Empoli – Neapol 2:3 (kon.) | Bologna – Chievo 4:1 (kon.) | Crotone – Fiorentina 0:1 (kon.)
Sampdoria – Juventus 0:1 (kon.) | Cagliari – Lazio 0:0 (kon.) | Atalanta BC – Pescara 3:0 (kon.)
Udinese – Palermo 4:1 (kon.) | AS Řím – Sassuolo 3:1 (kon.)
Bologna FC
4:1 (0:1)
Chievo Verona
Neděle 19.03.2017, 15:00 • Stadio Renato Dall'Ara (Bologna). • Italská Serie A • 29. kolo

Máme za sebou zápas mezi Bolognou a Chievem. Ačkoliv domácí po prvním poločase prohrávali, nakonec vyhráli s velkým přehledem. Celý druhý poločas soupeře k ničemu nepustili a byli jasně lepší. Za svou aktivitu byli odměněni hned čtyřmi góly a vylepší si tak postavení v tabulce.

Pochvalu zaslouží hlavně Švýcar Džemaili, jenž se trefil hned dvakrát.

Statistiky utkání

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:16. (16:57:53)

90+5

90+5
    Stadionem znějí oslavné chorály, v Bologni se dnes bude slavit.
    90+3. Federico Di Francesco - 4:1

90+3
    Bologna právě vstřelila branku!
    No a co víc, odjede s vysokým přídělem. Hosté už rezignovali na hru, domácí je dokonale rozebrali a DI FRANCESCO s přehledem uklidil z blízky míč pod břevno. Asistence: Domenico Maietta

90+3
    Domácí kontrolují míč a víc a víc se blíží vítězství. Chievo ve druhém poločase nic nepředvedlo a asi zaslouženě odjede s prohrou.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty, ale to už je, řekl bych, zbytečné.
    90. Blerim DŽEMAILI - 3:1

90
    Je rozhodnuto! BLERIM DŽEMAILI spolu se spoluhráči využil špatné rozehrávky soupeře a svůj nájezd dokázal proměnit střelou k tyči. Bologna tak budde brát všechny body! Asistence: Simone Verdi

90
    Poznal to i Vardi, jenž byl tvrdě nakopnut soupeřem. Vybojoval ale aspoň volný kop a několik vteřin pro svůj celek. Uvidíme, kolik rozhodčí nastaví.

89
    Další centr je neúspěšný, zámek se ale svírá a Chievo začíná být velmi nebezpečné.

88
    Centr do vápna našel jednoho z útočících hráčů, ale ten jej špatně zpracoval a než se nadál, soupeř jej odkopl.

87
    Chievo se nadechuje k závěrečnému tlaku, podaří se mu vyrovnat? Zatím se do větší šance nedostalo.

86
    Domácí následně vybojovali faul a emoce jsou opět rozvířeny. Rozhodčí má co dělat, aby si sjednal pořádek na hřišti.

85
    Trenéři již dostřídali, dočkáme se v posledních minutách nějakého efektu? Zatím to resultovalo pouze v špatný centr hostů.

84
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Ibrahima M'Baye.

83
    Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nicolas Frey, přichází Sofian Kiyine.

Michal Janoštík

Branky: 61. Verdi (Krejčí), 72. Džemaili (Di Francesco), 90. Džemaili (Verdi), 90+3. Di Francesco (Maietta) – 40. L. Castro (Inglese)

Karty:   25. Pulgar (BLG), 54. Maietta (BLG) – 28. P. Hetemaj (CHV), 42. Spolli (CHV), 64. Birsa (CHV)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:16.
    Bologna FC: A. Da Costa – Maietta, Gastaldello, Helander, Krafth (60. Di Francesco) – Džemaili, Á. Nagy, Pulgar – Krejčí (84. M'Baye), Destro (69. Petković), Verdi.
    Náhradníci: Mirante, Sarr – Oikonomou, Viviani, Taïder, Di Francesco, M'Baye, Donsah, Sadiq, Petković.

Chievo Verona: Sorrentino – Cacciatore, Spolli, Cesar, Frey (83. Kiyine) – L. Castro, Radovanović, P. Hetemaj (78. de Guzmán) – Birsa – Pellissier (70. Izco), Inglese.
    Náhradníci: Bressan, Seculin, Confente – de Guzmán, Dainelli, N. Rigoni, Gamberini, Izco, Ngissah, Bastien, Kiyine, Depaoli.

Rozhodčí: R. Abisso