Trenčín – Slovan Bratislava 2:2 (kon.) | Senica – Z. Moravce - Vráble 0:1 (kon.) | Dunajská Streda – Prešov 0:0 (kon.)
Ružomberok – Michalovce 2:1 (kon.) | Podbrezová – Žilina 2:4 (kon.)
konec
FK Senica
0:1 (0:1)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
sk Sobota 09.09.2017, 19:00 • OMS Aréna Senica • Slovenská Fortuna liga • 7. kolo
Předzápasové kurzy: 3.18 3.32 2.23
   
  Zaznel hvizd hlavného arbitra, ktorý ukončuje dnešné stretnutie. To možno označiť ako priemerné. Nebolo to síce žiadne gala predstavenie, ale ani žiadna nuda. FK Senia sa sústredila na pevnú defenzívu a udrieť sa pokúšala po rýchlych kontrách a naopak hostia sa snažili hrať kombinačný futbal, čo im napokon prinieslo odmenu v podobe plného bodového zisku. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. Z pozície komentátora sa Vám hlásil Róbert Gašpárek. (22:58:49)
   
  Držení míče: 43 % : 57 %.
  Střely na branku: 3:4.
  Střely mimo: 7:5.
  Rohy: 6:7.
  Ofsajdy: 4:0.
  Fauly: 10:19.
   
  90+3
  Koniec zápasu.
   
  90+2
  Alan Kováč sa dostal do obrovskej príležitosti na skórovanie, ale v tom ho zastavil verdikt postranného rozhodcu. Nachádzal sa v ofsajdovom postavení.
   
  90+1
  Štvrtý rozhodca sa rozhodol v druhom dejstve nadstaviť ešte tri minúty navyše.
   
  90
  Včas sa do zadných rad vrátil Miloš Nikolić, ktorý zastavil rozbiehajúcu sa akciu súpera a nedovolil nikomu zakončiť. FC Vion Zlaté Moravce majú výhodu utového vhadzovania na polovici súpera.
   
  89
  Striedanie v tíme FC ViOn Zlaté Moravce: z ihriska odchádza Cleber Silva Nascimento, prichádza de Oliveira Renan.
   
  88
  Oliver Podhorin si nerozumel so svojim spoluhráčom pri zakladaní útočnej akcie a tak poslušne odovzdal loptu súperovi. Chystá sa striedanie na strane hostí.
   
  87
  Domáci futbalisti sa na dlhší čas usadili na polovici súpera, kde si začínajú vytvárať menší tlak. Pravdou je, že defenzíva Zlatých Moraviec zatiaľ funguje výborne a svojmu súperovi ponúka len minimum priestoru na hracej ploche.
   
  85
  Žltú kartu dostáva Cleber Silva Nascimento (FC ViOn Zlaté Moravce).
   
  84
  Paixao Da Silva Ewerton sa ocitol zoči-voči Plachovi, ktorého si dokázal obehnúť a následne zakončiť do prázdnej bránky. Včas sa vrátil Dávid Richtárach, ktorý svojim zákrokom zachránil čistý gól.
   
  83
  Samuel Šefčík sa individuálnym spôsobom dostal až do malého vápna súpera, odkiaľ sa snažil prihrávkou nájsť niekoho lepšie postaveného. To sa mu nepodarilo a o loptu prišiel.
   
  82
  Blažej Vaščák bol poslaný nedovoleným spôsobom na hraciu plochu. To si všimol hlavný arbiter, ktorý nariadil voľný kop v prospech Senice. Nie je to ale pozícia na priame ohrozenie.
   
  81
  Alan Kováč zbytočne nešpekuloval a poslal tvrdý pokus medzi tri žrde. Jeho strelecký pokus dokázal Pavel Kováč zachytiť hoci mu lopta na malý moment z náručia vypadla.
   
  80
  Marián Jarabica sa pokúsil prekvapiť gólmana strelou z veľkej vzdialenosti, ale jeho strelecký pokus pripomínal skôr volanie o pomoc. FC Vion Zlaté Moravce budú zahrávať odkop od vlastnej bránky.
   
  79
  Miloš Nikolić bol nepríjemne napádaný Obiechinom a tak bol nútený loptu zahrať za postrannú čiaru. FK Senica sa môže usadiť po outovom vhadzovaní.
   
  78
  Stiedajúci Paixao Da Silva Ewerton sa dostal do veľkej príležitosti. Snažil sa prelobovať Františka Placha, čo sa mu aj podarilo, ale lopta si to namierila tesne vedľa pravej tyčky.
   
  77
  Pentacost Obiechina sa snažil vysunúť vedľa stojaceho Alana Kováča. Ten však na jeho úmysel vôbec nereagoval, pretože prihrávka bola veľmi nepresná.
   
  76
  Výhodu rohového kopu mali aj Zlaté Moravce. K jeho realizácii sa postavil Silva Cleber, ktorého centrovaný pokus síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri ňom Michal Ranko, ktorý loptu odkopol do bezpečia.

  Róbert Gašpárek

  Branky: 45. Karlík (pen.)

  Karty:   68. Richtárech (SEN) – 56. Gešnábel (ZMO), 64. Urgela (ZMO), 85. Nascimento (ZMO)


  Držení míče: 43 % : 57 %.
  Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:19.
  FK Senica: Plach – Medvěděv, Ranko, Jarabica, Podhorin – Sarpei, Krč (64. Richtárech) – Duga (46. Obiechina), Vaščák (C), Šefčík – Romulo Romulo (46. Kováč).
  Náhradníci: Milošovič – Otrísal, Kováč, Richtárech, M. Rigo, Malý, Obiechina.

  FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Kováč – Horník (67. Szymonowicz), Nikolić, Dobrotka (C), Záhumenský – Karlík – Gešnábel (75. Paixao da Silva), De Oliveira Silva, Bariš, Nascimento (89. Renan Renan) – Urgela.
  Náhradníci: Novota – Paixao da Silva, Ujlaky, Jančura, Baggio da Costa, Renan Renan, Szymonowicz.

  Rozhodčí: P. Královič – M. Benko, F. Ferenc

  Diváci: 682