Lyon – Lille 1:2 (kon.) | Nancy – Bordeaux 0:2 (kon.) | Lorient – Dijon 2:3 (kon.)
Bastia – Caen 1:1 (kon.) | Angers – Méty 2:1 (kon.) | Rennes – Nantes 1:1 (kon.)
FC Lorient
2:3 (0:1)
Dijon FCO
Sobota 28.01.2017, 20:00 • Stade Yves Allainmat - Le Moustoir, Lorient • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 22. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (21:56:20)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11.

Fantastický zápas a především fantastická druhé půle od obou týmů. Po prvním poločase vedli hosté díky brance Dionyho z úvodu zápasu. Ve druhém poločase ale převzali iniciativu domácí. Z tlaku se prosadil Marveaux, který brzy po pauze vyrovnal. Následně poslal Lorient do vedení z pokutového kopu Waris. Dijon se musel většinu druhé půle bránit, ale větší šanci využil hned. Po volném přímém kopu se dostal k hlavičce Loties a znovu bylo vyrovnáno. Poté měl druhou příležitost z pokutového kopu Majeed Waris, ale napodruhé už ho Baptiste Reynet vychytal a tím dal základ k vítěznému konci. V poslední možné chvíli domácí propadli ve středu pole a toho využila dvojice Abeid a zakončující Pierre Lees-Melou, který strhl vítězství na stranu Dijonu.

90+4
    90+3. Pierre LEES-MELOU - 2:3

90+3
    Dijon právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelný závěr zápasu! Domácí měli v posledních minutách tlak, ale propadli ve středu pole a poté se již řítil na branku Abeid, který ještě přihrával před prázdnou branku, kam si naběhl PIERRE LEES-MELOU a zcela utišil domácí stadion. Dijon v poslední možné minutě rozhoduje zápas.

90+2
    Lorient se snaží o závěrečný nápor. Po průniku do šestnáctky chtěl ještě hledat lépe postaveného spoluhráče střídající Cabot, ale míč netrefil přesně a ten končí za brankovou lajnou.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    Rüfli se vydával na rychlý protiútok, ale ještě před polovinou trávníku ho poslal k zemi Moreira, který si koledoval o druhou žlutou kartu během krátké doby.

89
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Jérémie Aliadiére.

88
    Moreira byl příliš aktivní ve středu pole, zajel do protihráče skluzem a vidí další žlutou kartu.

87
    Závěr zápasu se blíží a ani jeden tým nechce udělat chybu, která by rozhodla utkání. Domácí se zatáhli a kombinují na vlastní polovině trávníku.

85
    Tentokrát už je Lois Diony na trávníku oprávněně. Ve středu pole mu přišlápl kopačku Mesloub. Hosté se tak dostávají k míči.

84
    Diony si vydal proti dvěma soupeřům do úniku, ale ani pád mu nepomohl. Rozhodčí nechává hru pokračovat.

83
    Domácí chtějí ještě vsítit další branku. Waris centroval z pravé strany, ale střídajícího Cabota nenašel.

82
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Julio Tavares, přichází Frédéric Sammaritano.

81
    Posledních zhruba deset minut pro oba týmy, aby střelenou brankou získaly z dnešního zápasu všechny tři body.

79
    Už to vypadalo na pokutový kop i na druhé straně, ale Tavares byl v době přihrávky za obranou a ani zásah Lecomta do jeho nohou se již nemůže pískat.
    77. Neproměněná penalta

Vít Schück

Branky: 52. S. Marveaux (Mvuemba), 61. Waris (pen.) – 12. Diony (Lees-Melou), 70. Lotiès (Martin), 90+3. Lees-Melou (Abeid)

Karty:   31. Peybernes (LOR), 69. Lautoa (LOR), 72. Mesloub (LOR), 88. Moreira (LOR) – 56. Rüfli (DIJ), 60. Lang (DIJ), 63. Balmont (DIJ)

Neproměněná penalta: 77. Waris (LOR), brankář Reynet zneškodnil

FC Lorient: Lecomte – Moreira, Ciani (C), Peybernes (46. Lautoa), Le Goff – Wakaso, Mvuemba, Mesloub – Philippoteaux (89. Aliadiére), Waris, S. Marveaux (71. Cabot).
    Náhradníci: Delecroix – Bellugou, Lautoa, Koffi, Cafú, Aliadiére, Cabot.

Dijon FCO: Reynet – Lang, Varrault (C), Lotiès, Rüfli – Balmont, Abeid, Lees-Melou – Martin (73. Marié), Diony, Tavares (82. Sammaritano).
    Náhradníci: Leroy – Abdelhamid, Bela, Marié, Sammaritano, Amalfitano, Bahamboula.

Rozhodčí: Thual – Lombard, Saint-Cricq Lompre (všichni Francie)