Lipt. Mikuláš – Detva 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 8:0 (kon.) | Nitra – Poprad 3:0 (kon.)
Trenčín – Skalica 7:5 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
8:0 (3:0, 3:0, 2:0) Stav série: 2:0
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 17.03.2017, 18:00 • ZŠ Banská Bystrica • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Koniec zápasu. (20:27:36)

59:29
    Domáci sú pri chuti, v útočnej tretine hrozia, ale hostia odolávajú teraz náporu.

58:40
    Banská Bystrica dala gól!
    Presilovku domáci využili, z pravej strany strieľal Surový, Chovan puk neudržal, dostal sa k JORDANOVI HICKMOTTOVI a ten už skóroval. Druhá asistencia Rosandič.

58:26
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Dubec – 2 min., podrazenie).

58:24
    Zigo sa pekne predral dopredu, ide na Chovana, no v koncovke je faulovaný Dubcom.

58:14
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Truchno – 2 min., sekanie).

57:39
    Bystrica v pätici a puk je na paliciach hostí, no za bránkou Chovana.

57:12
    Strkali sa hráči oboch tímov v strednom pásme, no nebude z toho bitka. Veľa nervozity spôsobujú spornými verdiktmi rozhodcovia za už jasného stavu...

57:00
    Hosťom sa vôbec teraz nedarí dostať do útočnej tretiny. Domáci dobre hrajú oslabenie.

56:25
    Zámky sa v presilovke nevedia dobre usadiť v útočnom pásme, Bacashihua nemá prácu.

55:38
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., hákovanie).

55:01
    Bystričania boli na puku, snažili sa vpredu niečo vymyslieť, ale Chovan nemal prácu.

54:05
    Hostia boli opäť dlhšie v útočnej tretine, ale nič účinné nevymysleli.

53:09
    Kučkin strieľal z ľavej strany, ale mieril vysoko nad bránku.

52:43
    Novotný vystrelil od modrej, Bacashihua puk vyrazil do bezpečia.

51:49
    Hostia boli v útočnej tretine, ale nehrozili tam. Už sa iba dohráva tento duel.

50:51
    Skalický mal ísť za podrazenie na trestnú lavicu, brankára Chovana však podrazil vlastný hráč. Konc nechcel počúvať druhého arbitra a ani fair-play priznanie Chovana, no napokon podľahol tlaku divákov a uznal si chybu, takže nebude sa vylučovať.

50:39
    Domáci už v pätici, ale Zámky útočia, sú v pásme.

50:05
    Teraz domáci hrajú dobre oslabenie, vyhadzujú puky, hra je ďaleko od Bacashihuu.

Dado Balco

Branky a nahrávky: 2. Kubka (Lamper), 16. Kafka (Truchno, Kubka), 17. T.Surový (Wishart), 23. T.Surový (Sersen, Rosandič), 30. Hickmott (Rosandič, Buc), 30. Matoušek (Lamper, Bortňák), 46. Skalický (Higgs, Kafka), 59. Hickmott (T.Surový, Rosandič)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Carlsson, Mihálik, Kubka, Sersen, Wishart, Maione, M. Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Lamper, Bortňák, Matoušek – Handzuš, Higgs, Skalický – Kafka, Zigo, Truchno – Češík
    HC MIKRON Nové Zámky: Lundström – Sandgren, Drtina, Denis Rehák, Š. Novotný, Maier, Makovský – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, M. Hudec, Hujsa – McParland, J. Svoboda, Čaládi – Fábry, Lelkeš, Dubec – Dominik Rehák, J. Tibenský

Rozhodčí: J. Konc, Snášel – Gajan, M. Smrek

Diváci: 2841 - vypredané