Barys – Jokerit 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 2:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Riga 2:1 (kon.)
Magnitogorsk – Čerepovec 6:4 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 4:3 (kon.) | Ufa – Petrohrad 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Soči 1:2 (0:1 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Dinamo Riga
Středa 01.02.2017, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dinamo Riga z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. V nájezdech porazilo Kunlun 4:3, Jugru 2:1, Jekatěrinburg 4:3 v prodloužení. V základní hrací době Dynamo Minsk 3:1. Tým nestačil na Barys Astanu 2:3.

Jugra Chanty-Mansijsk z posledních pěti zápasů vyhrála jeden. Poradila si s Jekatěrenburgem 2:0. V nájezdech nestačila na Dinamo Riga 1:2, v základní hrací době pak na Záhřeb 1:4, Dynamo Minsk 1:4 a Helsinky 5:6.

V tabulce Západní konference jsou hosté poslední (11-8-5-31) a v tabulce Východní konference jsou domácí předposlední (17-3-2-32).
    Jakub Sedláček má v letošní sezoně úspěšnost zákroků 90,2%

Jakub Sedláček z @dinamorigaofficial ???????????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Bojaršinov) – Šulakov, N. Chlystov, Ugolnikov, Kulik, Valentěnko, Al. Makarov, Orlov – Lapenkov, Varfolomejev, Ljudučin – Kupcov, Kurjanov, A. Alexejev – Beljajev, J. Ivanov, Dvurečenskij – Gorbunov, Buljanskij, Fefelov – Ankudinov.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Cibulskis, Balinškis, Leščovs, Galvinš, J. Redlihs, Zile, Freibergs – Indrašis, Darzinš, Bičevskis – Gillies, Tim Sestito, Toluzakov – Pavlovs, Skvorcovs, Meija – Lipsbergs, E. Kulda, Golovkovs.

Rozhodčí: Belov, Komarov – Novikov, Kučava.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:22
    Pavel Varfolomejev vedl první akci domácích, do střelecké pozice se však probojovat nedokázal.

00:48
    Anton Kurjanov pokračoval v aktivní hře svého spoluhráče, ale ani on se ke střele nepropracoval. Domácí hrají dobře z kraje zápasu.

01:46
    Hráč Dinama, Gints Meija, se dokázal výborně vrátit do obranného pásma, a tak nenechal soupeře vystřelit.

02:17
    Sledujeme klidnou pasáž hry, střelecké pozice k vidění nejsou, velmi dobře hraje obrana Rigy, která se musí bránit tlaku soupeře.

03:03
    Jakub Sedláček musel zasahovat po střele od modré čáry. S pokusem soupeře neměl problém, kotouč vyklepal z rukavice a hra pokračuje dál.

03:50
    Sergej Kupcov se dostal při snaze projít do útočného pásma do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

05:03
    Mnoho šancí k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma. Diváci mnoho krásných hokejových akcí nevidí.

05:46
    Dinamo Riga má kotouč za svou brankou, po rychlé akci se do zakončení dostal Lauris Darzinš. Jeho vyjetí před branku bylo dobré, ale k zakončení se díky dobré práci obránce nedostal.

06:34
    Kirill Beljajev bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale proti početní převaze protihráčů se prosadit nedokázal.

07:33
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Jevgenij Kulik – 2 min., podražení).

08:05
    Gints Meija se dostal do dobré střelecké pozice, domácí brankář se štěstím dokázal kotouč vyrazit mimo branku.

08:50
    Hosté se snaží hrát přesilovou hru aktivně, ale nemohou se probojovat do vyložené střelecké pozice.

09:15
    Miks Indrašis to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus byl zablokovaný ještě dříve než se dostal k brance.

09:33

11:27
    Domácí hokejisté přečkali oslabení, a tak se nyní snaží přispěchat s vedoucí brankou v zápase. Zatím ale Jugra naráží na dobře organizovanou obranu soupeře.

12:14
    Dinamo Riga se osvobodila, získala převahu ve středním pásmu. Do zakončení se dostal Imants Leščovs, který od modré čáry minul branku.

12:43
    Vitalij Šulakov to vzal na sebe, udělal kličku před brankou, dostal se do lepší střelecké pozice, ale kotouč nedokázal napálit přesně.

13:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

14:34
    Hostující celek se nikam nežene, má kotouč za svou brankou a následně se probojovat až do zakončení. Alexandr Šaryčenkov kryje ránu od modré. Následovat bude komerční přestávka.

15:50
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Více ze hry opticky mají domácí, kteří se ovšem nemohou střelecky prosadit.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:30
    Pavel Valentěnko se dostal ke střele od modré čáry. Kotouč byl možná ještě tečovaný, ale brankář Jakub Sedláček byl pozorný.

18:00
    V poklidném tempu se třetina dohrává, domácí kontrolují hru, nikam se nežene ani jeden celek.

19:15
    Fanoušci domácích stále podporují své oblíbence v cestě za úvodní brankou v zápase.

19:46
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina mnoho šancí nepřinesla, a tak platí bezbrankový stav. Gólmani zatím drží čistá konta.

20:01

20:25
    Znovu začali domácí hokejisté aktivněji, a tak se musí Riga bránit tlaku Jugry.

20:45
    Jekabs Redlihs se dostal do zakončení, a tak musel brankář Alexandr Šaryčenkov zasahovat. Dobrá práce obránce Rigy.

22:00
    Dvě minuty hry ve druhé třetině jsou pryč, sledujeme rychlý útočný hokej, který se musí fanouškům líbit.

23:09
    Riga právě vstřelila branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Edgars Kulda vystřelil, domácí brankář puk jen vyrazil a LAURIS DARZINŠ dokázal poměrně snadno skórovat. Asistence: Edgars Kulda.
    23:09 Lauris DARZINŠ - 0:1

25:10
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

27:40
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho střel na branku.

28:03
    Alexandr Šaryčenkov kryje po střele Georgse Golovkovse kotouč. Buly před brankou Jugry.

29:32
    Nyní má hostující celek více ze hry, snaží se přidat další branku. Domácí se mohou spolehnout na svého brankáře, který momentálně podává dobrý výkon.

30:12
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase. Riga stále vede o jednu branku, kterou vstřelil Lauris Darzinš.

32:00
    Jugra se snaží s výsledkem něco udělat, momentálně se ale nemůže stabilněji prosadit před brankou soupeře. Dinamo velmi dobře brání.

32:28
    Komerční přestávka.

33:00
    Jugra právě vstřelila branku!
    Po zajímavé samostatné akci je vyrovnáno. Kotouč pod horní tyčku po vyjetí před branku poslal ANDREJ ANKUDINOV. Bez asistence.
    33:00 Andrej ANKUDINOV - 1:1

33:51
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., podražení).

34:36
    Přesilovou hru hrají domácí hokejisté, kteří se mohou pokusit o získání veden na svou stranu.

35:03
    Jugra se dostala do útočného pásma, kde kombinuje. Do výraznější střelecké pozice se však nemůže zatím probojovat.

35:37
    Po zajímavé kombinaci v přesilové hře se dostávají domácí hokejisté do vedení. Prosazuje se nikým neatakový ANDREJ ALEXEJEV. Asistence: Alexandr Ugolnikov a Anton Kurjanov.
    35:37 Andrej ALEXEJEV - 2:1

37:40
    Po vstřelené brance pokračuje dál aktivita domácích hokejistů, kteří se pokouší své vedení ještě před přestávkou navýšit.

38:02
    Jakub Sedláček musel zasahovat po střele útočníka Igora Fefelova.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:20
    Igor Fefelov byl blízko vstřelení třetí branky Jugry. Jeho pokus však končí mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme viděli tři branky, dvakrát se prosadili domácí, jednou hosté. Jugra tak po čtyřiceti minutách hry vede 2:1.

40:01

41:34
    Sledujeme třetí třetinu zápasu, ve kterém zatím vede Jugra o jeden gól.

41:50
    Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, akci vedl Andrej Ankudinov. Ten se ovšem do zakončení nedostal.

42:52
    Jakub Sedláček kryje další střelecký pokus soupeře. Hra je tak přerušena.

44:08
    Opět práce pro českého brankáře ve službách Dinama. Tentokrát musel zasahovat po střele Sergeje Kupcova.

45:11
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Tim Sestito – 2 min., podražení).

45:56
    Domácí hráči hrají v přesilové hře zodpovědně, jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

46:11
    Polovina přesilové hry je pryč, Jugra hraje v útočném pásmu a Riga se musí s vypětím všech sil bránit.

46:55
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jekabs Redlihs – 2 min., sekání).

47:11
    Hosté hrají ve čtyřech, to nejhorší mají za sebou.

48:55
    S vypětím všech sil se dokázali hosté ubránit přesilové hře. Skvěle to sehráli domácí, kteří byli dlouhou dobu v útočném pásmu. Jakub Sedláček se rozhodně nenudil.

49:30
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.

51:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí celek stále vede o jednu branku a snaží se hrát co nejaktivněji. Hosté se musí bránit první formaci soupeře.

52:30
    Tim Sestito založil útočnou akci, ve které nemohl pokračovat, neboť velmi dobře zapracovala domácí defenziva.

53:23
    Sergej Kupcov přebruslil soupeře ve středním pásmu, a tak se mohl dostat do zakončení, které však postrádalo přesnost.

54:16
    Takticky hrají hokejisté Chanty-Mansijsu velmi dobře. Kotuč mají pod kontrolou a nikam se neženou.

55:00
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Dinamo se snaží se stavem zápasu něco udělat, zatím ale marně.

56:07
    Riga se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma, obrana domácích hraje systematicky a zodpovědně.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

58:10
    Mnoho času už hosté nemají na vyrovnání.

59:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry.

59:30
    Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

59:40
    Dinamo Riga je v útočném pásmu, kde kombinuje, střelba nepřichází.

59:53

Domácí celek vyhrává tento na góly poměrně chudý zápas poměrem 2:1. Všechny góly jsme viděli ve druhé třetině. Jugra tak získává body do tabulky.

Československá stopa v zápase
    Jakub Sedláček, 60 minut, 26 střel, 2 góly. (17:14:40)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 33. Ankudinov, 36. A. Alexejev (Ugolnikov, Kurjanov) – 24. Darzinš (E. Kulda)

Rozhodčí: Belov, Komarov – Novikov, Kučava