Kerkrade – Alkmaar 1:1 (kon.) | Ajax – Nijmegen 5:0 (kon.) | Twente – Utrecht 1:1 (kon.)
Feyenoord – Zwolle 3:0 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
3:0 (1:0)
PEC Zwolle
Neděle 20.11.2016, 16:45 • Stadion Feijenoord, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie • 13. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost! Přeji pohodový zbytek neděle a úspěšný vstup do nového týdne a těším se na další společné setkání, do té doby na počtenou! (18:41:28)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:5.

Je dobojováno, Feyenoord perfektně odpověděl na vysokou výhru Ajaxu nad Nijmegenem a po vítězství 3:0 se drží na první příčce dva body před rivalem.

V prvním poločase se domácí radovali i přes značnou převahu jen jednou, když udeřil ve 38. minutě kapitán týmu Dirk Kuijt. Po pauze pak domácí pokračovali v nastaveném trendu a po dobrém výkonu přidali další dvě branky – povedenou trefou zpoza vápna navýšil skóre v 71. minutě Karim El Ahmadi a v 76. minutě uzavřel skóre tvrdou bombou Jens Toornstra. Hosté se zmohli prakticky jen na nepřesný volej van Polena a pěknou střelu Holly z přímého kopu, ani tyto pokusy ale nakonec nemířily mezi tyče a Brad Jones dnes moc práce neměl...

90+2

90+2
    Berghuis rozehrál rohový kop krátkou narážečkou s Vilhenou, po které odcentroval do vápna, ale defenziva Zwolle už žádné nebezpečí nedopustila.

90+1
    Van der Hart musel pod nátlakem napadajícího protihráče rychle rozehrát, jeho nákop tak vrací balon domácím.

90
    Dennis Higler druhou půli prodlouží jen o dvě minuty.

89
    Basaçikoglu nechá rozehrávku na levé straně na jiných a sám si hledá místo ve vápně, nakonec ale domácí balon neudrželi a Jansova družina se ještě žene za čestným zásahem.

88
    Po přízemním centru zleva sebral míč van der Hart, který se ani v závěrečných minutách rozhodně nenudí.

87
    Přesto se ale domácí dostali k zakončení, byl to zase Bilal Basaçikoglu, kdo zkoušel ohrozit van der Hartovu svatyni, ke vší své smůle ale pálil pouze přímo do brankáře Zwolle.

87
    Botteghin se hodně vysunul a zapojil se do útočení, jeho snaha o uvolnění Kuijta ale byla hodně nepřesná.

86
    Bilal Basaçikoglu si zleva navedl míč ke střele, ale jeho pokus byl jen pozdravem pro diváky sedící za bránou van der Harta.

85
    Danny Holla obstaral rozehrávku přímého kopu a málem bylo sníženo! Skvělá technická rána hostujícího šikuly proletěla nad zdí a jen o chloupek minula bližší šibenici!

84
    A Jean-Arie van der Heijden (FEY) je za předchozí nedovolený zákrok potrestán žlutou kartou.

84
    Domácí ale z rohu neudeřili a do protiakce se vydal Brock-Madsen, jehož za vápnem strhl k zemi van der Heijden.

83
    Steven Berghuis vnikl do vápna, potáhl míč podél brankové čáry a pokusil se zakončit, na poslední chvíli jej ale zastavil Verdonk. Následuje roh.

82
    Jens Toornstra neustává s vymýšlením akcí a nyní startuje na pravé straně nového muže na trávníku Berghuise.

81
    Achahbar posunul hru nalevo na Verdonka, jenž si přehodil Berghuise a pokračoval dál, vzápětí se však provinil útočným faulem a nadějně se rozvíjející útok je zastavený.

80
    Calvin Verdonk se na pravé straně neprosadil a záhy byl zbaven míče, domácí dnes podávají koncentrovaný a přesvědčivý výkon směrem dozadu i dopředu.