Barys – Jokerit 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 2:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Riga 2:1 (kon.)
Magnitogorsk – Čerepovec 6:4 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 4:3 (kon.) | Ufa – Petrohrad 1:3 (kon.)

Dnešní utkání sledovalo 6494 diváků.

3. třetina: střely na bránu – 5:9, blokované střely – 1:3, vhazování – 9:7, vyloučení – 1:0.

Celkem: střely na bránu – 18:39, blokované střely – 6:10, vhazování – 28:25, vyloučení – 3:3.

Záhřeb – Slovan

Utkání je u konce, po bezbrankových dvou třetinách se povedlo finskému mužstvu dvakrát překonat skvěle chytajícího brankáře Astany a může slavit velmi cenné tři body. I díky nim jsou zase o kousíček blíž k vytouženému play-off.

59:35

59:35
    Poulin si připisuje další zákrok, nic to ale nezmění na tom, že je dnes již rozhodnuto.

59:15
    Jokerit drží puk v útočné třetině, přihrává si a vypadá to, že už se ani nesnaží nic vymyslet. Tento stav jim pochopitelně vyhovuje.

58:49
    A znovu musel být gólman kazašského celku ve střehu, když dorážel Regin.

58:21
    Poulin střelu od modré vůbec neviděl, ta naštěstí pro něj proletěla vedle jeho brankové konstrukce.

57:35
    Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Konstantin Puškarjov.

57:00
    Na Astaně jde znát snaha s nepříznivým vývoj zápasu něco udělat, Helsinky ale dobře vědí, že případná dnešní výhra je může posunout zase o kousek blíž k play-off.

56:14
    Prověrka od modré v podání Savčenka brankáře Jokeritu nemohla rozhodit.

55:30
    Dawes je dnes klasicky hodně aktivní, jeho střela přes obránce ale minula svůj cíl.

54:52
    Markelov sahal v předbrankovém prostoru po kotouči, obrana soupeře mu ale znemožnila zakončit.

54:32
    Fanoušci povzbuzují domácí hokejisty, ty však v jejich snaze o zdramatizování dnešního duelu zbrzdil čárový rozhodčí – ofsajd.

53:27
    Salminenova dělovka z kruhu prosvištěla kolem pravé tyčky.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 41. Jormakka (Joensuu, Ch. Genoway), 51. Niemi (Salminen, V. Lajunen)

Barys Nur-Sultan: Poulin (H. Karlsson) – Dallman (A), M. Semjonov, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Bochenski (C), Boyd, Dawes – R. Starčenko (A), St. Pierre, Shinnimin – Puškarjov, Trivino, Paňukov – Gurkov, Markelov, Belgibajev – Kučin.
    Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – A. Kulda, Ch. Genoway, Jensen, V. Lajunen (A), Jaakola, Lauridsen, Jalvanti, Rautanen – Jormakka, Regin (C), O'Neill – Joensuu (A), Niemi, Salminen – Huhtala, Hishon, Anttila – Gymer, Wirtanen, Marjamäki.

Rozhodčí: Oskirko, Fraňo – Metalnikov, Sirotkin