Vítkovice – Liberec 3:1 (po pr.) | IFK Helsinky – Linköping 0:1 (kon.) | JYP – Bern 3:3 (kon.)
Växjö – SaiPa 4:2 (po pr.) | HV71 – Sparta 0:5 (kon.) | Fribourg – Kuopio 3:2 (po pr.)
Frölunda – Eisbären 4:1 (kon.)
Växjö Lakers
4:2 (0:1, 2:1, 1:0 - 1:0)
SaiPa Lappeenranta
Úterý 08.11.2016, 19:00Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále

Växjö Lakers nakonec vyhrálo v prodloužení 4:2 a postoupilo do dalšího kola Ligy Mistrů. (21:29:24)

JOSEFSSON - 4:2

69:25
    Växjö právě vstřelila branku!
    ERIK JOSEFSSON na obranné modré čáře vypíchl protihráči puk a ujel do brejku, sám pak nájezd na gólmana proměnil blafákem. O pravosti gólu musel ještě rozhodnout videorozhodčí. Bez asistence.

69:05
    Rychlá protiakce finského celku, ale tentokrát se zaskvěl Andrén v brance Växjö.

68:19
    Další střelu Växjö protečoval Markkanen do ochranné sítě.

67:43
    SaiPa Lappeenranta uvízla v ofsajdu.

67:11
    Hostující Kuronen se dostal do ojedinělé akce, nabruslil si mezi kruhy, ale nakonec pálil nad branku!

66:36
    Domácí nyní jeli v přečíslení 3 na 1, ale zase z toho nic nebylo.

65:41
    Växjö Lakers má v prodloužení jasně navrch, ale stále se domácím nedaří rozhodnout.

64:59
    Kiiskinen nyní tvrdě pálil od mantinelu, ale branku minul!

64:00
    SaiPa Lappeenranta se nyní na chvilku objevila v útočném pásmu.

63:30
    Domácí Kiiskinen nyní neskutečně jezdil celým útočným pásmem a kroužil, nakonec nebezpečně vypálil, ale gólman Markkanen podržel svůj tým.

63:05
    Oba celky jsou v prodloužení velmi opatrné a do ničeho se příliš nepouští.

62:10
    Markkanen jedovatou střelu vyrazil betonem do rohu.

61:30
    SaiPa je v úvodu prodloužení v držení kotouče.

60:01

Tři třetiny o postupujícím nerozhodly, čeká nás ještě prodloužení.

60:00

57:10
    Växjö je při chuti a nyní poslalo na branku další ostrou střelu.
    56:16 C. ROSÉN - 3:2

56:16
    Domácí uzamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu a kousek za modrou čárou následně napřáhl k tvrdé střele CALLE ROSÉN a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

55:23
    Lappeenranta je pasivní a spíše brání, stále ale drží postupový výsledek!

54:37
    Lappeenranta hraje v plném počtu.

53:39
    Markkanen znovu zachránil svůj tým, po jeho dalším zákroku se strhla strkanice v brankovišti Lappeenranty, ale sudí už hráče trhají od sebe.

52:37
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (Strömberg – 2 min., podražení).

51:53
    Domácí jsou čím dál aktivnější a tlačí se do útoku. Zatím jim ale jedna branka chybí k tomu, aby posunuli zápas do prodloužení.

48:05
    Robert Rosén nyní mohl poslat Växjö do vedení, ale svůj únik nezakončil přesně. Kličkoval před gólmanem, ale Markkanen jeho záměr vystihl.

47:09
    Växjö se opět nastěhovalo do útoku. Po střele Leina hostující brankář podržel puk v lapačce.

46:39
    Domácí hrají v plném počtu.

45:59
    SaiPa si vytváří přesilovkový tlak. Andrén musel podržet svůj tým.

45:01
    Hosté šetří čas v útočném pásmu.

44:39
    Vyloučení v týmu Växjö Lakers (Murphy – 2 min., hákování).

43:44
    Växjö se nastěhovalo do útočné třetiny, ale ke střele se nedostalo a nyní je puk ve středním pásmu.

43:08
    Domácí se ještě musí snažit, za tohoto stavu by postupoval finský tým.

42:03
    Domácí nevyužili přesilovku, SaiPa již hraje v plném počtu.

42:00
    Nyní přerušil hru přesný zákrok Markkanena.

41:13
    SaiPa hraje ve čtyřech.

40:10
    Domácí rozehrávají třetí třetinu hned dvojnásobnou přesilovkou 5 na 3.

40:01

40:00

39:53
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (Jarvinen – 2 min., hákování).

39:15
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (Kuronen – 2 min., držení protihráče).

38:43
    Andrén raději podržel puk před dotírajícími útočníky týmu SaiPa.

37:30
    Växjö se tlačí do útoku, ale SaiPa soupeře nyní nepouští do šancí.

36:00
    Växjö má ale v utkání jasně zřetelnou střeleckou převahu, hosty zatím drží brankář Markkanen.

35:47
    SaiPa se ubránila a nyní se snaží něco vymyslet v plném počtu.

33:17
    SaiPa v oslabení vyhazuje puky přes všechny čáry.

32:17
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (Sneck – 2 min., hákování).
    LEIVO - 2:2

31:30
    SaiPa právě vstřelila branku!
    TOMI LEIVO se dostal za obranu soupeře a zkušeně proměnil svůj únik. Dnes se tento hráč trefil již podruhé. Asistence: Lasse Lappalainen.

30:42
    Hru přerušil ofsajd hostujícího celku.

29:22
    Domácí půjdou do oslabení. Everberg inkasoval trest na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.
    PALOLA - 2:1

27:34
    Växjö otáčí vývoj zápasu! Po střele Roséna se natlačil do branky OLLI PALOLA a dostal puk do branky. Jeho trefu ještě musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Robert Rosén, Toumas Kiiskinen

24:19
    Domácí Bohm nyní vystřelil, zkusil i dorážku, ale Markkanen jeho pokus zastavil.

23:49
    Markkanen má nyní hodně práce, SaiPa je pod tlakem.

23:30
    Domácí po vyrovnávací brance ožili a hodně se tlačí do koncovky.
    21:04 ROSÉN - 1:1

21:04
    Växjö vyrovnává hned v úvodu druhé třetiny. ROBERT ROSÉN dokonale tečoval střelu Holma od modré. Jeho přesně nastavená hokejka v mezikruží změnila směr puku a překvapila Markkanena. Asistence: Philip Holm, Olli Palola.

20:45
    Domácí rozehrávají první útok ve druhé třetině...

20:01

20:00

19:39
    Växjö dohrává první třetinu v útočném pásmu.

18:51
    SaiPu nyní zachránilo břevno! Střelu zblízka Markkanen dostal na břevno.

16:48
    Domácí se pokouší o vyrovnání a často se tlačí do koncovky.

14:48
    Saipa nyní dobře zatlačila domácí, střelu Kuronena z mezikruží gólman vyrazil.

13:54
    Hosté ubránili oslabení a nyní zklidňují tempo hry rozvážnou rozehrávkou.

12:42
    Kiiskinen si najel mezi kruhy, ale branku netrefil.

11:55
    Hosté hrají v plném počtu.

11:03
    Domácí nyní pěkně zakombinovali, zblízka pak střílel Kiiskinen, neuspěl ani ani s dorážkou.

10:58
    Växjö zkouší vyrovnat při přesilovce, ale hosté se zatím úspěšně brání.

09:55

09:30
    Växjö Lakers se natlačilo před branku hostujícího celku, ale na Markkanena přímo nevystřelilo.
    08:03 LEIVO - 0:1

08:03
    Hosté se dostávají do vedení. TOMI LEIVO potáhl kotouč po mantinelu, vypadalo to, že bude přihrávat, ale nakonec jeho střela na bližší tyč překvapila domácího brankáře. Bez asistence.

07:45
    Domácí si vytvořili nápor, ale hra probíhala po rozích kluziště, odtud střela nepřišla.

06:09
    Martinsson zajímavě střílel z mezikruží, ale hostující gólman jeho střelu vyrazil.

05:19
    Opět ofsajd Saipy Lappeenranty.

04:16
    Domácí Hennessy se prosmýkl mezi obránci a svižnou ranou vyzkoušel pozornost Markkanena.

03:50
    Växjö má více ze hry a střílí z dobrých střeleckých pozic.

02:35
    Domácí byli v dobré střelecké pozici, Markkanen si připsal důležitý zákrok. Bude se vhazovat.

02:05
    Saipa podnikala další útok, ale uvízla v ofsajdu.

01:20
    Saipa vyhrála buly v obranné třetině a brzy dostala hru do útočné třetiny.

00:01

Växjö Lakers: Andrén, (Swärd) – Murphy, Martinsson, Holm, C. Rosén, Bohm, Lundberg, Högberg – Kiiskinen, Palola, R. Rosén – Leino, Netterberg, Brodecki – Platt, Everberg, Fröberg – Hennessy, Josefsson, Reddox – Marklund.

SaiPa Lappeenranta: Markkanen, (Olkinoura) – Carson, Taipalus, Sneck, Lappalainen, Backman, Savalahti-Nagander, Makinen – Hamilton, Trotter, Jarvinen – Leivo, Koski, Kuronen – Strömberg, Koskiranta, Kaksonen – Virkkunen, Salminen, Vainikainen.

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Hribik (CZE) – Pihlblad, Lundgren oba SWE).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 22. Rosén (Holm, Palola), 28. Palola (Rosén, Kiiskinen), 57. Rosén, 70. Josefsson – 9. Leivo, 32. Leivo (Lappalainen)

Växjö Lakers: Andrén (Swärd) – Murphy, Martinsson, Holm, C. Rosén, Bohm, Lundberg, Högberg – Kiiskinen, Palola, R. Rosén – Leino, Netterberg, Brodecki – Platt, Everberg, Fröberg – Hennessy, Josefsson, Reddox – Marklund.
    SaiPa Lappeenranta: Markkanen (Olkinoura) – Carson, Taipalus, Sneck, Lappalainen, Backman, Savalahti-Nagander, Makinen – Hamilton, Trotter, Jarvinen – Leivo, Koski, Kuronen – Strömberg, Koskiranta, Kaksonen – Virkkunen, Salminen, Vainikainen.

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Hribik (CZE) – Pihlblad, Lundgren (oba SWE).
    01.11.2016
    SaiPa - Växjö 3:2

Branky a nahrávky: 1. Trotter (Jarvinen, Hamilton), 11. Trotter (Hamilton), 56. Leivo (Koski) – 42. Froberg (Rosen, Kiiskinen), 54. Netterberg (Brodecki, Bohm)