Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
Los Angeles Kings
1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Calgary Flames
Pátek 07.04.2017, 04:40 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

LOS ANGELES KINGS

Domácí hokejisté s letošní sezónou nemohou být spokojeni. Již od prvních kol se drželi spíše mimo postupové pozice a nakonec se do play-off opravdu nepodívají. Z posledních čtyř zápasů sice Králové vyhráli třikrát, ale na osmý Nashville ztrácí devět bodů. To je tři zápasy před koncem základní části nesmazatelná ztráta.

CALGARY FLAMES

Na rozdíl od domácích se hosté pomalu mohou připravovat na play-off. Calgary letos předvádí opravdu velmi kvalitní výkony, avšak vinou tří proher z posledních čtyř zápasů se odsoudilo k vyřazovacímu souboji se silným Chicagem či Minnesotou. Problémem Plamenů je aktuálně slabší defenzíva, jež za poslední čtyři zápasy inkasovala 13 branek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Bishop (Quick) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, McNabb, Gravel – Pearson, Kopitar (C), Iginla – J. Carter, Brodzinski (A), Lewis – N. Shore, D. Brown, Andreoff – Dowd, Toffoli, Kempe.

Calgary Flames: Gillies (Elliott) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – F. Hamilton, Lazar, Brouwer (A).

Rozhodčí: Chris Lee, Steve Kozari – Vaughan Rody, Brian Mach.

00:01

00:26
    Curtis Lazar puk dostal do útočného pásma, nicméně po nahození za Bishopovu bránu touš odehráli obránci Los Angeles.

01:03
    Ani domácí si nevedli o moc lépe. Na rozdíl od nich však Calgary vyhodilo kotouč až na icing.

01:26
    Začátek utkání je velmi opatrný. Přes dobře zahuštěné střední pásmo se ani jeden z celků ne a ne dostat do tlaku před bránou soupeře.

01:40
    Další ofenzivní snahu domácího týmu zastavuje ofsajd. Opravdu nesledujeme zrovna nejpovedenější vstup do utkání.

02:34
    Nahození od modré čáry se málem dostalo až k Bishopovi. Ten ale nakonec nemusel zasahovat.

03:04
    Calgary si dobro kombinací v útočném pásmu vykoledovalo nedovolený zákrok jednoho z domácích. Zatím má kanadský tým výhodu.

03:08
    Nyní již na lavici hanby zamířil Anže Kopitar (LAK), jenž si při bránění pomohl držením protihráče.

03:25
    Ferland se zjevil před bránou, ale když se otočil, byl již příliš blízko k Bishopovi a ten si následně připsal pohodový zákrok.

03:56
    Domácí puk dokázali vyhodit z vlastního pásma. Teď už se však znovu hraje před bránou Bena Bishopa.

04:19
    Jenže po zablokování střely od modré čáry byl puk opět poslán až ke Gilliesovi.

04:57
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Přesilová hra hostujícího týmu je nakonec využita. V samotném závěru početní výhody Calgary po obvodu útočného pásma rozjelo rychlou kombinaci, kterou přihrávkou z prvního doteku zakončil Backlund. Kotouč šel z jeho hokejky přesně mezi kruhy a SAM BENNETT touš pohotově vypálil mimo dosah Bena Bishopa. Asistence: Mikael Backlund, Mark Giordano.
    04:57 Sam BENNETT - 0:1

05:32
    Své první dva zákroky v NHL právě absolvoval Jon Gillies. Dvě zakončení z levé strany mu ale nezpůsobila moc problémů.

05:51
    A další střelecký pokus letící jen do Gilliesovy lapačky. Los Angeles však po inkasované brance přidalo na obrátkách.

06:02
    Po rychlejším posunu vpřed ze strany Calgary se kotouč odrazil pouze mezi diváky. Je tady první komerční přestávka.

06:13
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Zvýšená aktivita domácího týmu přináší ovoce v podobě rychlého vyrovnání. Carter středem bleskově přesunul hru do útočného pásma, kotouč posunul k pravému kruhu a odtud se osamocený TREVOR LEWIS trefil přesně k vzdálenější tyči Gilliesovy brány. Asistence: Jeff Carter, Derek Forbort.
    06:13 Trevor LEWIS - 1:1

07:18
    Králové se opět drží v útočné pásmu, nicméně tentokrát je to bez jakéhokoliv zakončení.

07:33
    Jenže hosté se znovu zmohli pouze na zakázané uvolnění. Od úvodní branky zápasu je Calgary paradoxně podstatně pasivnější než soupeř.

08:11
    Dobře postavený Iginla dokázal tečovat nabídku z levého kruhu, ale učinil tak příliš jemně a kotouč si to zamířil vedle Gilliesovy brány!

08:43
    Další šance Kings. V parádní pozici se zjevil Nick Shore, jenž zakončoval z mezikruží, avšak proti gólu byl Gillies. Mladý gólman Calgary vytáhl skvělý zákrok ramenem.

09:57
    Nadále se hosté prakticky nedostávají do pásma soupeře. Kings hru aktuálně zcela ovládají.

10:18
    Opět musel zasahovat Gillies. V tomto případě hostujícího brankář čelil rychlé střele z pravé strany.

10:53
    Zničehonic přišla šance Plamenů. Po přihrávce zpoza brány mohl Monahan zakončovat, ale místo toho ještě oslovil Gaudreaua. Ten zprava rychle vystřelil, ale Bishop se včas přesunul!

11:23
    Los Angeles se opět snažilo prosadit v pásmu soupeře, nicméně přihrávka před bránu našla jen jednoho z hostujících obránců.

11:54
    Na druhé straně to tvrdou ranou zkusil Mark Giordano. Ben Bishop si ale připsal poměrně jednoduchý zákrok.

12:48
    Hra se znovu přesunula ke Gilliesově bráně. Lewis se u mantinelu pokouší uvolnit, nicméně zatím je velmi dobře bráněn.

13:32
    Nepřesné nahození hostujícího týmu znamená zakázané uvolnění.

13:51
    Tyler Toffoli puk velmi rychle nahazoval na bránu, avšak kotouč šel poměrně daleko od Gilliese. Calgary se dostává do kombinace.

14:03
    Další akci aktivního Los Angeles zastavuje postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

14:53
    Svou první přesilovou hru si zahraje Los Angeles, neboť Dougie Hamilton (CGY) se dopustil držení protihráče.

15:24
    Po vyhození kotouče přes všechny čáry se domácí rychle vrátili před Gilliese, avšak nepřesná střela je znovu nutí k vyprázdnění útočného pásma.

16:04
    Již potřetí je puk až u Bena Bishopa. Calgary se opravdu skvěle brání.

16:38
    Ani tentokrát se Kings neusadili v útočném pásmu. Naopak musel zasahovat Bishop, kterého velmi skákavým pokusem prověřil Alex Chiasson.

16:53

17:17
    Nepřesnosti na obou stranách. Hraje se ve středním pásmu, kde ani jeden z týmů nezískává výraznou převahu.

17:57
    Tvrdá střela od modré čáry nyní prověřila Jona Gilliese. K zakončení se totiž odhodlal Jake Muzzin, který trefil pouze gólmana.

18:18
    V rohu obranného pásma Kings se kotouče ujal Iginla, ale ten o touš také velmi záhy přišel. Calgary kombinuje poblíž brány.

18:59
    Jenže Bishop nemusel čelit ani jedné přesnější střele a puk se odráží až ke vzdálenější modré čáře.

19:35
    Plamenům se nedaří návrat do útočného pásma. Kings dobře zahustili neutrální zónu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi úvodních 20 minut zápasu a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Hostující Calgary se sice zásluhou Sama Bennetta v 5. minutě v přesilové hře dostalo do vedení, avšak již v čase 6:13 bylo vyrovnáno. Po rychlé akci se totiž z pravého křídla prosadil Trevor Lewis. Následně jsme viděli ještě pár dobrých šancí, ale s postupem času tempo hry opadlo. Stav utkání po první třetině je tedy 1:1!

Střely na bránu

Los Angeles Kings – 11
    Calgary Flames – 7

Další třetina začne přibližně v 5:36.

20:01

20:22
    Hned v úvodu druhé třetiny se do výborné pozice dostal Curtis Lazar. Kanadský mladík se objevil napravo od Bishopa, ale na toho zblízka nevyzrál.

21:03
    Dobrý vstup do druhé třetiny ze strany Calgary teď přerušuje vyloučení. Za hrubost je penalizován Dennis Wideman (CGY).

21:26
    Jon Gillies musel zasahovat záhy po vhazování, ale nyní už je puk u jeho protějška.

21:52
    Calgary kotouč znovu vyhazuje přes všechny čáry. přesilové hry domácích zatím nejsou zrovna ideální.

22:16
    Slabé Muzzinovo nahození od modré čáry si pohlídal pozorný Gillies. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

22:38
    Mikael Backlund vybojoval kotouč u modré čáry a řítil si to sám na Bishopa. Vracející se obránce ho ale výrazně rozhodil a Backlund již nedokázal zakončit přesně.

23:03

23:12
    Tentokrát již hosté slaví! Domácí po nevyužité přesilové hře pokračovali v útočném pásmu, ale zablokovaná střela Doughtyho se dostala až do středního pásma. Tam se kotouče ujal DENNIS WIDEMAN, jenž se vrátil z trestné lavice a únik zakončil přesnou střelou mezi Bishopovy betony. Asistence: Micheal Ferland, Deryk Engelland.
    23:12 Dennis WIDEMAN - 1:2

24:31
    Kombinace domácího celku je teď hodně neurovnaná. Kotouče se znovu rychle ujímají hosté.

24:42
    Nádherně to mezi kruhy udělal Gaudreau, který se parádní kličkou zbavil Gravela, avšak bekhendem již nedokázal překonat Bena Bishopa.

25:57
    Až nyní se domácí dostali do útočného pásma, nicméně Brownova akce byla zastavena kousek za modrou čárou.

26:13
    Hned po buly po zakázaném uvolnění Flames přišla jedovatá střela z pravého kruhu. Gillies pohotově zasáhl a teď míří na střídačku, neboť je zahlášena komerční přestávka.

26:48
    Dougie Hamilton se pokusil o prudkou přihrávku na svého rozjetého bratra, ale až k Freddiemu Hamiltonovi se kotouč nedostal.

27:39
    Dobře teď v útočném pásmu zahrál Versteeg, jenž dostal puk od mantinelu. Hosté se mezitím rozestavěli v blízkosti Bishopovy brány.

28:22
    Na obou stranách jsme byli svědky dobrých možností. Nejprve však Bishop odolal dvěma dorážkám z hranice brankoviště a poté si skvělý zákrok ramenem připsal i Gillies.

29:26
    Slabé Tkachukovo nahození z levé strany se zastavilo o Bishopův beton. Poměrně jednoduchý zákrok domácího gólmana.

29:56
    Hosté mají v posledních minutách jednoznačně navrch a více se tlačí do útoku. Další nebezpečnější ohrožení Bishopa však zatím nepichází.

30:45
    Hosté jdou do dvougólového vedení. Brouwerova střela sice rozvlnila pouze boční síť, ale za bránou se kotouče rychle ujal FREDDIE HAMILTON. Pětadvacetiletý útočník Calgary se rychle vytočil k tyči a zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Troy Brouwer, Curtis Lazar.
    30:45 Freddie HAMILTON - 1:3

31:33
    Znovu je hra přerušena. Tentokrát tak bylo učiněno, neboť kotouč se dostal mimo ledovou plochu. Přichází komerční přestávka.

31:53
    Nyní už se znovu pokračuje. Domácí ale ve středním pásmu neměli prostor na kombinaci a proto zvolili nahození za Gilliese. To k ničemu nevedlo.

32:28
    Pro Kings mohlo být ještě hůře. Rychlonohý Gaudreau se dostal za obranu domácích, provedl dobrý forhendový blafák, ale Bishop u tyče dokázal zasáhnout pravým betonem.

33:19
    S dalším zakončením se pokusil přispěchat Backlund, nicméně tomu puk na levém kruhu vůbec nesedl.

33:51
    Domácí se prakticky nedostávají dále než k červené čáře. Calgary dnes předvádí opravdu parádní hokej.

34:20
    Tak a je to o tři branky. Kotouč se dostal na modrou čáru, kde byl připraven Brodie a jeho razantní střela mířila do prostoru brány. Mezi kruhy však kotouč ještě tečoval ALEX CHIASSON, který zapříčinil rozhodující a také gólovou změnu Brodieho zakončení. Asistence: TJ Brodie, Kris Versteeg.
    34:20 Alex CHIASSON - 1:4

34:48
    Curtis Lazar puk rychle dostal do útočného pásma, nicméně zakončení z levého kruhu už se mu nepovedlo. Přesto Flames zůstávají u Bishopa.

35:03
    Rozehrávka domácích byla zastavena u mantinelu a právě z tohoto prostoru přišla rychlá střela. Bishop však v pohodě zasáhl.

35:33
    Rychlejší přechod do útok Kings nyní zastavilo ofsajdové postavení Adriana Kempeho.

36:21
    Jako nůž máslem se až k zakončení dostal Mikael Backlund. Střelou z levé strany ale Bishopa nedonutil k zákroku.

36:57
    Domácí mají na ledě šest hráčů v útočném pásmu a to znamená jediné. Jeden z hostů se dopustil faulu.

37:04
    Nyní už jde Michael Frolík (CGY) na lavici hanby, neboť soupeře zasáhl vysokou holí.

37:42
    Ani tato přesilová hra Los Angeles zatím nesplňuje kritéria povedené početní výhody. Kotouč je už podruhé vyhozen do středního pásma.

38:23
    Konečně se Kings dostali blíže ke Gilliesovi, nicméně nepřesná přihrávka mířila znovu jen do neutrální zóny.

38:59
    Až teď se Kings dostávají do lepší kombinace. Přesilová hra však zanedlouho skončí.

39:04
    Jeden z domácích obdržel přihrávku na pravý kruh, následovala svižná střela do horní části brány, ale Gillies puk famózně vyrazil. Dorážka již vylétla vysoko nad!

39:04

39:32
    Kotouč je ve středním pásmu. Zdá se, že další šance se v této periodě nedočkáme.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Již i druhá třetina je minulostí a tentokrát jsou výrazně spokojenější hosté. Ve 24. minutě totiž domácím ujel Dennis Wideman, který se vrátil z trestné lavic a únik zakončil přesnou střelou mezi nohy. Následně Calgary svou převahu potvrdilo ještě gólem Freddieho Hamiltona a třetinu zkázy poté korunoval ještě Alex Chiasson. Před třetí částí je tedy skóre 1:4!

Los Angeles Kings – 20 (11;9)
    Calgary Flames – 17 (7;10)

Další třetina začne přibližně v 6:31.

40:01

40:22
    Hned v úvodu třetí třetiny se do útoku vydali domácí hokejisté. Výsledkem byl jen docela jednoduchý zákrok Jona Gilliese.

40:48
    Domácí jsou zatím aktivnějším týmem, ale do nějakých nebezpečnějších střeleckých pozic se vůbec nedostávají.

41:34
    Nyní se hra přesunula do neutrální zóny. Calgary dobře brání modrou čáru, která ohraničuje jejich obranné pásmo.

42:29
    Až teď se domácí znovu dostali k pořádnému zakončení. Před Gilliese se totiž dostal Carter, avšak jeho pokus šel zblízka těsně vedle brány.

43:31
    Dougie Hamilton se dostal do složitější pozice. Manévrem u Gilliesovy brány si sice pomohl, ale poté zahrál jen na icing.

44:13
    Králové pokračují v útočném pásmu, nicméně jejich tlak je zatím poněkud nevýrazný. Poslední zakončení od modré čáry navíc nemířila do prostoru brány.

44:53
    A teď už Calgary vyváží puk do středního pásma, z kterého přichází nahození na Bishopovu bránu. Všichni hosté ale odjíždějí střídat.

45:42
    Po delší době se hosté dostali do zakončení a hned z toho byla dobrá příležitost. Backlund si puk navedl až k brankovišti, ale pravý Bishopův beton byl proti páté brance. Následuje icing LA!

46:10
    Akci domácího celku zastavuje ofsajd. Nejvyšší čas na první komerční přestávku třetí třetiny.

46:58
    Calgary teď nemělo dostatek prostoru v neutrální zóně. Monahan kotouč pouze nahazuje k zadnímu mantinelu.

47:12
    Jenže k puku se záhy dostal Johnny Gaudreau, který dvěma pokusy z levého kruhu prověřil připravenost domácího gólmana.

48:11
    Hosté znovu přispěchali s nebezpečnější akcí. Přihrávka zprava však prošla jen předbrankovým prostorem a nikdo z hráčů Flames na ni nedosáhl.

48:27
    Tkachuk měl sice dále k puku než Bishop, ale jeho spoluhráč mu kotouč rychle vracel k brankovišti. Tam mohl hostující mladík zakončovat do prázdné brány, ale vše znemožnil vracející se obránce Králů.

49:36
    Domácí jsou v posledních minutách poměrně zakřiknutí a nemohou se dostat do útočného pásma. Troufnu si říct, že o vítězi dnešního zápasu je jasno.

50:30
    Dvakrát v krátkém časovém úseku se Kings provinili zakázaným uvolněním. Znovu se tak bude vhazovat u Bishopa.

50:53
    Na přihrávku z rohu útočného pásma si najížděl Jeff Carter, nicméně až k jeho hokejce kotouč neprošel.

51:37
    Svižné zakončení od mantinelu teď k zákroku donutilo Bena Bishopa. Domácí puk ale rychle dostali až ke Gilliesovi.

51:49
    Kopitar dobrou přihrávkou na pravé straně oslovil Iginlu. Jeho dělovku však opět zastavil hostující gólman.

52:00
    Dennis Wideman se na led poroučel poté, co inkasoval McNabbovu střelu do hrudníku, a následně ještě schytal zakončení z levého kruhu.

52:17
    Hostující obránce již je na střídačce a pokračuje se tak ve hře. Útočné choutky Los Angeles však zastavilo ofsajdové postavení jednoho z domácích.

52:51
    Hosté nevymýšlejí nic složitého a posílají puk jen tak nazdařbůh do neutrální zóny. Zde hrají opět domácí.

53:42
    Poměrně rychle se teď hra přenáší ze strany na stranu. Ani jeden z celků se však nedostává do většího tlaku.

54:04
    Nepřesná rozehrávka v podání hostujícího celku znamená zakázané uvolnění.

54:56
    Kopitar puk nalevo přenechal Iginlovi, ale ten ještě nezakončoval a zvolil nepřesnou přihrávku mezi kruhy.

56:11
    Další nepřesnost ze strany Calgary. Tentokrát se ale jednalo o postavení mimo hru, po kterém přichází poslední komerční přestávka.

56:54
    Domácí se drží v útočném pásmu, nicméně nějaký větší počet nebezpečnějších zakončení stále nepřichází.

57:40
    Pomalu teď kotouč doputoval až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude znovu u Jona Gilliese.

57:54
    Hned po vhazování hosté v pohodě kontrolují puk u vlastní brány. Hokejisté LA se stahují do neutrální zóny.

58:23
    Tkachuk s Backlundem si rozuměli v rohu útočného pásma. Ke střele se ale hosté zatím nevymotali.

58:39
    S dobře hrajícím Tkachukem si teď neporadil Derek Forbort (LAK), jenž soupeře počastoval krosčekem.

58:48
    Jenže v oslabení se do šance dostali právě domácí. Kopitar kotouč potáhl po pravé straně, následně ho v přečíslení předal Toffolimu, ale ten zblízka nezakončil přesně.

59:26
    Na druhé straně teď před Gaudreauem zívala odkryté brána. Z levého kruhu však hostující hvězdička netrefila ideálně.

59:56
    Puk je z pásma Los Angeles vyhozen přes všechny čáry. V tomto utkání již nic dalšího neuvidíme.

Dnešní zápas je tedy u konce a dva body to tabulky Západní konference si připisují hosté z Calgary. Kanadský tým sice velmi záhy ztratil vedení získané v 5. minutě, ale v druhé periodě vsítil hned tři branky, které znemožnily jakýkoliv odpor soupeře. Králové již do konce zápasů nedokázali ani jednou odpovědět a hostující Jon Gillies tedy při svém debutu v NHL vychytal vítězství.

Michael Frolík 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:42

S konstatováním, že dnešní utkání ve Staples Center v Los Angeles sledovalo 18 230 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (07:14:23)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 7. Lewis (J. Carter, Forbort) – 5. S. Bennett (Backlund, Giordano), 24. D. Wideman (Ferland, Engelland), 31. F. Hamilton (Brouwer, Lazar), 35. Chiasson (Brodie, Versteeg)

Rozhodčí: Chris Lee, Steve Kozari – Vaughan Rody, Brian Mach

Diváci: 18 230