New Jersey – Philadelphia 6:2 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 2:4 (kon.) | Washington – Nashville 1:2 (po pr.)
Columbus – Florida 2:1 (kon.) | Carolina – Minnesota 3:1 (kon.) | Tampa – Toronto 0:5 (kon.)
Ottawa – Chicago 1:2 (kon.) | Edmonton – Boston 7:4 (kon.) | Arizona – Detroit 4:5 (0:1 po s.n.)
Vancouver – Dallas 2:4 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 2:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 1:4 (kon.)

Česká a Slovenská stopa utkání

1. Marko Daňo (WPG), 0+0, 3 střely, 09:44 (02:49:40)

V dnešním zápase vítězí 2:4

Souhrn utkání

1. třetina – Hned na začátku první třetiny to vypadalo, že domácí nedají Jets šanci a hned v 1' se trefil od modré čáry Adam Pelech. Po špatném vstupu do třetiny se hosté oklepali a v 10' sroval stav utkání Bryan Little, který přidal v 19' i svou druhou branku. Tak skončila první třetina.

2. třetina – Ve druhém dějství navýšil stav ve 24' Mathieu Perreault, který trefil volné místo přesně u bližší levé tyče. V polovině hrací doby rozhodčí po coach's challenge neuznali branku Nicolase Petana kvůli ofsajdu, kterého se dopustil Patrik Laine na pravém křídle. Ve 32' minutě přidal branku po dorážce z mezikruží Adam Lowry.

3. třetina – Hned v úvodu poslední třetiny se v 23' prosadil Anders Lee, který z otočky prostřelil Hellebuycka. Domácí tak snížili tříbrankové manko a ještě objevili příležitost zdramatizovat utkání. Ve 45' vyrovnávací brance klepal na dveře Ryan Strome, ke kterému se mezi kruhy odrazila první střela, ale trefil pouze výstroj přesouvající se ho Hellebuycka! V 53' byl v dobré rychlosti u levé tyče Josh Bailey, který se kvůli kličce dostal za branku, zpoza které se snažil poslat kotouč před branku, ale marně. Závěrečný tlak Islanders překazilo přísné vyloučení Ho-Sanga.

tímto vítězstvím přerušují sérii čtyř proher v řadě a připisují si tak cenné body.

59:46
    Vyloučení v týmu New York Islanders (2 min. – příliš mnoho hráčů).

59:46
    Islanders se přepočítali a v jednu chvíli bylo na ledě celkem sedm hráčů. Tomu se říká úsilí vstřelit kontaktní branku!

59:28
    Domácí posílají na led šestého hráče! Greiss na střídačce.

59:20
    Armia s Lowrym drží kotouč za brankou domácích a šetří čas.

58:56

58:46
    Vysoká hůl Hickeyho zastavuje celou akci čárový rozhodčí přerušují hru.

58:07
    Podél pravého hrazení se neúspěšně tlačil ke střele Clutterbuck, který byl těsnou obranou vytlačen za branku.

57:52
    Hráči Winnipegu nikam nespěchají.

57:07
    Trojice hráčů Jets kombinuje rychlými přihrávkami v pravém rohu. Ke střele se zatím nemají.

56:56
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Joshua Ho-Sang – 2 min., nedovolené bránění).

56:49
    Komplikace po domácí. Ho-Sang postrčil Ehlerse, který ve svém obranném pásmu padá a pravice rozhodčích signalizuje výhodu pro hosty.

55:54
    Greiss musí být v pozoru! Scheifele si sjel mezi kruhy, odkud našel zadovkou Laineho na vrchu pravého kruhu z druhé vlny. Ten trefuje pouze vyrážečku domácího gólmana.

55:17
    Jets se zbavují kotouče, který odpalují hned za červenou čarou až za Greisse.

54:24
    Tavares ve středním pásmu vystihl Daňovu přihrávku na pravé křídlo a domácí se tímto dostávají do protiútoku.

53:00
    Mířená střela z pravé strany modré čáry trefila přesně čepel Baileyho na levém kruhu, který se kličkou dostal až za branku a k zakončení se tak nedostal! Obrovská šance na kontaktní branku.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 1. Pelech (Tavares, Leddy), 42. Lee – 10. Little (Ehlers, Chiarot), 19. Little (Petan, Ehlers), 24. Perreault (Wheeler, Scheifele), 32. Lowry (Armia, Stuart)

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Pelech, Leddy, Hamonic (A), de Haan, Seidenberg, Hickey – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Ho-Sang, B. Nelson, Ladd – Chimera, R. Strome, N. Kuljomin – Clutterbuck, Quine, Gionta.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Postma, Morrissey, Byfuglien, Melchiori, Chiarot, Stuart – Laine, Little, Ehlers – Wheeler (C), Scheifele (A), Perreault – Armia, Lowry, Copp – Thorburn, Petan, Daňo.