Nijmegen – GA Eagles 1:2 (kon.) | Alkmaar – Eindhoven 2:4 (kon.) | Willem II – Heracles 1:2 (kon.)
Groningen – Excelsior 1:1 (kon.)
NEC Nijmegen
1:2 (0:2)
Go Ahead Eagles
Sobota 04.02.2017, 18:30 • Goffertstadion, Nijmegen • Nizozemská Eredivisie • 21. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:26:55)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:10.

Nijmegen byl v dnešním zápase rozhodně aktivnější, ale neodnáší si ani jeden bod. V prvním poločase se Eagles vytvořili dvoubrankové vedení, které ubránili i v početní nevýhodě. Nejdříve se prosadil Manu, aby následně dal vítěznou branku Antonia. V úplném závěru zápase se prosadil už jen domácí Grot, ale to už na zisk bodů nestačilo. Elvis Manu předvedl také svou špatnou stránku, když byl po druhé žluté kartě vyloučen.

90+4

90+3
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se domácí prosazují. Ve třetí nastavené minutě si našel přetažené centr Messaoud, který chtěl nejspíše centrovat, ale poslal míč do břevna, od kterého se míč odrazil na hlavu JAY-ROYE GROTA, který je tak odměněn za svou aktivitu v útoku.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90+1
    Ze střední vzdálenosti to ještě zkusil Rayhi, ale ani jeho slabší pokus nezamířil mezi tři tyče. Zwarthoed jen pustil míč vedle tyče.

90
    Larsson si našel prostor na zadní tyči, ale před hradbu bránících hráčů neprocpal svou hlavičku do sítě. S Nijmegenem to už dnes vypadá zle.

89
    Minutu před koncem zápasu se dostal k míči hostující Antonia, který zkušeně drží míč na polovině soupeře dlouhé sekundy.

87
    Domácí měli k dispozici volný přímý kop ze čtyřiceti metrů po faulu na Grota. Na zadní tyči se opět vynořil zcela volný Rayhi, ale nedokázal usměrnit míč do sítě.

86
    Nijmegen stále obléhá pokutové území hostujícího celku. Nyní to zkoušel centrem Breinburg, ale ani jeho pokus se neujal.

85
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Hendriks, přichází Ludcinio Marengo.

84
    Schenk musel jen poslat míč za brankovou lajnu před dotírajícím Larssonem. Z následného rohového kopu však nic nebezpečného nevzniklo.

83
    Dlouhý pas na Grota nyní neprošel zhuštěnou obranou hosté. Domácí však zůstávají u míče.

82
    Posledních zhruba deset minut pro domácí celek, aby vstřelenou brankou alespoň zdramatizoval proti oslabenému soupeři závěr zápasu.

80
    Domácí se už vůbec nesoustředí na obranu. Nyní toho málem využil po rychlém protiútoku De Kogel. Naštěstí pro Nijmegen si ukopl míč sám od kopačky.

79
    Zwarthoed nechtěl pustit míč po odpískaném rohovém kopu a dostává za to žlutou kartu.

78
    Z velké dálky pálil domácí Rayhi, ale on neuspěl. Theo Zwarthoed si našel míč a drží ho v rukavicích.

77
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Sander Duits, přichází Norichio Nieveld.