Lipany – R. Sobota 3:0 (kon.) | Poprad – Haniska 2:0 (kon.) | Trnava B – Nové Mesto n/V 1:0 (kon.)
Svätý Jur – B. Bystrica 0:1 (kon.) | Bardejov – Šamorín 1:1 (kon.) | Skalica – Spiš. N. Ves 2:0 (kon.)
ŠK Svätý Jur
0:1 (0:1)
MFK Dukla Banská Bystrica
sk Sobota 08.04.2017, 16:00 • ŠK Svätý Jur • MONACObet liga

Po jedinom góle hostí sa Dukla dokázala ubrániť aj v desiatich mužoch. Fabián Slančík v 17. minúte otvoril skóre, o dvadsať minút bol vylúčený jeho spoluhráč. Aj napriek takmer hodinovej absencii Daniela Cvika hostia dokázali ubojovať jednogólový náskok a vezú si tak domov tri body. (18:19:40)

90+2

89
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Fuják, prichádza Szczepaniak.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 220 divákov.

80
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Ďanovský, prichádza Vila.

75
    Striedanie v tíme ŠK Svätý Jur: z ihriska odchádza Sabo, prichádza Ulrich.

70
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Slančík, prichádza Šmehyl.

62
    Striedanie v tíme ŠK Svätý Jur: z ihriska odchádza Rodrigues, prichádza Popara.

46
    Začal sa druhý polčas.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

43
    Striedanie v tíme ŠK Svätý Jur: z ihriska odchádza Benes, prichádza Šimoník.

41
    Žltú kartu dostáva Bumbera (ŠK Svätý Jur).

37
    Druhú žltú kartu v rozpätí ôsmich minút vidí Daniel Cvik a poberá sa predčasne do kabíny.

30
    Žltú kartu dostáva Cvik (FK Dukla Banská Bystrica).

18
    Banská Bystrica dala gól!
    Dukla udrela vďaka FABIÁNOVI SLANČÍKOVI, ktorý prekonáva domáceho Švábeka.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

ŠK Svätý Jur: Švábek – Benes, Doležaj (C), Mihálik, Hulák, Spodniak, Gašparovič, Vika, Sabo, Rodrigues, Bumbera
    Náhradníci: Volf, Wandzik, Šimoník, Ulrich, Popara, Tomaš

Náhradníci: Ďurčo, Valent, Šmehyl, Vila, Szczepaniak, Gaško

Rozhodca: Peter Ziemba – Juraj Lieskovský, Martin Vitko.

Prekvapivá remíza sa zrodila v prvom kole skupiny o zotrvanie v súťaži, keď Svätý Jur uhral bod v Novom Meste nad Váhom. Aj to dáva výraznejší punc stretnutiu s Duklou. Podarí sa domácim nadviazať na bojovný výkon z minulého kola a zabodovať aj na domácom štadióne?

FK Dukla Banská Bystrica

Hoci je jasné, že Dukla je už takmer bez šance na záchranu v druhej najvyššej súťaži, v dueli so Svätým Jurom bude miernym favoritom. V uplynulom kole si Banská Bystrica poradila s rezervou Slovana a zdolala ju 3:1.