Rheindorf Altach – Rapid 3:1 (kon.)
SC Rheindorf Altach
3:1 (1:0)
SK Rapid Vídeň
Neděle 18.12.2016, 16:30 • CASHPOINT Arena, Altach (kapacita: 8.500 diváků) • Rakouská Bundesliga • 20. kolo

Altach tedy dnes zaslouženě vítězí. Tímto bych se dnes vámi rozloučil, přeji vám hezký zbytek neděle! (18:25:44)

Je konec! Ve druhém poločase byla k vidění třígólová přestřelka, z níž nakonec vítězně vycházejí hráči domácího SC Rheindorfu Altach. Z kraje druhé půle však tahali za kratší konec hosté, jenže ale díky gólu střídajícího Dovedana inkasovali na 2:0 a jediné, na co se za celý druhý poločas zmohli kromě poziční převahy, byla snižující branka na 2:1.

90+5

90+4
    Altach pořád skvěle brání a soupeře k ničemu nepouští.

90+2
    Namísto centru před bránu ale domácí volí taktické zdržování u rohového praporku. Napoprvé získali hráči Altachu další roh, napodruhé se ale vystavil Correa ofsajdu.

90+1
    Strebinger teď bude muset být v pozoru, do jeho šestnáctky se totiž sbíhají domácí na rozehrávku rohového kopu.

90
    Nastavovat se budou 4 minuty navrch řádné hrací doby.

89
    Brazilský útočník Joelinton teď u rohového praporku neudržel své nervy a zcela nesmyslně přistrčil Schreinera k zemi, pro jeho čin nenachází pochopení ani hlavní rozhodčí, který tasí ze své kapsičky žlutou kartu.

88
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Prokopic, přichází Muller.

86
    Hlavní rozhodčí nyní uděluje žlutou kartu domácímu brankáři Andreasovi Luksemu, který si dával až příliš na čas s rozehrávkou volného kopu.

85
    Grahovac nyní svým útočným faulem daroval zcela nesmyslně balón domácím.

83
    Altach vsází v posledních okamžicích zejména na dobrou defenzivní činnost, kterou se může pyšnit prakticky po celý průběh zápasu.

81
    SC Rheindorf Altach drží balón daleko od vlastní brány, tohle domácímu celku naprosto stačí.

79
    Centrovaný míč končí v náruči brankáře Lukseho, jenž je posléze faulován hostujícími hráči. Sudí je nucen přerušit hru.

78
    Rohový kop pro SK Rapid Vídeň.

76
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Oberlin, přichází Ngamaleu.

76
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Auer, přichází Hofmann.
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Kvilitaia, přichází Correa.

75
    Balón však zamířil pouze do Strebingerovy náruče. Gólman hostí posílá balón urychleně dopředu.

74
    Oberlin byl v útočném průniku zastaven pouze za cenu faulu. Pro Altach se tak rýsuje možnost slibného přímého kopu.

73
    Zajímavý moment je k vidění nyní, hlavní rozhodčí si u postranní čáry sundavá z těla své komunikační zařízení, zřejmě kvůli špatné funkčnosti.

72
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Schaub, přichází Szanto.

70
    Po krátké pauze již Murg odchází za postranní čáru, hra může pokračovat.

69
    Na hrací ploše zůstává ležet hostující Murg, domácí čestně zakopávají balón mimo hrací plochu.

67
    Nákop do šestnáctky hosté bezpečně odrazili, balón se však dostává až za postranní čáru.

66
    Situace na hřišti se začíná vyhrocovat, oba celky si nenechají ani metr volného prostoru zadarmo. Rozhodčí to bude mít ve zbylých minutách hodně těžké.

64
    A žlutou kartu vidí také domácí Prokopic, jenž až moc důrazně vlétl do vzdušného souboje a rovněž svého soupeře sestřelil.

63
    Kvilitaia teď zřejmě neudržel nervy na uzdě, nejprve sestřelil jednoho z protihráčů a poté se ještě pustil do strkanice. Sudí útočníka Vídně odměňuje žlutou kartou.
    61. NETZER - 3:1

61
    Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
    A máme tady další změnu skóre! Altachu se rovněž naskytla možnost přímého kopu, Lienhart svým centrem našel ve vápně přesně nepokrytého PHILIPPA NETZERA, který svou hlavičkou usměrňuje míč dnes již podruhé za gólmanova záda.
    59. GRAHOVAC - 2:1

59
    Rapid právě vstřelil branku!
    Hosté pohotově reagují na inkasovanou branku a snižují na 2:1! SRDJAN GRAHOVAC se postavil k míči při rozehrávce přímého kopu, svou vzdušnou rotující střelou k levé tyči lehce překonal stojící zeď a zároveň i golmána, který si sice sáhl na balón, ale vytěsnit jej nedokázal.

58
    Přímý kop pro SK Rapid Vídeň.

57
    Je to možná trochu krutý gól pro hosty, ti teď byli lepším celkem.
    55. DOVEDAN - 2:0

55
    Řeči o srovnání nejsou vůbec na místě, domácí jdou do dvoubrankového vedení! Oberlin si v tísni hostujícího obránce výborně poradil patičkou, díky níž vyslal do pokutového území NIKOLU DOVEDANA, který si pohotově obhodil posledního obránce a následně přízemní střelou překonal Strebingera.

53
    Hráčům Rapidu Vídeň se teď tedy nedá upřít snaha, avšak bez lepšího kreativního myšlení se srovnání zřejmě nedočkáme.

51
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Ngwat-Mahop, přichází Dovedan.

50
    Schrammel nacentroval přesný balón na hranici velkého vápna, kde byl připravený Kvilitaia. Následně se pokusil zakončit z velkého úhlu nůžkami Joelinton, ale trefil pouze Lukseovu připravenou náruč.

48
    Thurnwald vyváží balón po pravém kraji hřiště, jenže je nucen balón zakopnout. Na hrací ploše zůstává ležet Ngwat-Mahop, který již nebude moci dále pokračovat.

47
    Oba celky zřejmě nastupují do druhé půle bez jakékoliv změny v sestavě.

46

První poločas je minulostí. Domácí se překvapivě rychle dostali do vedení po zaváhání brankáře Strebingera. Poté ještě chvíli ohrožovali soupeřící bránu, avšak po zbylých 30 minut byl zápas pod nadvládou Rapidu Vídeň, který se ale nedokázal prosadit střelecky, natož pak gólově. Druhý poločas začne zhruba v 17:33.

45+2

45+1
    Schreiner centrovaným balónem hledal své spoluhráče ve vápně Rapidu, avšak tam se dopustil útočného faulu Oberlin.

45
    Po faulu Joelintona zůstává na hrací ploše ležet Ngwat-Mahop. Posléze ještě dochází ke strkanici mezi zmiňovaným Joelintonem a Netzerem.

44
    Altachu od zhruba patnácté minuty nedaří vytvořit prakticky jakoukoliv útočnou šanci. Průběh hry je pod režií Rapidu.

42
    Hofmann společně s Auerem nyní vystavili Oberlinovi prvotřídní stopku, hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat, což se dosti vehementním způsobem nelíbí trenéru Altachu.

40
    Po autovém vhazování hostí centroval balón do šestnáctky Murga, avšak našel pouze připravené rukavice Lukseho.

39
    Daleký výkop Strebingera odhlavičkoval Souza pouze za postranní čáru.

37
    Čas se nám pomalu chýlí k závěru prvního poločasu a nutno říct, že žádná velká podívaná to tedy dnes zatím není.

36
    Přetažený centr Ngwat-Mahopa míří pouze do zámezí, Lukse bude vykopávat od brány.

34
    Centr z přímého kopu letěl na hranici malého vápna, kde se znovu ocitl potencionálně nebezpečný Netzer, jenž ale tentokrát hlavičkou posílá míč vysoko nad bránu.

33
    Murg nyní zezadu nabral Prokopice na své nohy a dopouští se faulu. Hlavní rozhodčí nařizuje pouze přímý kop.

31
    Úvodní půlhodinu hry máme za sebou. Po skeptickém úvodu, kdy se domácím podařilo vstřelit branku, se hosté upevnili u balónu a diktují tempo hry. K jejich smůle však zatím gólmana Lukseho nijak neohrozili.

29
    Marná snaha Rapidu, zelení se zatím dostali ke střele pouze dvakrát a navíc oba jejich pokusy byly zblokovány.

28
    Altachští kombinují s míčem na vlastní polovině, avšak Schaub jej díky pohotovému napadání o balón připravil.

26
    Balón se dostává do zámezí Lukseho brány, gólman Altachu bude vykopávat.

25
    Domácí Altach je zatím v bránění velmi důsledný, hosté to mají velmi těžké.

24
    Joelinton se vydal do útoku středem hřiště, jenže záhy ztroskotal již na skluzujícím Jagerovi.

22
    U míče se nacházejí hosté v zelených dresech, jenže jejich poziční převaha k ohrožení Lukseho nevede.

20
    Souza výborně vypíchl svým skluzem balón z pod kopačky rozběhnutého Murga, avšak do zámezí.

18
    Schaubův centr na přední tyč úspěch neslavil. Následně se balónu zmocňují na krátkou chvíli domácí.

17

16
    Oberlin v souboji o vzdušný balón sestřelil Kvilitaiu, zatím je v podání obou celků k vidění hlavně velké množství faulů.

14
    Hosté jsou vytlačeni na vlastní polovinu, kde zatím kombinují bez jakékoliv myšlenky.

12
    Prokopic neustál souboj o míč s Thurnwaldem, sudí Muckenhammer znovu přerušuje hru.

10
    Hra je znovu v plném proudu, ale na nějakou rychlou reakci v podání Rapidu to příliš nevypadá.

8
    Hra však ještě nějakou chvíli zůstane přerušena. Gólman Strebinger si vyžádal ošetření lékaři.
    7. NETZER - 1:0

7
    Domácí jdou bleskurychle do vedení! Lienhart z přímého kopu nacentroval balón do malého vápna, kde PHILIPP NETZER usměrnil balón do Strebingerovy náruče, avšak gólman Rapidu neudržel míč pevně pod kontrolou, Netzer se díky svému spoluhráči dostal k dorážce a byl úspěšný.

6
    Grahovac vložil svou nohu do cesty Prokopicovi, následovat bude přímý kop.

5
    Zelení, tedy hosté, jsou zatím směrem vpřed naprosto bezzubí.

4
    Lienhartovi se nepodařilo obejít Joelintona, navíc o něj sám vlastní vinou zakopl a spadl k zemi.

2
    Domácí jsou v úvodních minutách aktivnější, Salomon dovedl po pravém křídle míč až do vápna, avšak tam nebyl nikdo, kdo by jej dokázal vystřelit.

1

SC Rheindorf Altach: Lukse – Zech, Netzer, Souza – Jager – Lienhart, Ngwat-Mahop, Prokopic, Schreiner – Salomon, Oberlin
    Náhradníci: Kobras – Dovedan, Luxbacher, Muller, Ngamaleu, Sakic, Zivotic

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Thurnwald, Hofmann M., Auer, Schrammel – Murg, Dibon, Grahovac, Schaub – Kvilitaia, Joelinton
    Náhradníci: Knoflach – Correa, Hofmann S., Malicsek, Sonnleitner, Szanto

Rozhodčí: Muckenhammer – Brandner, Kühr.

Příjemné nedělní odpoledne! Rakouská Bundesliga má dnes na programu dohrávku 20.kola, v níž proti sobě nastoupí SC Rheindorf Altach a SK Rapid Vídeň.

Domácí jsou díky zisku 39 bodů na průběžné 3.pozici, avšak v případě bodového zisku se posunou před druhý Sturm Graz. V posledních pěti utkáních si hráči Altachu připsali 3 výhry, remízu a prohru.

Hosté jsou s 27 body umístěni na 5.příčce, pokud by se jim podařilo dnes uspět, alespoň částečně by stáhli desetibodovou ztrátu na vídeňskou Austrii. V posledních pěti zápasech je bilanci Rapidu 2 výhry, remíza a 2 prohry.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.