Braga – Estoril 6:0 (kon.) | Sporting – Porto 0:0 (kon.) | Belenenses – Guimarães 1:0 (kon.)
Marítimo – Benfica 1:1 (kon.)
SC Braga
6:0 (2:0)
GD Estoril Praia
Neděle 01.10.2017, 18:15 • Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky portugalského klubového fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí SC Braga a GD Estoril Praia.

GD Estoril Praia odehrál sedm zápasů. Vyhrát dokázal jen dva, ve zbylých pěti prohrál. Vybojoval tak šest bodů, což stačí na předposlední místo. Skóre je výrazně záporné 8:14. Estoril má velké problémy s koncovkou, v posledních čtyřech zápasech vstřelil jen dvě branky a to je opravdu málo. Šance ale jsou, bylo jich celkem dvaadvacet a jen dvě střely byly gólové.

SC Braga odehrála sedm zápasů, vyhrála čtyři a třikrát odešla jako poražená. S dvanácti body je tento tým na šesté pozici. Skóre má vyrovnané 9:9. Z posledních pěti zápasů celek vyhrál tří. Aves porazil 2:0, Guimaraes 2:1 a Tondelu 2:1. Nestačil na Setubal 0:2 a Porto 0:1. Zápasy tohoto týmu jsou poměrně chudé na góly, nicméně fanoušci sledujíc zajímavý fotbal a rozhodně se nenudí.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Domácí celek se propracoval do střelecké pozice, ale míč kryje brankář José Moreira.

2
    Jefferson přijal dlouhou přihrávku, ale neměl komu přihrát, zkusil do sám, ale příliš daleko se nedostal.

3
    Domácí celek hraje aktivně, pokouší se vstřelit první branku v zápase, zatím ale obrana Estorilu mnoho práce neměla.

5
    Kléber zahrál před svou brankou rukou, sudí tento moment ale nepostřehl, a tak se hraje dál.

6
    Braga kombinuje na své polovině a hledá možnost, jak se dostat do výraznější šance ohrozit branku.

7
    Hosté se dopustili faulu, rozehrávat tak bude domácí tým. Fanoušci podporují své oblíbence, dorazil také fanklub Estorilu.

8
    Domácí Matheus vykopl míč daleko od své branky, pokoušel se najít spoluhráče, ale jeho pokus postrádal přesnost. Hrají tak hosté.

9
    Fábio Martins se pokoušel centrovat před branku, ale byl hodně tísněn soupeři. Rozehrávat aut budou hosté.

10
    GD Estoril Praia se pomalu dostává na útočnou polovinu, další akci zablokoval Raúl Silva. Mnoho fotbalové krásy prvních deset minut nenabídlo.

11
    Xadas se propracoval do zajímavé pozice, než si ale míč srovnal na střelu, byl o něj připraven obráncem.

12
    Optickou převahu mají domácí fotbalisté. Jsou aktivnější, ale do výrazné šance se ani jeden celek nepropracoval.

14
    Lucas Evangelista výborně vypálil, jeho rána do protipohybu brankáře znamená rohový kop. Následný centr byl nepovedený

16
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže momentálně propracovat do střelecké pozice.

17
    Braga právě vstřelila branku!
    Domácí celek je za svou aktivitu odměněn vedoucí brankou. Po krásné přihrávce se trefuje nikým nehlídaný DYEGO SOUSA.
    17. Dyego SOUSA - 1:0

19
    Rohový kop měl k dispozici domácí celek, ale centr byl příliš přetažený.

22
    Mnoho šancí k vidění není, domácí celek hraje takticky velmi dobře, vede o jednu branku a nikam se nežene.

23
    Kléber centroval před branku, kde byl Pedro Monteiro. Ten ale na míč nedosáhl, přihrávka postrádala přesnost.

24
    Braga má více ze hry, hraje aktivněji, zjednodušila hru, což se projevilo na rychlejším přechodu do střeleckých pozic.

26
    Tým hrající v červených dresech se pokouší vypracovat si střelecké pozice, po nepovedené ráně Ricarda Horty kryje míč brankář José Moreira.

28
    Autové vhazování po nepřesné kombinaci domácích má Wesley. Jeho hod byl dlouhý a přesný, mohou pokračovat hráči Estorilu.

29
    Braga se znovu popracovala na útočnou polovinu, André Horta ovšem nedokázal dlouhý míč zpracovat, a tak budou rozehrávat hosté.

30
    Půlhodina hry je minulostí, domácí celek se dostal do jednobrankového vedení, více dalších šancí si ale vypracovat nedokázal.

31
    Rohový kop pro hosty. Matheus si dobře dirigoval obránce, protože dokázali nebezpečí odvrátit.

33
    Kléber se natahoval na míč, který na něho poslal spoluhráč, ale odehrát jej nedokázal ještě na hrací ploše. Vykopávat tak bude domácí brankář.

35
    Hostující celek si vytvořil další střeleckou příležitost Lucas Evangelista vypálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus snadno kryje brankář Matheus. Dostáváme se posledních deseti minut druhého poločasu.

37
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat na útočnou polovinu.

38
    Pedro Monteiro si pomohl v osobním souboji nedovoleně, rozehrávat tak bude domácí celek.

38
    Akce Bragy ale neměla dlouhého trvání, protože se domácí fotbalisté dostali do postavení mimo hru, v něm byl Jefferson.

41
    Domácí rozehrávají volný nepřímý kop. Fransérgio centroval před branku, na jeho míč si vyskočil RAÚL SILVA, jehož hlavička zapadla za bezmocného brankáře.

43
    Pedro Monteiro se po rychlém přenesení hry dostal k hlavičce v předbrankovém prostoru, ale jeho pokus postrádal důraz i přesnost.

44
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, hostující Pedro Monteiro nepříjemně fauloval Dyega Sousu.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+0

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Ani minutu nenastavil sudí k prvnímu poločasu, ve kterém domácí celek vstřelil dva góly a tímto náskokem tak vede.

46

47
    V nezměněných sestavách pokračuje druhý poločas.

48
    Hosté vybojovali autové vhazování na polovině hrací plochy. Sledujeme klidnější pasáž hry.

49
    Ricardo Horta se propracoval do výborné střelecké pozice, ale míč poslal jen mimo branku, José Moreira zasahovat nemusel.

50
    Kléber se dostal k zakončení, jeho pokus ze střední vzdálenosti nebyl přesný. Míč končí mimo branku.

52
    Braga vede o dva góly, její aktivita už není zdaleka taková, jaká by mohla být.

52
    Na půlce vybojoval domácí celek autové vhazování.

54
    Lucas Evangelista si nabíhal do volného prostoru, ale přihrávka na něj nebyla přesná. Výborně zapracovala obrana Estorilu.

54
    Xadas a Ricardo Esgaio vymysleli krásnou kombinaci, kterou korunovali přihrávkou na zcela volného FÁBIA MARTINSE, jehož úkolem bylo poslat míč do prázdné branky. Domácí celek po pěkné akci navyšuje své vedení.
    54. Fábio MARTINS - 3:0

57
    Netrvalo to dlouho a domácí celek navyšuje své vedení. Míč si za hranice velkého vápna zpracoval XADAS a vypálil. Jeho ránu brankář jemně tečoval, ale cestě míče do sítě nezabránil.
    57. XADAS - 4:0

58
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Aylton Boa Morte, přichází Victor Andrade.
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Joel, přichází Matheus Indio.

61
    Domácí tým stále nemá dost, RICARDO HORTA se probojoval do střelecké pozice a ránou na vzdálenější tyč přepisuje skóre.

62
    Braga hraje velmi aktivně, domácí celek dominuje dění na hrací ploše a jednoznačně míří za výhrou.

63
    Ricardo Horta vybojoval míč na útočné polovině, mohl tak založit akci svého týmu. Ta ale neměla dlouhého trvání, neboť přihrávka postrádala přesnost.

64
    Žlutou kartu dostává Eduardo (GD Estoril Praia).

66
    Sledujeme klidnou pasáž hry, stav zápasu hovoří zcela jasně pro domácí a nezměnila to ani střela Wesleyho, která byla zablokovaná.

67
    Kléber si v osobním souboji počínal hodně aktivně, ale i tak dokázal čistě získat míč.

68
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází André Horta, přichází Danilo.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce utkání, Braga vede o pět branek. Fransérgio nedokázal přesněji vypálit. S jeho pokusem si poradila obrana

71
    Matheus bude vykopávat od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, což se ukázalo jako dobré řešení. Našel spoluhráče, ti ale o míč přišli.

72
    Eduardo hledal dlouhým míček spoluhráče, který si nabíhal do střelecké pozice. Pas byl ale nepovedený.

73
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Dyego Sousa, přichází Paulinho.

74
    Estoril rozehrával volný kop, hostující hráč se rozhodl pro přímou střelu, kterou dokázala zablokovat zeď.

75
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Eduardo, přichází Charalampos Kyriakou.

76
    Hostující celek i za tohoto stavu hraje sympaticky, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, jenže Estorilu se nedaří vůbec nic.

78
    José Moreira se zapojil do rozehrávky svého týmu. Od své brány hledal kolegy na útočné polovině. Pokus to špatný nebyl, ale přesný také ne.

79
    Braga v poklidném tempu dohrává, nyní se už nechce nikdo zranit. O tom, kdo vyhraje, je rozhodnuto.

80
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, hostující celek toho zatím v útočné fázi mnoho nepředvedl.

80
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Fábio Martins, přichází João Carlos Teixeira.

82
    Domácí celek dál pokračuje v aktivní hře a pokouší se své vedení navýšit. João Carlos Teixeira pálil nad.

83
    João Carlos Teixeira se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus končí ale mimo bránu.

84
    Domácí v závěru zápasu přidávají šestý gól. Před brankou zůstal zcela osamocený RICARDO HORTA, jehož rána byla přesná. Tento hráč zaznamenal svou druhou branku v sezóně.
    84. Ricardo HORTA - 6:0

86
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hosté se pokouší vstřelit alespoň čestný gól, ale domácí defenziva pro tento počin nemá pochopení.

88
    Aktivně hrající Estoril vybojoval rohový kop. Kléber rozehrával, následný centr chytil domácí brankář Matheus.

89
    Lucas Cavalcante Silva Afonso si dobře počínal před svou brankou a pomohl zablokovat střelecký pokus domácích.

90
    Probíhá poslední minuta hry, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90+2
    Rozehrávat bude domácí celek z poloviny hrací plochy, v poklidném tempu se zápas dohrává.

90+3

Domácí fotbalisté v tomto zápase vyhráli naprosto zaslouženě a radují se z výhry 6:0. Estoril před brankou soupeře prakticky nepředvedl vůbec nic. Ricardo Horta se na výhře domácího celku podílel dvěma góly. (20:18:53)

Jan Prošek

Branky: 17. Dyego Sousa, 41. R. Silva, 54. F. Martins, 57. Xadas, 61. R. Horta, 84. R. Horta

Karty:   64. Eduardo (ETR)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 21:17.
    SC Braga: Matheus – Esgaio, B. Viana, R. Silva, Jefferson – F. Martins (80. J. C. Teixeira), Xadas, A. Horta (68. Danilo), Fransérgio – R. Horta, Dyego Sousa (73. Paulinho).
    Náhradníci: A. Moreira – Danilo, Paulinho, Ri. Ferreira, J. C. Teixeira, N. Vukčević, Mahgoub.

GD Estoril Praia: J. Moreira – Joel (58. Indio), P. Monteiro, L. Cavalcante Silva Afonso, F. Fonseca – A. Lima, Eduardo (75. Ch. Kyriakou), Evangelista, Wesley – Boa Morte (58. V. Andrade), Kléber.
    Náhradníci: Graca – de Oliveira Conceição, Indio, Ch. Kyriakou, Halliche, Rodrigues, V. Andrade.