Buffalo – Los Angeles 6:3 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:4 (kon.) | Carolina – Vancouver 8:6 (kon.)
NY Rangers – Chicago 1:2 (kon.) | Toronto – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.) | Detroit – Arizona 1:4 (kon.)
Nashville – St. Louis 6:3 (kon.) | Minnesota – Florida 5:1 (kon.) | Dallas – Anaheim 6:2 (kon.)
Edmonton – Columbus 1:3 (kon.)
Detroit Red Wings
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Arizona Coyotes
Středa 14.12.2016, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Arizona je pro mnohé její fanoušky tuto sezónu zklamáním. V západní konferenci se pohybuje, až na samém konci tabulky. Na své konto si připsala dvacet tři bodů a v případě dnešní výhry a zaváhání Colorada by tento tým mohla přeskočit a odrazit se ode dna tabulky. Ale tomu nenapovídá ani nýnější forma Arizony. Z posledních zápasů bodovala naplno pouze jedinkrát a to proti Nashvillu. Jejím nejlepším hráčem je český reprezentant Radim Vrbata, který si stihl připsat již osmnáct bodů za osm gólů a deset nahrávek. V brance pak stabilně chytá Mike Smith, který si drží průměr 2,7 inkasované branky na zápas a s procentuální úspěšností 92,59% si drží jedenácté místo v tabulce gólmanů.

Ani Detroit nemá tabulkové postavení jaké by si přál. S třiceti body se totiž pohybuje na dvanáctém místě a na osmé místo, které by hokejistům z Detroitu zajistilo play-off, ztrácí pouhé čtyři body. Detroit také nemá příliš oslnivou formu, ale za špatnou se určitě považovat nedá. Z posledních pěti utkání vyhrál dvakrát, až v prodloužení, jednou prohrál po základní hrací době a dvakrát nezískal ani bod. Nejlépe bodujícím hráčem Rudých křídel je Henrik Zetterberg, který má již skvělých dvacet bodů. Nejlepším střelcem týmu je mladík Larkyn. Ten si připsal zatím devět gólových zásahů. V brance má pak nejlepší čísla Jimmy Howard. A s úspěšností zásahů 94,46% se řadí jako druhý nejlepší brankář celé NHL.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodní sestavy

Arizona Coyotes- Smith, (Dominique) – Stone, Ekman-Larsson, DeAngelo, Goligoski, Schenn, Chychrun – Vrbata, Hanzal, Rieder – Doan, Dvorak, Perlini – McGinn, Hholland, Martinook – White, Jooris, Crouse.

Howard, (Mrázek) – Green, DeKeyser, Ouellet, Kronwall, Marchenko, Lashoff – Mantha, Zetterberg, Tatar – Larkin, Nielsen, Sheahan – Vanek, Athanasiou, Nyquist – Ott, Glendening, Jurčo.

Rozhodčí – Lee, Chmielewski – Cherrey, Brisebois

00:01

00:11
    Po nahození Martinooka, Howard raději kotouč ukryje pod lapačkou.

00:36
    Martin Hanzal teď vjel do útočného pásma trochu dříve, než by měl. Offside.

00:41
    Sheahan v první příležitostí mířil kousek nad. Dostal parádní přihrávku před branku, ale bohužel pro domácí se netrefil ideálně.

01:22
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Alexej Marčenko – 2 min., podražení).

02:01
    Arizona právě vstřelila branku!
    První gól na sebe nedává dlouho čekat a hosté využívají hned první přesilovou hru! Tobias Rieder našel na druhé straně kluziště ANTHONY DEANGELA a ten trefil puk přímo k tyčce Howardovi branky. Asistence: Tobias Rieder, Oliver Ekman-Larsson.
    02:01 Anthony DEANGELO - 0:1

03:24
    Podražení i na druhé straně. Uvidíme, zda se Detroit zhostí přesilovky jako před chvílí Arizona.

04:12
    Detroitu se přesilovka vůbec nedaří a hraje ji převážně ve svém obranném pásmu. Dokonce se do zakončení dostal Tobias Rieder, jehož pokus, ale Howard s trochou štěstí vyrazil.

05:25
    Nepovedenou přesilovku pečetí Detroit faulem. Marčenko si půjde sednout na dvě minuty za podražení.

06:05
    Arizona drží skvěle pásmo a kombinuje v něm. Nebezpečnou jedovku od modré vyslal Larsson, ale Howard zasahovat nemusel, neboť rána letěla mimo.

07:25
    Detroit hraje v plném počtu.

09:04
    Hra se zatím i díky přesilovkám hodně kouskuje, o čemž svědčí i fakt, že za polovinu první periody jsme viděli pouhé tři střely.

09:52
    Nielsen zavezl puk do útočného pásma, kde hledal před bránou Sheahana. Ten, ale přihrávku nezpracoval a ještě trefil Howarda, který poté spadl na led.

11:21
    Komerční přestávka.

11:31
    Shenn teď poslal střelu od modré. Ta ale neměla šanci přes clonící blok hráčů projít. Tlak Arizony pokračuje.

11:54
    Howard rozehrál puk a obránci Detroitu se ho snažili zavést do útočného pásma které, ale neudrželi a Arizona je opět v útočném pásmu.

12:31
    Holland nyní zahrál vysokou holí a hra se, tak přesune do středního pásma.

13:38
    Oba týmy se nemohou usadit v pásmu a hra se přelévá z jedné strany kluziště na tu druhou.

14:27
    Marchenko z úhlu posílal kotouč před branku, kde si ho Smith bez problémů našel a uschoval ho v lapačce. Po komerční přestávce se bude vhazovat.

14:35
    Radim Vrbata nerozehrál přesně. Jeho pas skončil pouze na střídačce domácích. Následuje vhazování ve středním pásmu.

15:12
    DeKeyser nahodil kotouč, jenže nikdo z jeho spoluhráčů ho nedojel a Arizona se, tak v pohodě dostává k puku.

16:12
    Hráči Detroitu se radují ze vstřeleného gólu. Rozhodčí si ho však ještě jede zkontrolovat!

16:12
    Detroit právě vstřelil branku!
    Tak ano! Domácí zásluhou ANDREASE ATHANASIOUA srovnávají skóre! Ten dostal pas od Nyquista a i s pomocí své brusle ho propasoval za záda Smitha. Asistence: Gustav Nyquist, Xavier Ouellet.
    16:12 Andreas ATHANASIOU - 1:1

18:01
    Schenn poslal na Howarda střelu z otočky. Ten s ní, ale neměl problém. Následně se Arizona proviňuje zakázaným uvolněním a bude se vhazovat po pravici Smitha.

18:59
    Detroit zlepšuje svůj výkon a teď se hraje převážně v jeho útočném pásmu. Statistika střeleckých pokusů se také obrátila pro domácí. Zatím je to 6:5 na střely na branku.

19:27
    Schennovu ránu lapil Smith a kotouč drží pevně ve své výstroji.

19:44
    To je studená sprcha pro Detroit! V závěru první třetiny se Arizona ujímá vedení. DeKeyser trefil pouze před ním stojícího Radima Vrbatu a ten poslal pas na LAWSONA CROUISE. Ten se dostal před Howarda a i přesto, že byl tísněn obráncem, domácího brankáře překonal. Asistence: Radim Vrbata.
    19:44 Lawson CROUSE - 1:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První perioda nám nabídla celkem tři góly. Ten první hned v úvodu utkání a to z hokejky DeAngela. Následně se moc nehrálo a žádné větší šance jsme, až do šestnácté minuty neviděli. To se trefil Andreas Athanasiou a bylo srovnáno na 1:1. Poté, ale přišel rychlý brejk, který Crouse i za asistence Radima Vrbaty proměnil. Do druhé třetiny tedy hosté půjdou s jednobrankovým náskokem.

20:01

21:35
    Dylan Larkin nabral dobrou rychlost a nebezpečnou střelou ze zápěstí mířil pouze do plexiskla.

21:56
    Nyguist teď z totožné pozice už pálil lépe. Také nabral dobrou rychlost a z mezikruží mířil do připraveného Smitha.

22:39
    Obrovské zmatky před brankou končí třetím gólem hostujícího celku! Holland dobře poslal na JAMIEHO MCGINNA, který překonává Howarda. Asistence: Peter Holland, Jakob Chychrun.
    22:39 Jamie MCGINN - 1:3

24:06
    Kronwall střílel z úhlu pouze do Smitha, kterému puk vypadl a švédský obránce se hnal i za dorážkou kterou, ale obrana Aarizony nepřipustila.

25:46
    Arizona si vytvořila velmi dobrý tlak, ale domácí teď nápor na Howardovu branku ustáli.

26:57
    Nyquist parádně přihrával na Vanka, jeho teč zblízka si Smith pohlídal!

28:14
    Mantha a Schenn se do sebe pustili a půjdou si na pět minut odpočinout na trestné lavice.

29:03
    Kronwall z úhlu posílal kotouč před bránu, kde ho nikdo ze spoluhráčů za Smithova záda neusměrnil. Nicméně nápad to byl dobrý a byl odměněn potleskem diváků.

30:02
    Po komerční přestávce se bude vhazovat po levé ruce Howarda.

30:51
    Sheahan dostal skvělou přihrávku přesně mezi kruhy, ale z mocného nápřahu je pouze střela nad bránu.

32:11
    Nyní ujeli hokejisté Arizony tři na jednoho, jenže Holland to vzal na sebe a táhlou střelou si na Howarda nepřišel.

32:39
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Dvorak – 2 min., držení protihráče).

33:03
    Hostujícímu celku se daří skvěle bránit střední pásmo a již podruhé se osvobozuje. Navíc Howard puk uschová před Arizonskými útočníky.

33:49
    Ouellet posílal střílenou přihrávku před Smithovu branku. V tomto prostoru však žádný z jeho spoluhráčů nestál.

33:20
    Po další komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu, neboť tam hra také skončila.

35:20
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Luke Schenn – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

36:01
    Přesilovka se Detroitu jako přes kopírák opět nedaří. Arizona stihla již dvakrát puk vyhodit a domácí nedrží puk ani teď.

37:44
    Arizona přesilovku ustála a sama se poté dostala do šance, kdy z úhlu pálil Martinook. Jeho střelu však Howard vyrazil, i když zákrok to úplně jistý nebyl.

39:12
    Nielsen zkoušel udržet puk, jenže se mu tak nepovedlo a hra se tedy přesouvá do obranného pásma Detroitu. Povede se Arizoně opět skórovat v závěru třetiny?

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Arizona se jako v první třetině, tak i v té druhé prosadila hned na úvod dané periody a navýšila své vedení již na 3:1. Nehraje se příliš pohledný hokej, ale i přesto se občas někdo ve větší šanci objeví. Za vypíchnutí stojí zatím jedna asistence Radima Vrbaty.

40:01

40:20
    S úvodem třetího dějství zápasu přišla i skvělá šance pro Detroit! Zetterberg si nabruslil do střelecké pozice a backhandem zvedal kotouč pod víko. Tento pokus Smith vyrazil a poradil si i se zmatky v brankoviště, které po této střele následovaly!

40:20
    Sheahan se snažil zuby nehty propasovat kotouč za Smitha. který si, ale místo u levé tyčky výborně pohlídal a drží, tak dvoubrankové vedení svého týmu.

42:32
    DeAngelo odvedl skvělou obranou práci, kdy se poctivě vrátil a zabránil rodícímu se přečíslení. Následně od modré dvakrát pálil Mike Green, ale i s jeho pokusy si Smith úspěšně poradil.

43:31
    DeKeyser dostal namazáno mezi kruhy, jenže Smith byl opět na svém místě a tentokrát lapačkou zasáhl proti střele! Nutno říct, že dnes je Mike Smith opravdu skvělý a hlavně při svých zákrocích jistý.

44:11
    O Miku Smithovi se bude hráčům Detroitu dnes zdát! Teď se před ním zjevil zcela sám Tomáš Jurčo, ale i s jeho pokusem si Smith zázračně poradil a Arizonu v posledních chvílích drží.

45:02
    Nápor Detroitu zastavuje komerční přestávka.

46:24
    Arizonský celek se snažil udržet pásmo, ale Detroit viditelně na svém výkonu přidal a nyní už zase kombinuje před Smithem.

48:14
    Detroit stále kombinuje před Smithem, zatím ale žádná větší šance k vidění není. Pokud se Arizona dostane k puku, tak v posledních minutách pouze vyhazuje do středního pásma a pouze se brání.

49:03
    Po dlouhé době se do akce dostal i Howard. Lapačkou zastavil střelu Riedera. O pár okamžiků později domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

49:29
    Larkin se protáhl do pásma, a poslal puk na Ouelleta. Ten poslal jedovku od modré, ale i s jeho pokusem Smith nemá výraznější problém.

50:21
    Zetterberg nyní dorážel, ale naneštěstí pro domácí trefil pouze boční síť Smithovi branky. Na řadu se dostává další komerční přestávka.

51:01
    Sheahan se s pukem zastavil na modré a jeho spoluhráči už se ocitli v útočném pásmu. Píská se tedy offside.

51:27
    Další studená sprcha pro Detroit. Ten se i přes obrovský nápor nedokázal prosadit, ale za to Arizona už ano! Duclair zpoza branky našel hůl JAMIEHO MCGINNA a ten se již podruhé v tomto zápase prosazuje. Asistence: Anthony Duclair, Peter Holland.
    51:27 Jamie MCGINN - 1:4

53:40
    Hostující celek se již nikam netlačí a nechává hrát spíše Detroit. Ten se, ale momentálně nemůže v útočném pásmu usadit a vykřesat, tak aspoň malinkou naději.

54:46
    Opět se hosté dostali k puku, ale jen tak lehce ho nahodili do pásma soupeře,.

55:45
    A opět. Doan si povyjel za půlku hřiště, tak aby se nemohlo pískat zakázané uvolnění a kotouč poslal lobem, až za Howardovu branku.

56:15
    Mantha si najel mezi kruhy a nikým netísněn dostal dobrou přihrávku. Jenže jeho střelu zblokoval obránce Arizony a bude se tedy vhazovat po levé ruce hostujícího gólmana.

57:28
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Lawson Crouse – 2 min., podražení).

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a nejspíše i zápasu. Smith si teď povyjel, aby měl výhodnější pozici proti Střele Larkina a vyplatilo se. Kotouč má pod kontrolou a bude se vhazovat.

59:21
    Mantha si sjel od modré blíže k brance a prudce vystřelil. Tentokrát však Arizonu zachránila tyč a kotouč končí, až v ochranné síti a zřejmě se už nic nestane, neboť i Detroit v poklidu dohrává utkání a je smířen se svou dnešní porážkou.

Je dobojováno a Arizona si ze Joe Louis Areny odveze všechny tři body. Detroit měl střelecky i herně navrch, ale ani to nestačilo. Arizonu ve třetí třetině držel muž v masce Mike Smith, který čelil celkem třiceti sedmi střelám a z toho pustil pouze jedinou!

Tomáš Tatar (DET) 0+0, 1 střel, čas na ledě 13:41
    Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:28 (04:47:38)
    Red Wings před duelem doprovodil fanoušek z Rochesteru.

Adam Pavlíček

Branky a nahrávky: 17. Athanasiou (Nyquist, Vanek) – 3. DeAngelo (Rieder, Ekman-Larsson), 20. Crouse (Vrbata), 23. J. McGinn (Chychrun, Holland), 52. J. McGinn (Holland, Duclair)

Detroit Red Wings: Howard – DeKeyser, Green, Kronwall, Ouellet, Marčenko, Lashoff – Tatar, Zetterberg, Mantha – Sheahan, Nielsen, D. Larkin – Nyquist, Athanasiou, Vanek – Jurčo, Glendening, Ott.
    Arizona Coyotes: M. Smith – Ekman-Larsson, Stone, Goligoski, DeAngelo, Schenn, Chychrun – Rieder, Hanzal, Vrbata – Perlini, Dvorak, Doan – Martinook, J. McGinn, Crouse – Jooris, White, Holland – Duclair.

Rozhodčí: Lee, Chmielewski – Cherrey, Brisebois

Diváci: 20,027