Barys – Jokerit 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 2:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Riga 2:1 (kon.)
Magnitogorsk – Čerepovec 6:4 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 4:3 (kon.) | Ufa – Petrohrad 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Soči 1:2 (0:1 po s.n.)
Barys Nur-Sultan
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Jokerit Helsinky
Středa 01.02.2017, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje přeji příjemné středeční odpoledne. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu obrovskou porci utkání a v tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme duel mezi Barysem Astana a Jokeritem Helsinky. Bude se tak jednat o kazašsko-finský souboj.

Barys Astana

Barys si ve Východní konferenci drží šestou pozici, ale o účast ve vyřazovací části ještě bude muset svádět líté boje. Po čtyřech výhrách v řadě klub z hlavního města Kazachstánu narazil na Dinamo Minsk a na běloruském ledě prohrál těsně 1:2.

Na hraně postupu do play-off balancující Jokerit to ve zbytku základní části nebude mít vůbec jednoduché. Osmý celek Západní konference ve svém předchozím utkání hostil v ideální formě hrající Dinamo Minsk a podlehl mu 0:3.

Výsledky vzájemných klání

24.01.17 Jokerit Helsinky – Barys Astana 3:4pp
    21.11.15 Jokerit Helsinky – Barys Astana 2:0
    12.11.15 Barys Astana – Jokerit Helsinky 2:0
    17.10.14 Jokerit Helsinky – Barys Astana 4:2
    Charles Genoay je nejproduktivnějším bekem Jokeritu (6+17)

Charles Genoway z @jokerithc ???????????? #MadeOfHockey #CCM #repost

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Barys Astana: Poulin (H. Karlsson) – Dallman (A), M. Semjonov, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Bochenski (C), Boyd, Dawes – R. Starčenko (A), St. Pierre, Shinnimin – Puškarjov, Trivino, Paňukov – Gurkov, Markelov, Belgibajev – Kučin.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – A. Kulda, Ch. Genoway, Jensen, V. Lajunen (A), Jaakola, Lauridsen, Jalvanti, Rautanen – Jormakka, Regin (C), O'Neill – Joensuu (A), Niemi, Salminen – Huhtala, Hishon, Anttila – Gymer, Wirtanen, Marjamäki.

Rozhodčí: Oskirko, Fraňo – Metalnikov, Sirotkin.

Dnešní duel nebude zajímat jenom příznivce Barysu a Jokeritu, ale i fanoušky Slovanu Bratislava. Slovenský celek aktuálně ztrácí v boji o play-off dva body právě na finské mužstvo.

Zatímco Jokerit bude svádět boj o vyřazovací části pravděpodobně až do posledního kola, Astana je na tom o něco lépe. Ačkoliv má o bod méně, ve slabší Východní konferenci to stačí na pohodové šesté místo s náskokem pěti bodů na devátý Novosibirsk.

Domácí nastupují za bouřlivého potlesku na ledovou plochu, nebude to trvat dlouho a utkání nám začne.

00:01

00:20
    Zápas odstartoval, úvodní vhazování vybojoval Barys, nepodařilo se mu ale přejít přes soupeřovu modrou.

01:01
    Starčenko provětral střelou z vrcholu pravého kruhu Zapolskiho lapačku.

01:50
    Astana je o něco více aktivnější a snaží se být první u kotouče.

02:12
    Na druhé straně se pěknou střelou od modré prezentoval Lajunen, Poulin ovšem zareagoval bez problémů.

02:59
    Ani Jalvantiho střela zápěstím z vrcholu kruhu neskončila v síti. Poulin si na ní hravě smlsnul.

03:30
    Velká chyba ve finské rozehrávce, kdy jeden z beků přihrál přímo na hůl Dawese, ten ovšem svojí střelou získanou šanci neproměňuje.

04:30
    Hraje se hodně dlouho bez přerušení, hráči Astany proto chvíli počkali s pukem za svojí bránou, aby mohli všichni dostřídat.

04:59
    Další chyba v rozehrávce Jokeritu. Trivino zachytil na vrcholu kruhu kotouč a okamžitě pálil. Před bránou se ještě pokoušel dorážet Puškarjov, Zapolski ale svůj tým podržel.

05:57
    Helsinky se zhruba minutu soustředily v útočném pásmu, výborně bránící domácí je ale nepustili do žádného zakončení.

06:35
    Po komerční pauze se nádhernou individuální akcí řítil Bochenski přes celé hřiště až na Zapolski, dojíždějící obránce hostů mu ale na poslední chvíli nadzvedl hůl.

07:35
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., držení protihráče).

08:07
    Astana perfektně rozebrala obranu hostů fantastickou kombinací, skvělý Zapolski ale znemožnil soupeři zakončit!

08:39
    A opět bravurní zákrok gólmana finského mužstva, který si dobře vyjel proti střele Dawese.

09:35

10:53
    Tuhý boj v pásmu Astany, kotouč se zdržuje v rohu a nikomu se nedaří jej vydolovat.

12:01
    Dělovka od modré v podání Semjonova zaduněla od Zapolskiho beton.

12:48
    Poulin měl s lehkým nahozením od modré problémy, ani to ale nevedlo k první brance zápasu.

13:14
    Po reklamní přestávce se kotouče zmocnili Kazaši, jejich nahození do útočné třetiny a pokus o dojetí puku ale ztroskotal na rychlejší obraně soupeře.

14:24
    Poulin čelil dvěma prověrkám z vrcholu kruhu, což ho ovšem nemohlo vyvést z míry.

14:55
    Akce Salminena už ale gólem zaváněla. Finský útočník se řítil proti brankáři Astany, v obrovské rychlosti ale nedokázal ideálně zakončit.

15:14
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Brendan Shinnimin – 2 min., držení protihráče).

15:36
    Puk je mimo obranné pásmo domácích, Jokerit musí vymyslet nový způsob, jak proklouznout zpět.

16:09
    A znovu.

16:44
    Zbývá půl minuty finské přesilovky, Astaně se daří znovu vyhodit.

17:14

17:53
    Semjonov vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se tak vrací před Poulina.

18:03
    Další přerušení. Jensenova střela byla sražena soupeřem do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Poulina.

18:10
    Neskutečný Kevin Poulin! Šestadvacetiletý kanadský gólman se roztáhl přes brankoviště a excelentně vychytal obrovskou šanci Jokeritu, kdy Regin přihrával ke vzdálenější tyči úplně volnému O'Neillovi.

19:16
    Také Zapolski si připisuje další zákrok, jeho spoluhráči následně vyhazují na icing.

19:35
    Dawes byl ve velmi slušné střelecké pozici, kdy dostal přihrávku od zadního mantinelu přímo před bránu, nepovedlo se mu ale vůbec trefit bránu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tommi Huhtala si v první třetině připsal dvě střely na bránu.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla vyrovnanou partii. Branku jsme sice neviděli žádnou, i tak jsme ale byli svědky poměrně útočného hokeje. Mužstva se snažila strhnout vedení na svoji stranu, oba gólmani ale byli zásadně proti. Obránce Jokeritu Arturs Kulda přiznává v přestávkovém rozhovoru: "Šance jsme měli my i Barys, brankáři ale dnes chytají skvěle. Musíme pokračovat v nastoleném tempu."

Střely na bránu – 5:13, blokované střely – 4:3, vhazování – 8:8, vyloučení – 1:1.

Další třetina začne přibližně v 15:19.
    Domácí gólman měl v první pasáži dnešního duelu více práce než jeho sok na druhé straně. Z hokejek finských hráčů na něj letělo třináct střel.

20:01

20:26
    Barys na nic nečekal a ihned po vhazování se pustil do útoku. Dawes dostal přihrávku od spoluhráče, promáchnul ale svůj nápřah.

21:20
    Astana i nadále rotuje s pukem v útočném pásmu a snaží se rozložit soupeřovu obranu.

22:06
    Snaha domácích o překonání soupeřova brankáře neustává. Zapolski má hodně práce.

22:40
    Kazaši vyhazují na zakázané uvolnění.

23:11
    Pozorný čárový rozhodčí si všiml milimetrového ofsajdu a zastavil akci domácích.

23:27
    Bleskový protiútok Jokeritu zastavil neskutečným zákrokem Poulin!

24:18
    Helsinky začínají zlobit. Poulin čelil dalším nebezpečným střelám.

24:45
    Diváci sledují strhující podívanou, hra se neskutečně zvrhla! Nejprve ujel sám na bránu hráč Barysu, Zapolski jej ale vychytal. Ihned poté se na druhé straně utrhl jeden z útočníků hostů a řítil se sám na bránu. Ani Poulin ale nezaváhal.

25:58
    Perfektní hokej. Brankáři čelí obrovskému počtu střel, hraje se nahoru dolů.

26:52
    Bude se vylučovat, rozhodčí signalizuje výhodu pro domácí.

27:07
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., nedovolené bránění).

27:17
    Deset vteřin trvalo hostům ukořistit kotouč a vyhodit jej na druhou stranu kluziště.

27:48
    Starčenko se nadvakrát pokusil překonat gólmana, avšak bez úspěchu.

28:44
    Pěkná kombinace na jeden dotek, kterou zakončoval Dawes, Zapolski ale na jeho střelu z mezikruží v pohodě dosáhl.

29:07

29:59
    Jokerit se usídlil v útočné třetině, Poulin ale po chvíli nastavil svoji lapačku proti střele od modré a uklidnil situaci.

30:53
    Hra se hodně kouskuje, což má vliv i na herní projev, který po bláznivé první polovině druhé třetiny zvolnil.

31:15
    Sledujeme souboj o střední pásmo, nikomu se nedaří se na delší dobu usadit v soupeřově třetině.

32:06
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sakari Salminen.

33:01
    Kotouč letí na druhou stranu hřiště, Jokerit posílá na led čerstvé síly.

33:44
    Desátý nejlepší tým v KHL z hlediska úspěšnosti využití početních výhod si přihrává v soupeřově třetině, chybí však zakončení.

34:06

35:37
    Jokerit se přesunul do útočné třetiny a pokouší se vymyslet způsob, kterým by překonal Poulina.

36:27
    Obrovská šance Helsinek, kdy za sebou nechali domácí obránci dva soupeřovy hráče, kteří okamžitě dostali přihrávku. Ani tato příležitost ale nestačila na překonání Poulina.

37:15
    Dva hráči Astany mohli jít do rychlého protiútoku, po dlouhém bránění už ale neměli dostatek sil.

37:49
    Postavení mimo hru domácích.

38:08
    Situaci dva na dva nevyřešili hráči Barysu ideálně, jeden z nich totiž vjel do třetiny o něco dříve – odpískán ofsajd.

38:49
    Střela od modré v podání Lajunena sice projela Poulinovi pod betonem, avšak těsně vedle.

39:36
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Kirill Paňukov – 2 min., podražení).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Díky skvělým výkonům obou brankářů jsme po dvou třetinách neviděli žádnou branku.

I druhá třetina je za námi a ani v ní jsme branku neviděli. Právě skončená část zápasu by se dala shrnout do dvou částí. V první, zhruba deset minut, jsme viděli bláznivou podívanou, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou a viděli jsme mnoho obrovských šancí. V té druhé se vývoj hry zklidnil a gólových šancí bylo poskrovnu. Nutno říci, že klíčovou roli dnes mají oba brankáři, kteří předvádí neuvěřitelné výkony.

2. třetina: střely na bránu – 8:9, blokované střely – 1:4, vhazování – 10:10, vyloučení – 1:2.

Celkem: střely na bránu – 13:22, blokované střely – 5:7, vhazování – 18:18, vyloučení – 2:3.

Další třetina začne přibližně v 16:09.

Ufa aktuálně prohrává 0:1 na domácím ledě s Petrohradem, Astana je tak momentálně na pátém místě Východní konference.