Poprad – Lipt. Mikuláš 5:3 (kon.) | Žilina – Zvolen 1:3 (kon.) | Banská Bystrica – Martin 4:2 (kon.)
Košice – Nové Zámky 4:3 (po pr.) | Nitra – Trenčín 9:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
HK VITAR Martin
sk Čtvrtek 22.12.2016, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo

Koniec zápasu. (19:58:22)

59:56
    Hra je v strednom pásme, už sa nič neudeje.

59:39
    Oddychový čas Bystrice

59:39
    Bystrica vyhodila puk cez všetky čiary, buly pred Košarišťanom po jeho ľavici.

59:01
    Dlouhý vystrelil z pravej strany, z dorážky neuspel ani Rapáč pred Košarišťanom.

58:45
    Buly pred Košarišťanom po hre so zdvihnutou hokejkou na bystrickej strane.

58:09
    Prázdna bránka hostí, buly vyhrali domáci.

58:08
    Oddychový čas hostí. Zrejme príde k odvolaniu brankára.

58:08
    Zakázané uvoľnenie Bystrice dostalo Martin do pásma na buly.

57:45
    Buc to vyskúšal z uhla, nebol úspešný.

57:09
    Hosťom sa nedarí dostať pred Košarišťana, ťahajú za kratší koniec.

56:19
    Domáci sa snažia hrať vpredu, držať puk po rohoch a pri mantineli, čo sa im aj celkom darí.

55:26
    Nahodený puk Dzubina prikryl, takže po dlhšom čase buly pred ním.

54:45
    Obraz hry sa nemení aj keď hostia majú častejšie puk na paliciach.

53:51
    Hrá sa hore – dole ale bez vzruchu pred bránkami. Domáci sa snažia kontrolovať hru a stredné pásmo.

53:00
    Domáci po rýchlom prechode do útoku mali príležitosť, Hickmott neuspel, následne akcia hostí a po nej buly pred Košarišťanom.

52:12
    Martin má výpady dopredu, ale nehrozí pred bránkou.

51:19
    Češík sám pred Dzubinom, no nie je mu súdené skórovať.

51:02
    Češík strieľal spoza kruhu a po teči Brňáka končí puk na ochrannej sieti.

50:35
    Tretí útok rozkrútil poriadny kolotoč pred Dzubinom, Lunter sa napokon nepresadil.

49:39
    Hostia boli aktívni v útoku, ale nedokázali vyslať nebezpečný puk na Košarišťana.

49:02
    Dnešné stretnutie sleduje 2164 divákov.

48:30
    Domáci sa snažia kontrolovať vývoj zápasu a nepúšťajú hostí šancí.

47:15
    Priaznivci domáceho fans vytiahli transparent že Iskra je viac ako Slovan a skandovali meno Tomáša Surového.

46:19
    Teraz sa hrá hore – dole, bez vzruchu pred bránkami.
    45:24 R.VARGA - 4:2

45:24
    Martin dal gól!
    Hostia znížili po strele Galamboša spoza kruhu, keď puk tečoval pri ľavej žrdi RÓBERT VARGA – 4:2. Druhá asistencia Markovič.

45:10
    Košarišťanovi sa upravovala výstroj, buly vyhrali domáci. Ale stratili puk.

45:07
    Varga je aktívny pred Košarišťanom, ale nedokázal ho prekonať, vybojoval aspoň buly.

44:23
    Hostia už v pätici, hra je v strednom pásme.

44:05
    Bystrica krátko v útočnej tretine a prišla puk.

43:45
    Domáci majú stále problém dostať sa v presilovke do útoku...

43:05
    Zakázané uvoľnenie Bystrice, buly pred Košarišťanom vyhrali domáci.

42:54
    Domácim sa zatiaľ nedarí dostať a usadiť sa v útočnom pásme.

42:20
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Pacalaj – 2 min., krosček).

41:55
    Matoušek zblízka neuspel, natlačil sa pred bránku.

41:40
    Martin už v pätici, ale domáci v útoku a tvoria tam.

41:08
    Maione vystrelil od modrej, tečovaný puk išiel na ochrannú sieť.

40:44
    Domáci v presilovke majú tlak, Hickmott strieľa z ľavého kruhu do hrude Dzubinu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine Martinčania zlepšili hru, ale nevyužili dve šance v presilovke. Prvú za stavu 2:0 a druhú za stavu 4:1. Domáci boli lepší, mali viac z hry a vedú už 4:1. Na začiatku tretej tretiny budú hrať presilovku. Tá by mala začať približne o 19:23 hod.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:32
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká R.Mráz.

39:17
    Hluché momenty teraz, nič závažné sa nedeje na ľade.

38:30
    Hostia boli krátko v útoku, no nič účinné tam nevymysleli.

37:48
    Truchno z pravej strany našiel pred bránkou Hickmotta, no ten sa nepresadil zblízka.

37:18
    Bystričania v pätici a sú v útočnej tretine.

37:14
    Domáci už poslali hru mimo vlastnú tretinu.

36:36
    Brňák spoza kruhu páli do žŕdky! Teraz majú hostia tlak v presilovke.

36:06
    Martinu presilovka nejde, nevie sa usadiť a v podstate ani dostať do útočnej tretiny.

35:17
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
    34:25 KAFKA - 4:1

34:25
    Banská Bystrica dala gól!
    Aktivita domácich sa vyplatila, po strele Luntera spoza kruhu sa pri pravej žrdi nepresadil z dorážky Bortňák , avšak pri ľavej to už nepokrytému PETROVI KAFKOVI vyšlo – 4.1.

34:17
    Lunter sa natlačil pred bránku, no zblízka neuspel.

33:53
    Tentoraz sa zakázaného uvoľnenia dopustili hostia, buly pred Dzubinom vyhrali domáci.

33:01
    Richard Mráz je pri chuti, opäť vystrelil, tentoraz spoza kruhov, Košarišťan zasahuje.

32:44
    Zakázané uvoľnenie domácich a buly pred Košarišťanom.
    32:36 R.MRÁZ - 3:1

32:36
    RICHARD MRÁZ vystihol domácu rozohrávku, rútil sa z pravej strany dopredu a švihom pokoril Košarišťana – 3.1.

31:41
    Bystrica už v plnom počte, domáci sa hrnú dopredu.

31:05
    Hostia sa nedokážu usadiť v útočnom pásme, Bystrica vyhadzuje puky z tretiny.

30:30
    Martin hrá presilovku, ale nie veľmi dobre, domáci dobre bránia.

29:40
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ťavoda – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (R.Dlouhý – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ťavoda – 10 min. osobný trest, hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min.).

29:34
    Oba tímy v pätici

29:28
    Korostin z pravej strany našiel Saliju pred bránkou, ale puk neposlal za Košarišťana.

28:46
    Sarault sa dostal z pravej strany až pred Dzubinu, ale nepokoril ho. Pekná akcia tohto hráča.

28:15
    Heizer vystrelil z pravej strany, Košarišťan vysoký puk schoval do lapačky.

27:34
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Maione – 2 min., držanie).
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (B.Rapáč – 2 min., hrubosť).

26:37
    Domáci boli v útočnej tretine, ale nevystrelili na Dzubinu.

25:49
    Hra je teraz prevažne v strednom pásme, viac majú puk na paliciach hostia, no nehrozia.
    24:53 LAMPER - 3:0

24:53
    Spoza bránky si nakorčuľoval k ľavej žrdi PATRIK LAMPER a vystrelil. Puk od korčule hráča hostí išiel nad Dzubinu a následne od jeho chrbta putoval do bránky – 3.0. Asistencie Matoušek a Cebák.

24:05
    Truchno spoza kruhu strieľa, ale iba do bočnej konštrukcii bránky Martina.

23:05
    Domáci boli v útoku krátko, no nehrozili.

22:16
    Matoušek už na ľade, domáci v plnom počte, hra je v strednom pásme.

22:01
    Varga je sám pred Košarišťanom, ale z dvoch metrov ho neprekonal. Prvá vážnejšia šanca hostí v zápase.

21:48
    Domáci vyhodili puk z obrannej tretiny, hostia sa derú dopredu od vlastnej bránky.

21:16
    Hostia boli v útočnej tretine, ale Košarišťan neriešil nebezpečný puk.

20:12
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Matoušek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine mala navrch Bystrica čo dokumentovala dvoma gólmi a zaslúžene vedie 2:0. Hostia prakticky nehrozili. Druhá tretina sa začne cca. o 18:25 hod.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:40
    Lunter vystrelil z pravého kruhu, ale puk končí na tele Dzubinu. Ten ho prikryl.

19:02
    Teraz je hra v strednom pásme, hostia sa snažia dostať dopredu, no nedarí sa im to.

18:13
    Martin už v pätici, puk vyhodil z vlastnej tretiny.

17:58
    Veľký presilovkový tlak Bystrice, no neprináša potrebnú úrodu...

17:03
    Domáci kombinujú v útoku, strieľajú, ale Dzubina puky vyráža, resp. mu v tom pomáhajú spoluhráči.

16:11
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Dvořák – 2 min., podrazenie).

15:30
    Bystričania majú veľkú prevahu, sú v útoku a zamestnávajú hostí.

14:27
    Kafka v medzikruží mal priestor, ale bol faulovaný, žiaľ vo výhľade rozhodcovi stál hráč Martina, pokračuje sa v hre.
    13:36 TRUCHNO - 2:0

13:36
    Pekná nátlaková akcia bystrického druhého útoku. VJAČESLAV TRUCHNO si spoza bránky nakorčuľoval pred ňu a zblízka pokoril Dzubinu. Asistovali mu Hickmott a Buc.

13:10
    Matoušek vystrelil spomedzi kruhov, Dzubina opäť iba puk vyrazil a z dorážky následne na viac krát v trme – vrme neuspel Češík.
    12:19 LUNTER - 1:0

12:19
    Aktivita domácich slávi úspech. po peknej kombinačnej akcii a prihrávke Bortňáka skóruje úplne voľný MÁRIO LUNTER z pravej strany z asi dvoch metrov pohotovo – 1:0. Druhá asistencia: Kafka.

11:46
    Belluš vystrelil z pravej strany, ale iba do Dzubinu.

10:54
    Wishart skúšal strelu spoza kruhu, Dzubina ju videl a puk pokryl.

10:30
    Matoušek strieľal z medzikružia, Dzubina puk vyrazil, z dorážky sa pri žrdi nepresadil Češík.

09:47
    Martin už v pätici, ubránil sa presilovke súpera.

09:03
    Hostia vyhadzujú puky z vlastnej tretiny v oslabení, Bystrica má problém v presilovke vytvoriť ucelenú akciu či zovrieť súpera.

08:27
    Bystričania sa usadili v pásme, ale strely od modrej nekončia u Dzubinu.

07:44
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Pokrivčák – 2 min., sekanie).

07:15
    Domáci aktívni vpredu, ale stále tomu chýba účinnejšia koncovka.

06:36
    Buc prihral z ľavej strany do medzikružia voľnému Truchnovi, ten mieri do Dzubinu bez prípravy z prvej. Dobrá možnosť.

06:15
    Domáci boli teraz v útočnej tretine, ale viac hrali pri mantineli.

05:25
    Buc zakončoval z uhla, Dzubina puk pokryl. Následné buly vyhrali hostia.

04:57
    Zakázané uvoľnenie domácich a buly pred Košarišťanom. Vyhrali ho hostia.

04:05
    Martinčania boli v útočnej tretine, ale viac pri rohoch s pukom, zakončovali z uhla.

03:15
    Bystričania v útočnej tretine hýria aktivitou, no chýba vyložená šanca, či strela, ktorá by lepšie preverila Dzubinu.

02:24
    Luža preveril Dzubinu strelou od modrej čiary.

01:55
    Hostia po aktivite v útoku, zostali v pásme, ale buly prehrali.

01:10
    Bystrický prepad v obrane netrestá Varga, ktorý preveril dobrou koncovkou Košarišťana v bránke.

00:50
    Truchno strieľal, po teči končí puk na ochrannej sieti.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

O chvíľu zaznie štátna hymna SR a rozhodca Štefik hodí úvodné buly.

Hráči sú už na ľade, zástupcovia HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Střída sport Slovakia s.r.o. – výhradný distribútor značky CCM pre Slovensko, odovzdávajú ešte výťažok z dražby špeciálnych vyšívaných dresov HC ´05 iClinic Banská Bystrica občianskemu združeniu Človiečik, ktoré bolo založené za účelom podpory Neonatologickej kliniky SZU FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica, ktorá sa stará o extrémne nezrelých a kriticky chorých novorodencov.

Šek na sumu 2.000,- € prevzala MUDr. Jana Nikolinyová, prednostka Neonatologickej kliniky vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

V kádri ´baranov´ chýba kapitán Tomáš Surový, ktorý sa porúčal na mesačné hosťovanie do Slovana Bratislava výmenou za Tomáša Ziga. Ten však nastúpi na extraligový duel až po Vianociach.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Cebák, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Mihálik, Matuškin, Luža, Ťavoda – Lamper, Češík, Matoušek – Buc, Truchno, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Tománek, Sarault, Belluš

MHC Martin: Dzubina – M. Dvořák, Pulli, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija, M. Fabian, Pacalaj – Koyš, Heizer, B. Rapáč – R. Varga, Galamboš, Markovič – R. Dlouhý, Pokrivčák, Korostin – R. Mráz, Surovka, D. Rzavský

Rozhodca: Štefik – M. Kollár, Rojík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Banskobystričania sú síce na čele tabuľky, ale v utorok doma zaváhali s Popradom. Predviedli kopec chýb a museli doťahovať trojgólové manko z úvodu tretej tretiny. Napokon dospel duel do remízového konca, no v predĺžení strelili gól Podtatranci, takže po dvoch výhrach v rade sa dostavila prehra. Hráči spod Urpína podávajú od Kataríny (25.11) nevyrovnané výkony. Zo šiestich zápasov vyhrali len dva, avšak v piatich bodovali. Plný zisk si s nimi zaknihoval iba v derby pod Pustým hradom susedný Zvolen.

Martinčania sú v laufe. Vyhrali štyri zápasy v rade. Doma zdolali Trenčín (5:3), uspeli za tri body aj v Poprade (3:1), zvládli i derby so Žilinou na vlastnom ľade (2:1) a v utorok pokorili v Turci aj Zvolen (5:3). V tabuľke poskočili na piate miesto a to majú k dobru ešte tri dohrávky v januári a februári. Vzájomné zápasy s Bystricou im však v tejto sezóne absolútne nevyšli. Prehrali všetky tri. Najprv doma 0:2, pod Urpínom 2:6 a potom opäť doma 0:3. Favoritmi teda pri Hrone nie sú.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Dado Balco

Branky a nahrávky: 13. Lunter (Bortňák, Kafka), 14. Truchno (Hickmott, Buc), 25. Lamper (Matoušek, Cebák), 35. Kafka (Bortňák, Lunter) – 33. R.Mráz, 46. R.Varga (Galamboš, Markovič)

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Cebák, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Mihálik, Matuškin, Luža, Ťavoda – Lamper, Češík, Matoušek – Buc, Truchno, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Tománek, Sarault, Belluš
    HK VITAR Martin: Dzubina – M. Dvořák, Pulli, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija, M. Fabian, Pacalaj – Koyš, Heizer, B. Rapáč – R. Varga, Galamboš, Markovič – R. Dlouhý, Pokrivčák, Korostin – R. Mráz, Surovka, D. Rzavský

Rozhodčí: Štefik – M. Kollár, Rojík