu či Třinec do RT TORAX Arény! A pokud se nemůžete zúčastnit naživo, sledujte onlajny a držte palce svému favoritovi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Kateřina Procházková

Branky a nahrávky: 5. Morávek (Kotásek), 6. Bořuta (Anlauf), 16. Bochnak (Anlauf) – 25. Králík (Bulava), 28. Matěj (Marguš), 32. Mikler (Wardas), 38. Marguš (Peterek, Wantulok), 55. Rybnikár (Mikler)

Rozhodčí: Holaň – Cabák, Hylek