Vancouver – Columbus 3:4 (po pr.) | NY Islanders – Ottawa 2:6 (kon.) | Chicago – San Jose 4:1 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 3:2 (2:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
San Jose Sharks
Pondělí 19.12.2016, 01:10 • United Center, Chicago • NHL

Dnes je to ode mne vše, přeji příjemný zbytek dne. (03:33:15)

Richard Pánik (CHI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:44

Konec! Sledovali jsme velice zajímavý zápas. Přestože je skóre poměrně jednoznačné, po celou dobu šlo o vyrovnané utkání. Nejprve se Sharks dostali do vedení, ale Chicago dokázalo čtyřmi góly v řadě otočit průběh. Ještě v 58. minutě za stavu 2:1 však bylo o co hrát.

59:14 Patrick KANE - 4:1

59:14
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Už je to asi oficiální. Chicago dnes získá oba dva body. PATRICK KANE neměl těžkou práci, když dopravil kotouč do prázdné sítě. Asistence: Artěmij Panarin a Jonathan Toews.

58:53
    Sharks jsou bez gólmana!
    57:40 Vinnie HINOSTROZA - 3:1

57:40
    Chicago se dostalo do přečíslení. VINNIE HINOSTROZA to všechno vzal na sebe a přízemní střelou poslal kotouč mezi betony Jonese. Sharks tak dvě minuty před koncem prohrávají o dvě branky, což není zrovna příjemná situace. Asistence: Trevor van Riemsdyk a Ryan Hartman.

57:28
    Obrovské šance Sharks! Nejprve pálil Couture, pak i Boedker z otočky, ale ani jeden se neprosadil! Škoda pro hosty.

56:16
    Couture vypálil od mantinelu, ale Darling nemusel ani zasahovat. Jeho pokus měl velice špatné parametry.

55:55
    Marleau se skvěle vrátil a zamezil tak Pánikovi šanci.

55:07
    Boedker se natlačil před Keitha, díky čemuž se ocitl sám před gólmanem. Ve velké rychlosti však upadl a zavalil dokonce i gólmana.

54:06
    Campbell svým tělem zblokoval dobře umístěnou střelu Burnse.

53:22
    Sharks zvyšují obrátky! Další dlouhé střídání v útočném pásmu. Pálil Pavelski i Marleau, ale ani jeden z nich nedokázal umístit puk za čáru.

52:58
    Burns vypálil od modré, ale Darling zasahuje! Díky tomu může přerušit hru. Blackhawks už byli opravdu pod obrovským tlakem.

52:25
    Chicago je pod tlakem! San Jose už asi minutu tlačí jednu obrannou dvojici domácích!

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 37. Keith (Panarin), 47. Hartman (Hinostroza), 58. Hinostroza (T. van Riemsdyk, Hartman), 60. P. Kane (Panarin, Toews) – 22. Pavelski (Burns, P. Martin)

Chicago Blackhawks: Darling (L. Johansson) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Forsling, B. Campbell, T. van Riemsdyk – Hossa, Toews, Hartman – P. Kane, Motte, Panarin – Pánik, Krüger, Rasmussen – Tootoo, Hinostroza, Desjardins.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, Schlemko, Dillon – Pavelski, J. Thornton, Marleau – Bødker, Couture, Labanc – Donskoi, Tierney, Meier – M. Karlsson, Wingels, J. Ward.