San Jose – Nashville 1:3 (kon.) | Buffalo – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (kon.)
Carolina – Toronto 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Colorado – Ottawa 2:4 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:3 (kon.) | Arizona – New Jersey 5:4 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Los Angeles – Washington 4:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
4:5 (4:0, 0:2, 0:2 - 0:1) Stav série: 3:2
HC Dukla Jihlava
Neděle 12.03.2017, 13:00Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Kometa Brno vede čtvrtfinálovou sérii s týmem HC Dukla Jihlava 3:1 a může tuto sérii vyhrát doma v DRFG aréně. Oba domácí duely vyhráli Brňané až na nájezdy a poslední vzájemný duel v Jihlavě vyhráli 5:2. Celky mají tedy velkou motivaci a očekává se napínavý a rychlý hokej, kde ale zároveň nikdo nebude chtít udělat chybu.

Na straně domácích je nejproduktivnějším hráčem Tomáš Havránek s osmi body za čtyři góly a čtyři přihrávky. Na straně Jihlavy jím je Aleš Heinrich, jež má šest bodů za tři vstřelené branky a tři body za asistence.

01:08
    Brož chytil kotouč do lapačky a rozhodčí přerušuje hru.

01:38
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa otevírá skóre utkání. Po dlouhém tlaku dostal Ferda kotouč na modrou, pálil tvrdě a PETR KRATOCHVÍL střelu ještě tečoval. Brož neměl šanci. Asistence: Ferda, Kabelka

02:26
    Jihlava se snaží projít přes střední pásmo, ale obrana Komety funguje na jedničku.

02:41
    Havránkův dlouhý pas byl nepřesný, ale útočníci dojeli kotouč a Kometa má převahu v útočném pásmu.

03:26
    Dostal zachytil nahození od modré a rozehrává.

03:48
    Tentokrát Dostál kotouč přikryl lapačkou a uklidňuje tempo hry.

03:57
    Maštera přišel u mantinelu o kotouč, záhy ale Kometa zahrála zakázané uvolnění.

04:21
    Mejzlík se nebezpečně obtočil kolem branky, ale Dostál se stihl rychle přesunout ke druhé tyči a touš vyrazil levým betonem.

04:55
    Kometa se rychle přesunula do útočného pásma a překvapila obranu Jihlavy. DALIMIL MIKYSKA prostřelil Brože a Kometa má dvoubrankový náskok. Asistence: Dymáček

05:22
    Ondráček (JIH) byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

05:52
    Jihlava vyhodila kotouč a šetří čas.

06:08
    Mikyska operuje na modré čáře, Kometa sevřela Jihlavu v útočném pásmu.

06:52
    Kometa využívá přesilovku a vytváří si vetší a vetší náskok. LIBOR ZÁBRANSKÝ dostal kotouč na levý kruh a dělovkou prostřelil Brože, který se jen oklepal, když slyšel, jak se kotouč odrazil od břevna. Asistence: Šnajnar, Havránek

08:00
    Kometa je při chuti. Opět se usadila v útočném pásmu.

08:30
    Maštera se teď natřikrát pokusil dorazit kotouč, ale Dostál zřejmě neobědval a má hlad po nádherných zákrocích.

09:33
    Jihlava se hrne do útočného pásma.

09:55
    Obrana Komety rychle odebrala touš Dukle a rychle zakládá protiútok.

10:18
    Brož nahození od modré schoval v lapačce.

10:28
    Mlynář přišel o kotouč a Jihlava vyráží do protiútoku.

10:49
    Maštera střílel z mezikruží, ale Dostál měl lapačku na správném místě.

11:05
    Mejzlík se hrnul do útočné třetiny, ale svojí zbrklostí se připravil o puk.

11:50
    Mejzlík s Dostálem opět v hlavní roli. Brněnský gólman dnes předvádí jeden skvělý zákrok za druhým.

12:06
    Kometa se osvobodila ze sevření Jihlavy a vyrazila do protiútoku.

12:55
    Hra má vražedné tempo. Puk se přesouvá ze strany na stranu, ale oba týmy mají problém přesně si přihrát a zakončit.

14:04
    Brož se včas přesunul na své místo a vykryl střelu z bezprostřední blízkosti.

14:09
    Furchovu dělovku od modré zpacifikoval muž v brance Jihlavy.

14:32
    Kotouč byl ztečován mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

14:41
    Mlynář (KOM) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

14:53
    Dymáček dostal kotouč mezi kruhy a pálil seč mu síly stačily. Kotouč však letěl mimo brankovou konstrukci.

15:37
    Jihlava se usadila v útočném pásmu a pálí z každé pozice.

15:51
    Horké chvilky Brna přerušil Dostálův zákrok.

16:11
    Kometa vyhazuje kotouč.

16:42

17:06
    Havlát se probojoval až do útočného pásma. Jeho střela však minula branku.

17:42
    Kraučuk tečoval kotouč těsně před Dostálem, ale gólman Komety byl dobře postaven a touš zneškodnil.

18:10
    Kometa rozehrává zpoza své branky.

18:46
    Dvořák se snažil přihrát, ale kotouč letěl mimo.

19:06
    Pražák (JIH) byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

19:23
    Kometa uzavřela Jihlavu a pálí z každé pozice.

19:45
    Kometa zažívá třetinu snů, využívá další přesilovku a má čtyřbrankový náskok. Kometa dlouho kroužila v útočném pásmu, Dymáček střílel z pravého kruhu. Tuto střelu Brož ještě vyrazil, ale přímo na připraveného TOMÁŠE HAVRÁNKA, který uklidil puk za brankovou čárů. Asistence: Dymáček

20:00

První třetina je za námi a my jsme byli svědky rychlého hokeje a jasné převahy domácího celku. Po dvou využitých přesilovkách a dvou dalších brankách vede Kometa nad Jihlavou 4:0. Další třetina začne přibližně v 13:48.

20:01

20:02
    Úvodní vhazování vyhrála Jihlava.

20:36
    Havlát najel s kotoučem do útočné třetiny, ale obrana Jihlavy mu touš vzala.

20:57
    Dostál schoval dělovku od modré ve své výstroji.

21:14
    Šnajnar pálí dělovku od modré, Brož vyráží.

21:51
    Kometa opět uzavřela Jihlavu v útočném pásmu a vyvíjí tlak.

22:42
    Brož vyráží střelu z levého kruhu, tlak Brna pokračuje.

23:34
    Zábranský pálil od modré a Havlát ještě dorážel vyražený kotouč, ale Brož předvedl rychlý přesun a parádní zákrok.

24:20
    Hra se uklidnila a Kometa rozehrává od své branky.

24:44
    Havránkova střela vypadla gólmanu Jihlavy, ale obrana hostů touš rychle vyhodila ze třetiny.

25:13
    Dostál zachytil střelu a přerušuje hru.

25:30
    Brož chytá Dvořákovu střelu do lapačky.

25:47
    Jihlavě se podařilo vyhodit, ale nedokáže si déle udržet kotouč na hokejkách a hra je v režii domácích juniorů.

26:13
    Brno zahrálo zakázané uvolnění.

26:27
    Váňa (JIH) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

26:31
    Jihlava vyhrála buly, ale nedokázala vyhodit touš.

27:00
    Nyní se to Jihlavě povedlo a hráči střídají.

27:27
    Dymáček dostal přihrávku mezi kruhy, ale pouze promáchl hokejkou do prázdna.

27:55
    Dukla vyhodila kotouč a šetří čas.

28:27

28:43
    Kometa nevyužila přesilovku, ale opět se hrne do útoku. Havlát krouží v rohu a hledá spoluhráče, kterému by přihrál.

29:44
    Zábranský (KOM) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

30:03
    Jihlava potřebuje snížit a snaží se využít přesilovku. Obrana Komety ji však nepouští do žádné větší příležitosti.

31:03
    Kometa vyhazuje a šetří tak čas.

31:35
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak Jihlava přeci jen využívá tuto přesilovku. LADISLAV POSPÍCHAL dostal kotouč na modrou čáru a dělovkou propálil Dostála. Asistence: Heinrich, Mejzlík

32:08
    Sudí odpískal úmyslný ofsajd Brna.

32:28
    Mejzlík (JIH) dostává dvě minuty za hákování.

32:35
    Střela od modré byla sražena do sítě a bude se vhazovat po levém boku Brože.

32:48
    Jihlava vyhazuje kotouč do bezpečí.

33:41
    Jihlava snižuje v oslabení. Po chybné rozehrávce se ke kotouči dostal DAVID ČERMÁK, který jel sám na Dostála, rozpohyboval si ho a poslal mu kotouč mezi betony. Asistence: Heinrich, Pospíchal

34:29

34:50
    Kratochvíl střílí z mezikruží, ale puk šel vedle.

35:42
    Jihlava přešla do protiútoku, ale hosté přišli o kotouč ve středním pásmu.

36:31
    Po nepřesné přihrávce Havránka získali kotouč hosté.

36:55
    Horký pálil z pravého kruhu, ale Brož byl pozorný.

38:42
    Dvořák (KOM) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

39:00
    Kometa vyrazila do protiútoku. Dymáčkův pokus schoval Brož v lapačce.

39:16
    Kometa vyhazuje a střídá.

39:41
    Brož zachytil nahozený kotouč a přerušuje hru.

40:00

Na začátku druhé třetiny měli opět převahu domácí, ale Jihlava využila přesilovku a v ten moment zápas nabral zcela nové obrátky. Dukla ještě skórovala ve vlastním oslabení a herně se dotáhla na soupeře, což nám zaručuje zajímavou třetí periodu. Další třetina začne přibližně v 14:33.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají hosté.

40:26
    Útočníci Dukly teď třikrát doráželi, ale Dostálek byl pozorný.

40:48

40:49
    Gólman Brna předvedl skvělý zákrok lapačkou.

41:13
    Puk se odrazil od hokejky mimo hřiště a bude se vhazovat ve středním pásmu.

41:29
    Ferdova střela zápěstím letěla mimo branku.

41:46
    Kadlec byl připraven o puk a Brno vyráží do protiútoku.

42:34
    Heinrich minul úplně prázdnou bránu!

43:07
    Kometa zažila horké chvilky, ale s dávkou štěstí, jistým Dostálem a důraznou obranou nakonec Jihlavu nenechala skórovat.

43:57
    Oba týmy střídají a Jihlava rozehrává.

44:39
    Heinrich opět při dorážce minul zcela prázdnou branku. Tomu se říká smůla.

45:16
    Jihlava střílí kontaktní branku po dlouhém tlaku na svatyni Brna. Dostál vyrážel střelu za střelou, ale poté se dostal k puku ALEŠ HEINRICH a ten prostřelil gólmana Brna střelou z pravého kruhu. Po dvou spálených tutovkách tak skóruje. Bez asistence.

45:16
    Oddechový čas pro domácí.

45:40
    Kometa zahrála zakázané uvolnění.

46:10
    Pospíchal nahazuje kotouč a Jihlava se usadila v útočném pásmu.

46:54
    Za nedovolené bránění si odpyká dvě minuty Hrabaň (JIH).

47:00
    Kometa vyhrála buly a usadila se v útočném pásmu.

48:40
    Jihlava přešla do protiútoku, ale obrana Brna nenechala útočníky Dukly přejít do větší šance.

49:10
    Jihlava vyhazuje.

49:11
    Dukla opět vyhazuje a tohle oslabení již ubrání.

49:12

49:55
    Kometa vyhazuje přes všechny čáry a sudí píská zakázané uvolnění.

50:06
    Kometa zahrála další zakázané uvolnění a nemůže střídat.

50:27
    Havlát najel do útočné třetiny, ale tam přišel o touš.

51:00
    Horký (KOM) si odpyká dvě minuty za sekání.

51:03
    Buly vyhrála Kometa, ale nedokázala vyhodit.

51:34
    Brněnská obrana se brání zuby nehty a nakonec vyhazuje puk do bezpečí.

52:17
    Heinrichova střela letěla mimo.

52:39
    Je vyrovnáno a máme tady drama. LADISLAV POSPÍCHAL vystřelil dělovku od modré a Dostál nedokázal zareagovat. Asistence: Heinrich, Mejzlík

53:43
    Mikyska střílel z levého kruhu, ale Brož předvedl krásný zákrok ramenem.

54:24
    Střela od modré byla sražena mimo hrací plochu.

54:35
    Furchovu dělovku od modré Brož vyráží.

55:12
    Kometa se probrala a je teď rychlejší i silnější na puku.

56:20
    Brož schoval nahození v lapačce.

56:45
    Touš je u mantinelu, kde o něj bojuje asi pět hráčů.

57:02
    Kometa se hrnula do útoku moc rychle a rozhodčí píská ofsajd.

57:17
    Čermákův pokus Dostál bez větších problémů chytil.

57:48
    Mlynář puk pouze protečoval za modrou čáru a odjel střídat.

58:24
    Rozhodčí píská zakázané uvolnění hostů.

58:24
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Havránek vypálil svižnou střelu z levého kruhu, ale Brož předvedl ukázkový zákrok lapačkou a stav na kostce tak zůstává nezměněn.

59:24
    Čárový píská zakázané uvolnění domácích.

60:00

Nepravděpodobné se stalo skutečným. Jihlava vyrovnala a za tři minuty nás čeká desetiminutové prodloužení. Oba první duely v Brně vyhrála Kometa až na nájezdy. Uvidíme, jestli tomu bude tak i dnes.

60:01

60:19
    DAVID ČERMÁK prostřelil Dostála z mezikruží a vyhrává zápas. Asistence: Pospíchal, Heinrich.

Konec zápasu. (15:12:44)

Jiří Komárek

Branky a nahrávky: 2. Kratochvíl (Ferda, Kabelka), 5. Mikyska (Dymáček), 7. Zábranský (Šnajnar, Havránek), 20. Havránel (Dymáček) – 32. Pospíchal (Heinrich, Mejzlík), 34. Čermák (Heinrich, Pospíchal), 46. Heinrich, 53. Pospíchal (Heinrich, Mejzlík), 61. Čermák (Pospíchal, Heinrich)

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Furch, Sedláček, Zábranský, Šnajnar, Mikyska, Kabelka – Havlát, Dvořák, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Havránek, Kratochvíl, Ferda.
    HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Kadlec, Hrabaň, Krtek – Maštera, Ondráček, Heinrich, Mejzlík, Adam, Berka, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk.

Rozhodčí: Doležal – Měkýš, Rampír