Columbus – Anaheim 3:2 (po pr.) | Buffalo – Ottawa 1:2 (1:2 po s.n.) | St. Louis – Chicago 1:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Anaheim Ducks
Čtvrtek 10.11.2016, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL
    Hampus Lindholm se vrátil do sestavy Anaheimu Ducks.

Československá stopa v utkání:
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0,0 střel, čas na ledě 09:59 (03:57:14)

1. Zach Werenski (CBK) 1+0
    2. Boone Jenner (CBJ) 1+0
    3. Jack Johnson (CBJ) 0+1

Z kraje první třetiny se domácí hokejisté dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé periodě hosté snížili a v té třetí se jim podařilo vyrovnat. Ducks byli v závěru základní hrací doby aktivnější, ale rozhodnout se jim nepodařilo. Následovalo prodloužení, ve kterém se po rychlé domácí akci prosadil Zach Werenski.

61:21 Zach WERENSKI - 3:2

61:21
    Columbus právě vstřelil branku!
    Rychlá akce rozhoduje o zisku druhého bodu pro domácí celek. Alexander Wennberg posílal kotouč do středu hrací plochy. ZACH WERENSKI měl dostatek času na zamíření, jeho rána ukončuje tento zápas. Jedná se pro něho o první vítězný gól v NHL. Asistence: Alexander Wennberg a Brandon Saad.

61:10
    Brandon Saad výborně dokázal zblokovat střelecký pokus.

60:32
    Ke střele zápěstím se dostal Cam Fowler. S jeho pokusem z velkého úhlu si celkem snadno poradil brankář Sergej Bobrovskij.

60:01
    Golfista Jason Day bude v Columbusu svědkem prodloužení.

Základní hrací doba o tom, který tým vyhraje, nerozhodla. Uvidíme tak pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Už se pravděpodobně nic nestane, uvidíme prodloužení.

59:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve třetí třetině.

58:30
    Minuta a půl do konce třetí třetiny, ani jeden celek se už nikam nežene. Sledujeme poklidný hokej.

58:04
    Corey Perry se probojoval ke střele přes obránce, Sergej Bobrovskij byl pozorný a nenechal se překonat.

57:41
    Anaheim Ducks má kotouč pod kontrolou, hosté se snaží rozhodnout o své výhře. Míří na branku z každé střelecké pozice.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Jenner (Hartnell, Atkinson), 6. Saad (R. Murray, J. Johnson), 62. Werenski (Wennberg, Saad) – 38. Rakell (Fowler, Manson), 42. N. Ritchie (Cramarossa)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij – Werenski, D. Savard, R. Murray, J. Johnson, Nutivaara, Prout – Saad, Wennberg, N. Foligno – Hartnell, Jenner, Atkinson – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Milano, Sedlák, Gagner.
    Anaheim Ducks: Gibson – Fowler, Manson, Stoner, Vatanen, H. Lindholm, Bieksa – N. Ritchie, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Cramarossa, Vermette, Rakell – Garbutt, Wagner, Boll.

Rozhodčí: L'Ecuyer, StPierre – Murchison, Mach

Diváci: 10 250