Standard – Kortrijk 0:3 (kon.) | Genk – Mouscron 1:0 (kon.) | Eupen – Waasland-Beveren 0:2 (kon.)
Oostende – Mechelen 2:0 (kon.)
KRC Genk
1:0 (1:0)
Royal Excel Mouscron
Sobota 04.02.2017, 20:00 • Luminus Arena, Genk • Belgická liga • 25. kolo

Genk v atraktivním zápase bohatém na šance nejtěsnějším možným rozdílem udolal Mouscron, proti kterému se jako jediný prosadil v prvním poločase José Naranjo. Domácí hráči získali povinné tři body v boji o evropské poháry, zatímco Mouscron vyšel bodově naprázdno a zůstává přikován ke dnu tabulky. Konečný výsledek: Genk 1 Mouscron-Péruwelz 0. (21:54:07)

90+4

90+4
    Thibault Peyre v závěru zápasu předvedl ostrý skluz, kterým zastavil protiútok Genku, a dostal žlutou kartu.

90+2
    Hra je v závěru utkání nepříjemně kouskována, což není rozhodně voda na mlýn pro hráče Mouscronu.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Alejandro Pozuelo, přichází Bennard Kumordzi.

89
    Genk navíc připravil poslední střídání, kterým ušetří v závěru utkání další cenné sekundy.

88
    Genk je opět častěji na míči a Mouscron se ani nemůže dostat do nějakého souvislejšího tlaku.

87
    Do konce utkání už příliš mnoho času nezbývá a Genk zřejmě zvítězí nejtěsnějším možným brankovým rozdílem.

86
    Po rozehrání rohového kopu nakrátko a nízkém centru z pravého křídla míč na přední tyči dobře prodlužoval za sebe Diédhiou, jeho pokus ale skončil pouze v náručí Ryana.

85
    Mouscron se ocitl na levé straně šestnáctky ve velké šanci a napřáhl ke krásné technické střele, která mířila přesně do vzdálenějšího pravého rohu brány, Ryan ji ale fantastickým zákrokem dokázal vytáhnout na rohový kop!

84
    Hosté byli vytlačeni do středu hřiště a vzápětí si pomohli dlouhým nákopem až k brankářovi Delačovi.

83
    Domácí fotbalisté mají vývoj utkání pevně ve svých rukou a nepouští Mouscron naprosto k ničemu.

82
    Genk z pravého křídla posílal do šestnáctky nádherný centr, jeden z domácích hráčů na něj ale nedosáhl.

81
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých deset minut a každá chyba už bude nyní nesmírně drahá.

80
    Hráči Mouscronu rozjeli nádhernou kombinační akci a na levé straně šestnáctky se dostali k přízemní technické střele, pokus hostů ale postrádal razanci a byl hodně slabý.

79
    Mouscron měl po hodině hry dobrých pět minut více ze hry, jenže Genk nyní začíná opět přebírat iniciativu a fotbalisté Mouscronu se musí mít na pozoru.

78
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází José Naranjo, přichází Tino Sušić.

Tomáš Reiner

Branky: 21. Naranjo

Karty:   31. Hubert (MOP), 56. Nkaka (MOP), 64. Vejvoda (MOP), 90+4. Peyre (MOP)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 7:7.
    KRC Genk: Ryan – Castagne, Dewaest, Colley, Uronen – Berge, Malinovskij – Schrijvers, Pozuelo (90. Kumorzdi), Trossard (67. Boëtius) – José Naranjo (78. Sušić).
    Náhradníci: Jackers – Brabec, Walsh, Zebli.

Royal Excel Mouscron: Delač – Tirpan, Peyre, Arslanagic, Huyghebaert – Mohamed (55. Vojvoda), Nkaka – Marković (70. Miya), Gulan (16. Hubert) – Diédhiou, Matulevičius.
    Náhradníci: Defourmy – Olinga, Stojanović, Simič.

Rozhodčí: Bram Driessche. Asistenti: J. Walschap, M. Hillaert. Čtvrtý rozhodčí: N. Laforge