San Jose – Nashville 1:3 (kon.) | Buffalo – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (kon.)
Carolina – Toronto 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Colorado – Ottawa 2:4 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:3 (kon.) | Arizona – New Jersey 5:4 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 0:3 (kon.)
Los Angeles – Washington 4:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 4:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Florida Panthers
Neděle 12.03.2017, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:11:32)

Trestné minuty: 20:42

Utkání je u konce, domácí Tampa Bay v něm dokonala obrat a získala důležité dva body do tabulky. Poslední třetina byla dlouho bezbranková, oba gólmani předváděli dobré zákroky a vypadalo to na prodloužení. Jenže v 58. minutě nahodil od modré čáry Šustr a Ondřej Palát tečoval puk za Reimerova záda. Tampa Bay otočila výsledek z 0:2 na 3:2 a svému diviznímu sokovi utekla o další dva body.

59:36
    Marchessault vystřelil od modré, Vasilevskij předvedl nepříliš jistý zákrok, hosté ale nedokázali situaci využít.

59:32
    Z levé strany vystřelil bekhendem Bjugstad, Vasilevskij schoval puk ve své výstroji.

59:01
    Garrisonova střela přes celé hřiště skončila mimo, je z toho zakázané uvolnění.

58:20
    Definitivu na výhru mohl dát Palát, toho ale ještě před střelou zablokoval Trocheck.

58:02
    Reimer je na střídačce, začíná power-play Floridy.

58:02
    Hosté si berou oddechový čas.

58:02
    Po krátké kličkované vystřelil Barkov, ale jeho krátký švih skončil v lapačce domácího gólmana.
    57:37 Ondřej PALÁT - 3:2

57:37
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí dokonávají obrat a vedou! Od modré čáry nahodil Šustr, před Reimerem tečoval ONDŘEJ PALÁT a puk skončil za bezmocným Reimerem. Rozhodčí se šel ještě přesvědčit k videu, zda nebyla teč dosažena vysokou holí, ale po chvíli byl gól uznán. Asistence: Andrej Šustr.

57:08
    Zleva si nenápadné najel před branku Sceviour, dostal přihrávku a bekhendem mohl zakončovat do odkryté branky. Vasilevskij se ale stačil přemístit a vyrazit!

56:31
    Chvíli budou zápas řídit pouze tři rozhodčí, Pierre Racicot zamířil do útrob arény, zřejmě s nějakým zraněním.

55:44
    Pecova tvrdá rána z první skončila na zadním mantinelu, Reimer tento pokus pouze kontroloval pohledem.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. Kučerov (Hedman, Drouin), 31. Gourde, 58. Palát (Šustr) – 17. Jágr (Barkov, Marchessault), 20. Pysyk (R. Smith, Barkov)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A), Witkowski – Kučerov, Point, Palát (A) – Drouin, Gourde, Killorn – J.T. Brown, Peca, Erne – McKegg, Dumont.
    Florida Panthers: Reimer (Berra) – Ekblad (A), Yandle, Petrovic, Pysyk, Demers, Matheson – Jágr, Barkov, R. Smith – Sceviour, Trocheck, Huberdeau – Marchessault, Bjugstad, Vanek – Malgin, MacKenzie (C), J. Jokinen (A).

Rozhodčí: Dwyer, Rehman – Devorski, Racicot

Diváci: 19 092