New Jersey – Philadelphia 6:2 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 2:4 (kon.) | Washington – Nashville 1:2 (po pr.)
Columbus – Florida 2:1 (kon.) | Carolina – Minnesota 3:1 (kon.) | Tampa – Toronto 0:5 (kon.)
Ottawa – Chicago 1:2 (kon.) | Edmonton – Boston 7:4 (kon.) | Arizona – Detroit 4:5 (0:1 po s.n.)
Vancouver – Dallas 2:4 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 2:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 1:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Florida Panthers
Pátek 17.03.2017, 00:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (02:49:22)

3. Zach Werenski (CBJ) 1+0

Je dobojováno! Ve třetí třetině se hrálo s minimem přerušení a minimem šancí na obou stranách, což vydrželo až do samotného závěru. Cats se ještě odhodlali ke hře bez brankáře, vyrovnat se jim ale už nepodařilo, a oba dva body tak bere Columbus! Ten se po dnešku dostává na dostřel prvnímu místu celé ligy, díky ztrátě Washingtonu proti Nashvillu už Tortorellova parta ztrácí na čelo pouhé dva body.

59:41
    Domácí brankář si poradil s dělovkou Trochecka od modré a domácí následně dostali puk do rohu kluziště.

59:14
    Nyní se už hosté do útočné třetiny přeci jen dostali a hned z toho byla střela Marchessaulta z pravého kruhu, se kterou si však Sergej Bobrovskij zkušeně poradil a Hunerdeaua k dorážce vůbec nepustil.

58:58
    Puk je ale stále ve středním pásmu, svěřenci Johna Tortorelly se skvěle brání a aréna je na nohou.

58:20
    James Reimer upaluje na střídačku, Cats to v závěru zkusí v šesti!

57:25
    Prudká rozehrávka na Scevioura dokonce doletěla až na zakázané uvolnění, zhruba dvě a půl minuty před koncem se tak bude vhazovat před Bobrovským.

56:42
    Napadající Dubinsky s Jennerem zpomalují rozehrávku Floridy, hraje se prakticky bez přerušení, což domácím samozřejmě vyhovuje.

55:59
    Jonathan Marchessault se k puku v dobré pozici nedostal a na druhou stranu se okamžitě vydal Anderson, po jehož akci se prokousal do zakončení Calvert, ten si ale z krkolomné pozice na Reimera nepřišel.

55:05
    Čas poměrně rychle plyne a hostům se stále nedaří usadit se v útočném pásmu, Yandle nyní zakládá další akci až od Reimera.

54:17
    Ten vedl bojovník Josh Anderson, který ujel po pravém křídle a vypálil, Reimer měl ale dobrý výhled a přerušil hru. Před námi je nyní poslední komerční přestávka.

53:54
    Barkov s Jágrem se sice dostali až do útočného pásma, tam ale o puk rychle přišli a domácí už zakládají protiútok.

53:09
    Aleksander Barkov vyšťouchl pas mířící na Savarda až na hostující střídačku, hra tak bude za pár okamžiků pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

52:15
    Zkušený Scott Hartnell se ujal volného puku ve středním pásmu, neměl ale dostatečnou rychlost a daleko se nedostal.

51:22
    Oliver Bjorkstrand se dostal k dorážce ze skvělé pozice, přemisťující se Reimer ale dokázal ukrýt puk ve své výstroji! Před námi je komerční brejk.

50:29
    Třetí třetina už se přechýlila do své druhé poloviny a domácí stále mají o gól navrch, nechme se překvapit, jestli na tom něco změní další minuty.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 36. Werenski (J. Anderson, Calvert), 40. J. Anderson (J. Johnson, W. Karlsson) – 19. Marchessault (Vanek, Petrovic)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Quincey, Nutivaara – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Hartnell, Gagner, Bjorkstrand – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson.
    Florida Panthers: Reimer (Berra) – Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Kindl, Pysyk – Huberdeau, Barkov, Jágr – Vanek, Bjugstad, Marchessault – J. Jokinen (A), Trocheck, R. Smith – S. Thornton, MacKenzie (C), Sceviour.

Rozhodčí: McCauley, Hebert – Wheler, Nagy