Novokuzněck – Spartak Moskva 0:3 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 1:4 (kon.) | Omsk – Soči 4:0 (kon.)
Barys – HC Slovan 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Toljatti 1:2 (0:1 po s.n.)
Ufa – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Minsk – Kunlun 3:4 (kon.) | Jokerit – Vladivostok 2:1 (kon.)
Riga – Chabarovsk 3:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Admiral Vladivostok
Čtvrtek 10.11.2016, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Máme za sebou utkání mezi domácím Jokeritem ahostujícím Vladivostokem. Šťastnější z tohoto utkání dnes budou domácí borci, kterým se podařilo v poslední třetině využít přesilovku 5 na 3 a rozhodnout tak o tom, že všechny body zůstanou v Hartwall aréně. Nutno podotknout, že Jokerit byl po většinu utkání o něco lepším týmem a výhru si tak určitě zasloužil. (19:54:45)

Statistiky

Střely: 42-27
    Vyloučení: 6-8
    Bodyčeky: 16-17
    Vhazování: 35-34

59:57
    Poslední střela utkání byla zblokována obránci.

59:39
    O puk se bojuje v obranné třetině domácích.

59:29
    Hosté to zkouší v šesti.

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:16
    Teď navíc po nepřesném pasu přišlo zakázané uvolnění.

58:54
    Admiral rychle spěchá před domácí bránu, jejich snažení je ale hodně kostrbaté. Nedaří se mu udržet si pásmo.

58:43
    Jokerit ovšem perfektně brání. Nyní se dokonce dostal ke střele od modré, kterou musel Bobkov podržet. Další cenné sekundy pro domácí celek.

58:17
    Puk je opět za Bobkovem. Vladivostok se nadechuje k poslednímu snažení.

57:57
    Hosté jsou opět v útoku, na vyrovnání se jim ale povážlivě krátí čas.

57:29
    Vladivostok si vytvořil tlak, ale špatnou kombinací se vyhnal ze třetiny. Bude tak muset začít od vlastní brány.

57:18

57:08
    Další vyhození domácích.

56:46
    Hosté už jsou ovšem opět před brankou Jokeritu. Střelu z pravé strany opět kryje Zapolski, který dnes působí opravdu hodně jistě!

56:09
    Ti navíc zvládli vyhodit kotouč.

55:49
    Před bránou vznikla velká skrumáž, Zapolski byl úplně mimo bránu, ale k puku se nakonec dostali nejdříve domácí.

55:27
    Sabolic ihned vyzkoušel pozornost domácího brankáře, ale neuspěl.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 29. Huhtala, 48. Regin (Marjamäki) – 27. Wright (Krasnoslobodcev)

Jokerit Helsinky: Zapolski – A. Kulda, Ch. Genoway, Lauridsen, Jensen, Rissanen, Jalvanti – Joensuu, O'Neill, Regin – Niemi, Salminen, Huhtala – Marjamäki, Jormakka, Hishon – Anttila, Mäki, Talaja.
    Admiral Vladivostok: Nalimov – Wisniewski, Bartulis, Grigorjev, Gavrilenko, Zemčjonok, Mnacjan, Kurašov – Fisenko, Sabolič, Gorškov – Wright, Barbašev, Krasnoslobodcev – Lugin, Alexandrov, Sajustov – Kazakov, Mamin, K. Voronin – J. Jakovlev.

Rozhodčí: Oskirko, Ovčinikov – Šalagin, Šišlo