Č. Budějovice – HC Plzeň 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:6 (kon.)
Mountfield HK
4:6 (1:2, 1:0, 2:4) Stav série: 0:2
HC Sparta Praha
Pátek 17.03.2017, 16:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu sk. "A" • Semifinále

S konstatováním, že pražská Sparta zvítězila v semifinálové sérii 2:0 na zápasy se s vámi dnes loučím, přeji příjemný víkend a u dalších mládežnických hokejových bitev se těším na počtenou! (18:48:19)

Je konec! Dramatická třetí dvacetiminutovka přinesla nejprve sparťanské vedení a poté hradecké bleskové vyrovnání, několik minut před koncem se ale opět náskoku ve skóre chopili Pražané. Při domácí power-play pak Středočeši přidali šestý zásah, čímž definitivně rozhodli toto semifinále.

Hradci sezóna končí, naopak Spartu čeká příští týden Mistrovství České republiky. To se bude konat shodou okolností právě pod Bílou věží.

59:40
    Sparta právě vstřelila branku!
    Velmi pravděpodobně je dnešní zápas rozhodnut, 20 vteřin před koncem třetí třetiny totiž sparťané odskakují na rozdíl dvou gólů! Od vlastní modré čáry napřáhl PATRIK PRYMULA, který trefil odkrytou bránu a zvýšil na 6:4 z pohledu Sparty! Asistence: Marcel Barinka.

59:12
    Podruhé je dnes Vacek na střídačce a Hradec hraje znovu v šesti!

58:35
    Ale Východočeši rozehráli na zakázané uvolnění a hradecký brankář se tak vrací mezi tři tyče.

58:17
    Vacek zůstává na střídačce a Hradec hraje power-play!

58:17
    Natažený beton hradeckého brankáře teď odvrátil gólovou pohromu a na druhé straně byl nucen zasáhnout Škorpík. Domácí trenéři si vybírají oddechový čas.

57:59
    Zakázané uvolnění hradeckých hráčů.

57:52
    Osamocený Václav Rubeš střílel z mezikruží, hradecké naděje však teď podržela Vackova lapačka!

57:29
    Matěj Morong mířil po ledě nepřesně a puk jen proklouzl vedle tyče.

56:57
    Domácí hokejisté vyhazují na icing a buly proběhne před Denisem Vackem. Lvi mají na vyrovnání už jen něco málo přes tři minuty!

55:41
    Chvíli po vypršení sparťanského trestu se hokejisté v rudých dresech dostávají do vedení! Na levé straně využil více prostoru PATRIK PRYMULA a blíže k postupu je tak nyní Sparta! Asistence: Ondřej Pšenička, Erik Čermák.

55:19
    A Středočeši jsou již kompletní.

54:58
    Morong nyní vystřelil z pravého kruhu, puk ale letěl jen nad břevno.

54:41
    Hradec kombinuje v pásmu, ke střele se ale nedostal.

54:11
    Bieniek je na ledě a začíná zkrácená východočeská přesilovka.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 5. Junek (V. Síla, Morong), 30. Záliš (Janoušek, Morong), 48. Morong (V. Síla, Bieniek), 49. Bieniek – 7. Haš (Čermák, Pšenička), 9. Haš (Barinka, Čermák), 42. Pšenička (Barinka, Čermák), 47. Čermák (Pšenička, Kumpošt), 56. Prymula (Pšenička, Čermák), 60. Prymula (Barinka)

Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Pelda, Řehák, Junek Naar, Janoušek, Perička, Heligr, Bieniek – Soukup, Kašpar, V. Síla, Müller, Jušta, Záliš, Janda, Morong (C), Poppel. Trenér: Petr Luštinec.
    HC Sparta Praha: Škorpík (Švehlák) – Bureš, Truhlář, Haš, Vandirek, Najman, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klima, Čermák, Barinka (C), Šubert, Rubeš, Slavíček, Obadal, Vitouch, Najman, Gluzman, Kuracina. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Rozhodčí: Barek – Urubčík, Vepřovský