Košice – Žilina 6:3 (kon.) | Zvolen – Poprad 2:3 (po pr.) | Detva – Lipt. Mikuláš 1:5 (kon.)
Trenčín – Nitra 4:0 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 3:2 (po pr.)
HC Košice
6:3 (2:1, 3:2, 1:0)
MsHK Žilina
sk Pátek 22.09.2017, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi celkami HC Košice a MsHK Žilina. Z výhry sa po výsledku 6:3 tešia domáci hokejisti.

Pomer striel v dnešnom zápase: 32:30

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (19:48:06)

59:17
    Zápas sa už len dohráva, pravdepodobne sa už nič zaujímavé neudeje.

58:23
    Tak toto nie je vôbec príjemné. Rogoň teraz puk vyhadzoval von z obranného pásma, nešťastne ale trafil jedného z postranných arbitrov do hlavy. Našťastie sa to zaobišlo bez niečoho vážnejšieho.

58:06
    Máme tu posledné dve minúty tretej tretiny.

57:31
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

57:10
    Prebiehajú posledné tri minúty tretej tretiny. Košice sa držia ďaleko od bránky Vladislava Habala, čo bude v týchto momentoch z pohľadu domácich mimoriadne dôležitým faktom.

56:30
    Žilina v týchto chvíľach veľa priestoru na ľade nedostáva, zdá sa, že Košice už tento zápas ukontrolujú do konca.

55:21
    Košice dali gól!
    Zdá sa, že je definitívne rozhodnuté. Poltucet v žilinskej sieti je dokonaný, krásnu akciu ukončil gólovou strelou JERE PULLI. Asistencie: Marek Hovorka, Richard Jenčík.

54:30
    RIadna hracia doba sa pomaly blíži ku svojmu koncu, stále platí stav z konca druhej tretiny – Košice vyhrávajú nad Žilinou pomerom 5:3.

54:05
    Dudáš chcel prihrávať do strany, puk ale narazil len na čepeľ žilinského obrancu. Ten ho následne poslal cez všetky čiary do bezpečnej zóny.

53:20
    Hovorka si nakorčuľoval na prihrávku Kafku spoza bránky a ŽIlina mala teraz poriadne šťastie, že ten puk nesmeroval medzi tri žrde.

52:31
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Húževka – 2 min., držanie).

52:28
    Pacan vykreslil na ľade dokonalý oblúk, jeho spoluhráči sa následne k lepšiemu zakončeniu nedostali. Košice každopádne puk držia pred Mikolášom, čo im môže len vyhovovať.

51:14
    Harant zbieral puk v strednom pásme, rozohrávať každopádne nemohol. Na ľadovej ploche mu totiž chýbala podpora zo strany spoluhráčov.

50:40
    Košičania poslali puk za bránku svojho súpera a odišli striedať. Podobne učiní aj Žilina, ktorá sa teraz pokúsi čo najčastejšie rotovať svojich korčuliarov.

50:06
    Začalo sa posledných 10 minút riadnej hracej doby.

49:40
    Aj keď tomu dianie na ľade nezodpovedá, Žilina stále pokračuje vo svojej presilovej hre. Mimoriadne nevydarenej presilovej hre.

48:39
    Žiline v ostatných minútach prechod stredým pásmom absolútne nevychádza. Tento fakt ešte môže hostí poriadne mrzieť.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 1. Nagy (Hričina, Boltun), 9. Kessel (Kafka, Hovorka), 21. Kafka (Boltun, Čížek), 36. Suja (Kessel, Pacan), 40. Kafka (Hovorka), 56. Pulli (Hovorka, Jenčík) – 12. Rogoň, 23. Stupka (Harant), 30. Húževka (Handlovský, Klímenta)

HC Košice: Habal (Lundström) – Pulli, Čížek, Kessel, Bača, Dudáš, Šedivý, Koch, Matejka – Jenčík, Hovorka, Kafka – Suja, Pacan, Klíma – Nagy, Boltun, Hričina – Šoltés, Vrábeľ, Petráš
    MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Mikuš, Hatala, Poulin, Roman, Luža, Harant, Mendrej, Turian – Handlovský, Martindale, Klimenta – Švihálek, Húževka, Jurík – Babka, Pitt, Stupka – Váňa, Ondruš, Rogoň

Rozhodčí: Snášel, Orolin – Jobbágy, Marušin