Chabarovsk – Barys 1:2 (kon.) | Vladivostok – Jekatěrinburg 1:3 (kon.) | Kunlun – Chanty-Mansijsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Novokuzněck – Minsk 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Riga 2:1 (kon.) | Omsk – Jokerit 2:1 (po pr.)
Záhřeb – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Avangard Omsk
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Jokerit Helsinky
Pondělí 19.12.2016, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům KHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Avangard Omsk a Jokerit Helsinky.

Jokerit Helsinky z posledních pěti zápasů vyhrály čtyři. Magnitogorsk 3:2, v prodloužení Čeljabinsk 2:1, po nájezdech Ufu 2:1 a v prodloužení Záhřeb 4:3. Nestačily na Bratislavu 1:3.

Avangard Omsk z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Omskem 4:1, Bratislavou 5:3, Novosibirskem 3:1 a po nájezdech s Novokuzneckem 3:2. Tým nestačil na Kazaň 2:3 v prodloužení.
    Domácí se na zápas těší.

V tabulce Západní konference jsou Helsinky sedmé (15-5-7-12; 62 bodů), v tabulce Východní konference je Omsk na druhé pozici (22-5-3-10; 79 bodů).
    Ryan Zapolski - brankářská jednička Jokeritu!

Výstroj CCM ti umožní jakýkoliv pohyb ????????????#CCMhockey #CCMgoalie #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

V Omsku je pořádná zima, lidé vycházejí jen v případě nutnosti.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv, A. Osipov, Nikitin, Gustafsson, Lisov, Nazarkin – Booth, Sobotka, Pěrežogin – Lemťugov, Kučerjavenko, Burdasov – Pestuško, Pjanov, I. Michejev – Juňkov, Lauta, Fiščenko.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Lauridsen, Jensen, V. Lajunen, Jaakola, Rissanen, A. Kulda, Jalvanti – Joensuu, O'Neill, Regin – Salminen, Huhtala, Hishon – Jormakka, Pihlström, Mäkinen – Anttila, Mäki, Talaja – Mäkinen.

Rozhodčí: Kuljov, Odins – Bersenjov, Misjur.

00:01

00:15
    Domácí začínají aktivněji, ale ani jeden z hráčů Omsku se neprobojoval do střelecké pozice, brankář Ryan Zapolski zasahovat nemusel.

00:59
    Vladimír Sobotka má kotouč za svou brankou a čeká na dostřádání spoluhráčů, následně založil akci.

01:15
    Sakari Salminen se ve středním pásmu probojoval k puku, dostal se do zakončení a Dominik Furch musel zasahovat.

01:39
    Tommi Huhtala se dostal do zakončení, brankář soupeře byl pozorný.

02:41
    Hostující útočník Marko Anttila se probojoval do střelecké pozice, ale domácí brankář Furch byl připravený.

03:54
    Jevgenij Nazarkin zariskoval ve vlastním obranném pásmu, dostal se do problémů a jeho spoluhráč měl plné ruce práce, aby jeho chybu dokázal napravit.

04:36
    Sledujeme dlouhou pasáž bez přerušení, mnoho šancí tento zápas nenabízí. Hraje se rychlý hokej, bojuje se o puk ve středním pásmu.

05:25
    Dominik Furch přerušuje hru, po dlouhé době uvidíme vhazování, bude se konat před brankou českého brankáře.

06:03
    Atte Mäkinen si vybruslil před branku, kde měl čas na zakončení, ale jeho pokus výborně vytečoval mimo branku Furch.

06:32
    Po delší době se domácí hráči podívali do útočného pásma, ale Ryan Zapolski zasahovat nemusel.

06:50
    Anton Burdasov vystřelil od modré, a tak musel brankář Helsinek zasahovat. Ryan Zapolski kryje puk a následuje komerční přestávka.

07:14
    Do výborné šance se dostali domácí hokejisté, ale Artur Lauta trefil jen beton přemísťujícího se brankáře Jokeritu.

08:05
    Vladimír Sobotka se probojoval do zakončení, ale jeho pokus z velkého úhlu nebyl přesný. Brankář Ryan Zapolski si hlídal tyčku, zasahovat nakonec nemusel.

09:11
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Obrázek hry je nyní vyrovnaný.

10:26
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., podražení).

11:00
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma, ale mají problémy se střelbou. Nemohou se přes dobrou obranu soupeře prosadit.

11:41
    Znovu se Helsinky osvobozují přes všechny čáry. Omsk nehraje početní výhodu dobře.

12:15
    Mnoho času už z domácí přesilovky nezbývá.

12:26
    Hosté v plném počtu. Vyloučený hráč se vrací do hry.

13:10
    Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře i po skončení početní výhody. Helsinky se musí bránit a zatím to zvládají skvěle.

13:45
    Joey Hishon to vzal na sebe, dostal se do předbrankového prostoru, ale zakončit se mu nepodařilo.

14:22
    Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části první třetiny, na úvodní branku a vylouženou střeleckou pozici čekáme.

15:14
    Helsinky se snaží v závěru třetiny zlepšit svou hru, ale nemohou se stabilněji probojovat do střelecké pozice.

15:55
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., držení hole).

16:41
    Ryan Zapolski kryje střelecký pokus domácího hráče s číslem 71, tedy Antona Burdasova.

17:10
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině. Ani jeden celek se nyní do vyložené šance nežene.

17:32
    Ivan Fiščenko se probojoval do střelecké pozice, ale nedokázal přesně zakončit.

18:33
    Helsinky se dostaly do přečíslení, ale přesně zakončit se jim nepodařilo. Arturs Kulda mířil mimo.

19:20
    Hosté z Finska jsou nyní aktivnější a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme viděli rychlý hokej, který ovšem nenabídl vyloženou gólovou šanci. Místo vstřelené branky jsme však viděli v hledišti během komerční přestávky žádost o ruku. Nechyběly růže ani prstýnek. Slečna svému příteli odpověděla do mikrofonu ano.

20:01

20:53
    Aktivní hokej pokračuje z obou stran i ve druhé třetině.

21:19
    Mnoho šancí tento zápas nenabízí, sledujeme poměrně vyrovnaný hokej, na úvodní gól stále čekáme.

22:35
    Pekka Jormakka se probojoval do zajímavé střelecké pozice. Furcha už prostřelil. Českému brankáři pomohla tyčka.

23:49
    Vladimír Sobotka stál na konci pohledné akce domácího celku, ale jeho pokus nebyl přesný.

24:22
    Mnoho střeleckých pozic ve druhé třetině k vidění není, sledujeme sice pohledný hokej, ale obrany podávají velmi dobrý výkon.

25:22
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Helsinek. Hostující beci vyhráli souboj o puk, a tak hraje finský celek.

26:49
    Ivan Fiščenko se dostal ke střele z dobré pozice, ale minul branku. Ryan Zapolski kontroloval situaci. Komerční přestávka.

27:30
    14:3, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Neujala se ani jedna.

27:52
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, hraje se zejména ve středním pásmu.

29:20
    Obrázek hry je stále stejný. Souboje o puk se odehrávají na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nikam nežene.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Střelecky jsou aktivnější domácí, ale na skóre to není vidět.

30:58
    Vhazovat se bude před brankou Helsinek. Ty se ale dostaly k puku, a tak se směr hry otáčí.

31:41
    Dominik Furch kryje střelecký pokus hostujícího útočníka Sakariho Salminena.

32:20
    Nikita Nikitin má puk za svou brankou a nikam se nežene.

32:52
    Dominik Furch kryje pokus Petera Regina. Komerční přestávka.

33:45
    Michail Juňkov svůj pokus poslal někam do osmé řady za brankou hostů.

34:36
    Dominik Furch kryje nahození z velké dálky. Hra je přerušena, buly před jeho brankou.

35:01
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny. Domácí celek je nyní aktivnější, snaží se něco vymyslet.

35:52
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Antti Pihlström – 2 min., vražení na hrazení).

36:30
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nemohou se probojovat do zakončení.

37:00
    Michail Juňkov vystřelil od modré, jeho pokus byl nepřesný. Následně se hosté osvobozují.

37:30
    Velmi špatně hrají domácí přesilovou hru, ke střele na branku se ještě nedostali.

37:52

38:31
    Sakari Salminen jel zcela sám na branku domácích, ale vůbec netrefil branku.

39:01
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:03
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikolaj Lemťugov – 2 min., podražení).

39:30
    Hostující celek kombinoval před brankou soupeře, ale nedokázal zamířit přesně.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme rovněž branku neviděli. Oba týmy hrají hodně takticky, souboje o puk se odehrávají ve středním pásmu.

40:01

40:47
    Hostující celek se dostal v přesilovce do zakončení, ale s jednou střelou si dokázal Dominik Furch poradit.

41:32
    Helsinky se dostaly před branku, ale nedokázaly vystřelit přesně.

42:16
    Antti Pihlström se probojoval do zakončení, Dominik Furch byl pozorný a kryje jeho pokus.

43:26
    Sledujeme aktivní hokej z obou stran, střel však není mnoho.

44:03
    Jegor Martynov se dostal ke střele od modré, ale jeho pokus byl zblokovaný.

44:36
    Omsk se snaží něco vymyslet v útočné třetině, zatím však marně.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč. Aktivněji hrají domácí a Ryan Zapolski musí být pozorný.

46:39
    Domácí brankář kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.

47:14
    Dominik Furch měl nyní obrovské štěstí, kotouč se od něj odrazil k volnému hráči Helsinek, který minul.

48:03
    Alexandr Pěrežogin se dostal do velkých problémů, v obranném pásmu zlomil hůl, a tak musel fotbalově puk odehrát.

49:06
    20:18, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

49:30
    Omsk má kotouč pod kontrolou za svou brankou. Jevgenij Medveděv čeká na dostřídání spoluhráčů.

51:05
    Sledujeme hokej plný nepřesností, kvůli tomu se ani jeden celek nemůže dostat do výborné střelecké pozice.

51:51
    Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:23
    Komerční přestávka.

52:37
    Ilja Michejev se dostal do dobré střelecké pozice, ale nedokázal kotouč trefit přesněji. Ryan Zapolski nezasahovat nemusel.

53:30
    Dominik Furch zachránil domácí tým od pohromy. Střelu protihráče na poslední chvíli vyrazil.

53:50
    Regin se po skvělé přihrávce od spoluhráče dostal do vyložené pozice, ale český brankář jej vychytal.

54:50
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, ani jeden celek se nikam nežene.

56:24
    Avangard právě vstřelil branku!
    Ilja Michejev našel na středu hřiště volného spoluhráče, tím byl VALENTIN PJANOV. Jeho tvrá střela končí pod horní tyčkou! Domácí jdou do vedení. Asistence: Ilja Michejev.
    56:24 Valentin PJANOV - 1:0

56:45
    Nyní jsou na řadě hostující hráči, aby vyrovnali.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:26

58:26
    Helsinky to zkouší v šesti, hrají bez brankáře.

59:04
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Furcha. Oddechový čas pro domácí.

59:09
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno, tvrdou střelou od modré se prosazuje VILLE LAJUNEN. Zápas půjde pravděpodobně do prodloužení. Asistence: Peter Regin, Brian O'Neill
    59:09 Ville LAJUNEN - 1:1

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:50
    Omsk se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

62:12
    Domácí se snaží rozhodnout, hosté naopak chtějí nájezdovou loterii.

63:21
    V poklidném tempu se dohrává prodloužení.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:52
    Osm sekund před koncem prodloužení rozhoduje o vyhrevýhře domácích MICHAIL JUŇKOV. Asistence: David Booth, Jegor Martynov.
    64:52 Michail JUŇKOV - 2:1

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas v prodloužení, o své výhře 2:1 rozhodl Omsk osm sekund před koncem. Byla to první vážnější šance v prodloužení.

Československá stopa v zápase
    Vladimír Sobotka (OMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:41
    Dominik Furch (OMS) 65 min. 22 střel, 21 zákroků. (17:42:17)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 57. Pjanov (I. Michejev), 65. Juňkov (Booth, Martynov) – 60. V. Lajunen (Regin, O'Neill)

Rozhodčí: Kuljov, Odins – Bersenjov, Misjur