New Jersey – Philadelphia 6:2 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 2:4 (kon.) | Washington – Nashville 1:2 (po pr.)
Columbus – Florida 2:1 (kon.) | Carolina – Minnesota 3:1 (kon.) | Tampa – Toronto 0:5 (kon.)
Ottawa – Chicago 1:2 (kon.) | Edmonton – Boston 7:4 (kon.) | Arizona – Detroit 4:5 (0:1 po s.n.)
Vancouver – Dallas 2:4 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 2:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 1:4 (kon.)

Peter Budaj (TBL) 5 zák., 1 gól, 83,3%
    Roman Polák (TOR) 1+0, 1 střela, čas na ledě 23:39 (04:30:42)

1. Frederik Andersen (TOR) 33 zák. 0 gólů, 100,0%
    2. Morgan Rielly (TOR) 1+1
    3. Roman Polák (TOR) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 33-21; Zablokované střely: 9-17; Vhazování: 46%-54%; Hity: 24-14; Přesilové hry: 0/5-1/3; Trestné minuty: 10-14.

Toronto si s chutí zastřílelo na ledě Tampy, když v úvodu druhé třetiny Maple Leafs vstřelili během 4 minut 3 góly a rozhodli o osudu utkání, během něhož Frederik Andersen vychytal svou čtvrtou letošní nulu. Vítězný gól Toronta vstřelil v polovině první části český obránce Roman Polák. Konečný výsledek: Tampa Bay Lightning 0 Toronto Maple Leafs 5.

59:13
    Victor Hedman dostal v poslední minutě dvě minuty za držení a Toronto si ještě zahraje ve čtyřech proti třem.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:39
    Luke Witkowski byl zezadu tvrdě naražen na mantinel Jamesem van Riemsdykem, který dostal dvě minuty za krosček, zatímco domácí hokejista za hrubost. Hra 4 na 4.

57:45
    Lightning se před pár okamžiky ocitli v další slibné šanci a byl v ní zřejmě Alex Killorn, jenže před bránou nedokázal puk v rychlosti srovnat na hůl a orazítkoval hruď Frederika Andersena, který necelé tři minuty před koncem drží čisté konto.

57:20
    Alex Killorn společně se svým spoluhráčem v rychlém sledu mířil v blízkosti pravé tyče mezi betony Frederika Andersena, brankář Toronta ale jejich pokusy vyrazil.

56:51
    Puk byl ve středním pásmu sražen na jednu ze střídaček a vhazovat se bude před obranou modrou čárou hostujících Maple Leafs, kteří vedou v Amalie Areně 5:0.

55:59
    Frederik Andersen počkal až k němu dojede puk a poté ho na ledě v absolutním klidu zmrazil pod lapačkou.

55:30
    Hra se poměrně uklidnila, a přestože je velice plynula, na nějakou obrovskou šanci zavánějící gólem ale ve třetí části zatím čekáme marně.

54:02
    Hokejisté Toronta nemohli na pravém křídle pokračovat v akci, které předcházelo postavení mimo hru.

53:37
    Jonathan Drouin se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a na řadu přichází reklamní přestávka.

52:31
    Mitchell Marner předvedl na levém křídle nádherný zpětný oblouk, po kterém na vrcholu mezikruží vypálil zápěstím, a jeho pokus mířil přesně k levé tyči, Peter Budaj ale skvěle zasáhl a pravým betonem jeho pokus vyrazil!

51:35
    Dnešní zápas je pouze o Frederikovi Andersenovi, který chytá fantasticky a necelých devět minut ho dělí od nuly.

50:58
    Alex Killorn na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Frederik Andersen jeho pokus vyrazil mimo.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 10. R. Polák (Bozak), 23. Rielly (Kadri, Marčenko), 23. M. Martin (Hunwick, Sošnikov), 27. Co. Brown (Komarov, W. Nylander), 36. J. van Riemsdyk (Rielly, Marner)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (27. Budaj) – Hedman, Dotchin, Garrison, Strålman (A), Coburn (A), Šustr, Witkowski – Palát (A), Point, Kučerov – Killorn, Gourde, Drouin – Froese, Erne, J.T. Brown – McKegg, Dumont. Hlavní trenér: Jon Cooper.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Gardiner, N. Zajcev, Rielly, Marčenko, Hunwick (A), R. Polák – Hyman, Matthews, W. Nylander – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – M. Martin, Boyle, Sošnikov. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Steve Kozari, Ian Walsh. Čároví: Mark Shewchyk, Tony Sericolo

Diváci: 19092