Chabarovsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Vladivostok – Toljatti 0:2 (kon.) | Kunlun – Magnitogorsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Ufa – Omsk 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 4:5 (po pr.) | Dynamo Moskva – Minsk 1:2 (kon.)
Petrohrad – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Soči – Barys 3:1 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Avangard Omsk
Pátek 06.10.2017, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Kontinentální hokejová liga dnes nabídne celkem osm utkání. Zde budete moci sledovat duel mezi Salavatem Julajev Ufa a Avangardem Omsk. Úvodní buly bude vhozeno v 16:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

ČT 29. 09. 2016 – Arena Omsk:
    Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

ST 26. 10. 2016 – Ufa Arena:
    Salavat Julajev Ufa – Avangard Omsk 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Češi a Slováci v tomto utkání

Dominik Furch (OMS) – brankář, 27 let, CZE
    Dominik Furch se postavil mezi tři tyče k patnácti zápasům, desetkrát dovedl svůj tým k vítězství

Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování utkání KHL mezi Salavatem Julajev Ufa a Avangard Omsk! Začínáme za přibližně za 35 minut.

Do utkání dnes nezasáhne obránce a zároveň kapitán Salavatu Julajev Ufa Grigory Panin, který dostal stopku na čtyři zápasy po zákroku na útočníku SKA Petrohrad Nikolaje Prochorkina.
    Grigory Panin suspendován na čtyři zápasy

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Fedotov) – Loginov, Larsen (A), Gončarov, Arzamascev, Kuljaš (C), S. Garejev, Petrišev – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Fjodorov, J. Bodrov, Kokarev (A) – A. Lazarev, Busarov, I. Makarov – Soloduchin, Korotkov, M. Majorov – Siňavskij.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Meňšikov (A), Ahnelöv, Berezin, Martynov, Minejev, A. Osipov – Kugryšev, Chochrjakov, Pěrežogin – Košelev, Pjanov, I. Michejev – A. Petersson, K. Semjonov, Everberg – A. Galimov, Stas (A), Žukenov – Manukjan.

Rozhodčí: Denis Bondar, Pavel Ovčinnikov – Jakov Palej, Anton Ponamarenko.

OMS: Furch – J. Medveděv, Meňšikov – Kugryšev, Chochrjakov, Pěrežogin

Obě mužstva seřazeny na modrých čarách, následovat bude ruská státní hymna.

Hymna za námi, utkání mezi Salavatem Julajev Ufa a Avangardem Omsk tak začne co nevidět!

00:01

00:04
    Úvodní vhazování pro Avangard.

00:18
    První útok ale bude patřit domácím.

00:46
    Omark nabil na modrou Loginovovi, jeho střela sražená mimo.

01:07
    Larsen s kotoučem ve střední třetině, oba týmy střídají.

01:42
    Salavatu nevyšel přechod do útočného pásma – postavení mimo hru.

02:17
    Po výborné přihrávce Everberga z levé strany se Semjonov ocitl sám před Karejevem. Gólman Ufy ale bekhend útočníka Omsku dokázal vykopnout pravým betonem.

02:58
    Stas dotíral nebezepčně na brankovišti soupeře, Karejev tak raději přikryl kotouč pod rukavici.

03:04
    Hosté vyhráli buly, ke střele se poté na modré dostal Perežogin, Karejev drží puk v náručí.

03:51
    Larsen se prokličkoval až do útočné třetiny, ke střele se ale nedostal.

04:31
    Makarov to zkoušel na Furcha z pravé strany, gólman Avangardu ale pozorný.

04:51
    Dobrá střela Peterssona z mezikruží, Karejev dokázal zkrotit nadvakrát kotouč.

05:35
    Zakázané uvolnění se nepíská, beci Salavatu tak musí hrát puk.

06:01
    Po nahození jednoho z obránců Ufu se musel mít Furch na pozoru.

06:12
    Hra přerušena, následuje první reklamní přestávka.

06:12
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se po pravé ruce brankáře domácích.

06:40
    Larsenova střela míjí tři tyče.

07:01
    Střely na branku: 6 – 9

07:33
    Makarov to zkoušel zpoza branky, Furch si ale dobře pohlídal svou levou tyč.

07:56
    Karajev přikrývá puk pod svou lapačku, vhazovat se tak následně bude v jeho blízkosti.

08:24
    Po ostré ráně Osipova od modré se k dorážce před brankou dostal ještě Everberg, Karejev předvedl další výborný zákrok betonem!

08:55
    Petrišev s toušem za vlastní brankou.

09:20
    Po střele Medveděva je kotouč zblokován do ochranné sítě.

09:50
    Omark ztratil kotouč, kupředu tak mohou hosté.

09:56
    Jenže rozehrávka Avangardu končí icingem. Vhazovat se tak bude ve Furchově blízkosti.

10:01
    Střely na branku: 9 – 9

10:21
    Lazarev podražen za brankou soupeře, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

12:41
    Obránce Larsen rozjíždí další útočnou akci svého týmu od vlastní branky.

13:11
    Ufa právě vstřelila branku!
    Je tu úvodní branka tohoto utkání! Larsenova střela od modré brankou byla sražená na zadní mantinel, kde se k puku dostal JOONAS KEMPPAINEN a následně jej poslal do předbrankového prostoru. Bek Avangardu Medveděv si ho pak nešťastně srazil bruslí do vlastní branky. Pro Kemppainena pátá branka, patnáctý bod v sezoně, 1:0 pro Salavat! Bez asistence.
    13:11 Joonas KEMPPAINEN - 1:0

13:52
    Domácí vést během chvíle o dvě branky, Furch se ale nyní vytáhl a podržel svůj tým!

14:41
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Minejev – 2 min., vysoká hůl).

14:41
    První přesilová hra v tomto utkání pro domácí Salavat. Dokáží v ní navýšit své vedení?

15:34
    Přesilovka Salavatu zatím vypadá velmi dobře. Nyní střílel zprava Omark, Furch lapil jeho pokus do své lapačky.

15:42
    Začala druhá minuta z trestu Minejeva.

15:56
    Omark nabil na modrou Larsenovi, Furch připraven.

15:56
    Hra navíc vykázana do střední třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

16:22
    Domácí opět kombinují v útočné zóně.

16:41

17:01
    Střely na branku: 16 – 9

17:58
    Bek Omsku Martynov se vrací s pukem do vlastního pásma.

18:28
    Závar před Furchem po akci Soloduchina! Český gólman ale nakonec dokázal tuto situaci ustát.

18:28
    Vhazování po levé ruce brankáře Avangardu.

19:01
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:32
    Zakázané uvolnění se nepíská, Osipov tak musí hrát kotouč.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Skončila první třetina utkání mezi Salavatem Julajev Ufa a Avangardem Omsk. Obě mužstva vstoupila do tohoto utkání aktivně a na obou stranách bylo k vidění hned několik šancí. Jedinou branku v úvodních dvaceti minutách vstřelil útočník Ufy Joonas Kemppainen.

Trestné minuty: 0 – 2

Hokejisté jsou již zpět na ledové ploše Ufa Areny, druhá perioda tak začne za malou chvíli.

20:01

20:39
    Furch vyráží střelu Loginova z levé strany maskou do ochranné sítě.

21:05
    Martynov se k puku nedostal, kupředu tak mohou domácí.

21:58
    Garejev to zkusil na Furcha již ze střední třetiny a český brankář ve službách Omsku chvíli nevěděl kde má kotouč. Následně ho ale včas dokázal uklidit mimo nebezpečí.

23:04
    Obránce Ufy Petrišev s pukem za vlastní brankou.

24:10
    Obrovská šance pro Omarka, Furch ale na poslední chvíli dokázal zasáhnout pravým betonem.
    24:10 Furch vychytal Omarka

24:30
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

24:30
    Vhazování po levé ruce Andreje Karejeva.

25:01
    Střely na branku: 23 – 9

26:11
    Furch má puk ve své moci, hra je přerušena a následuje reklamní přestávka.

26:11
    Můžeme pokračovat. Vhazování po levici gólmana Omsku.

26:18
    Následuje další vhazování po levé ruce Dominika Furcha.

26:55
    Z mezikruží nyní střílel po přihrávce Hartikainena krajan Kemppainen, avšak minul tři tyče.

27:04
    Na druhé straně se píská postavení mimo hru.

28:47
    Avangard se na moment udržel v útočné třetině. K ohrožení Karejevovy branky ale nedošlo.

29:31
    Larsen nahodil na branku, Furch dokázal podržet kotouč ve své výstroji.

30:01
    Karejev vyráží střelu Pjanova z levého kruhu pro vhazování maskou do cohranné sítě. Následně se tak bude vhazovat po pravici gólmana Salavatu.

30:31
    Střely na branku: 24 – 12

30:58
    Stas to zkoušel z otočky, avšak minul Karejevovu branku.

31:31
    Omark zkoušel přihrát před branku Keppainenovi, ten se ale k puku nedostal.

31:59
    Medveděvova střela z pravé strany, Karejev zasahovat ale nemusel.

32:15
    Omsk nadále drží útočné pásmo.

32:35
    Výborný zákrok Karejeva po střele Peterssona z mezikruží!

33:02
    Domácí dokázali dostat puk z obranné třetiny a mohou tak vystřídat.

33:25
    Gólman Ufy má puk pod kontrolou, hra je přerušena a na řadě je další z reklamních přestávek.

33:25

34:10
    Signalizovaný trest pro Avangard.

34:19
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Dennis Everberg – 2 min., sekání).

34:19
    Domácí mají k dispozici druhou přesilovku. Vhazuje se po levici Furcha.

34:21
    Ufa vyhrála buly.

34:46
    Larsenova střela od modré zblokována.

35:20
    První polovina z trestu Everberga je za námi, Salavat stále drží útočné pásmo.

35:47
    Čtveřice bránicích hráčů musí být již pořádně unavená.

36:04
    Domácí stále tlačí Avangard v jeho obranném pásmu, přihrávek je ale někdy až přespříliš.

36:19

37:07
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! ILJA MICHEJEV se dokázal zbavit soupeře na modré čáře a následně se dostal s pukem až před branku. Karejeva pak překonal střelou do pravého horního růžku. Dvaadvacetiletý útočník zaznamenává svou třetí trefa v letošní sezoně, celkově jeho třiadvacátá v kariéře, 1:1! Asistence: Jonas Ahnelöv.
    37:07 Ilja MICHEJEV - 1:1

37:43
    Petrišev vyčkává s pukem za vlastním brankářem.

38:05
    Kokarev hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, Furch ale schoval puk pod lapačku.

38:18
    Loginov to zkusil po přechodu do útočné třetiny z levé strany, brankář Omsku ale opět připraven na správném místě.

38:56
    Vhazování po pravé ruce Dominika Furcha.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

39:35
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Denis Kuljaš – 2 min., držení protihráče).

39:35
    V závěru prostřední třetiny je tu první přesilovka hostů. Buly po levici Andreje Karejeva.

39:38
    Avangard vyhrál vhazování.

39:58
    Od pravého mantinelu nahazuje Petersson, brankář Ufy ale připraven.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také druhá třetina utkání mezi Ufou a Omskem je již minulostí. Hostům se podařilo srovnat v osmatřicáté minutě, kdy se prosadil po skvělé individuální akci Ilja Michejev. I nadále sledujeme pěkný hokej z obou stran, můžeme se tedy těšit na to, co nám přinese závěrečná třetí dvacetiminutovka!

Trestné minuty: 12 – 4

Obě mužstva se vrací zpět ze šaten na ledovou plochu Ufa Areny, třetí třetina se tak rozeběhne za několik málo okamžiků!

40:01

40:01
    Z trestu Kuljaše zbývá ještě jedna minuta a čtyřiatřicet vteřin.

40:35
    Avangard se rozestavěl v útočném pásmu.

40:49
    Kotouč opustil hrací plochu, hra je tak přerušena.

40:49
    Vhazování nařízeno do obranného pásma domácích.

41:19
    Medveděvova střela od modré čáry, Karejev má puk ve své moci.

41:30
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Vjačeslav Soloduchin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

41:30
    Omsk má k dispozici pět vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3.

41:35
    Domácí jsou ve čtyřech.

42:31
    Začala již druhá polovina z trestu Soloduchina, Ufa se zatím dobře brání.

43:16
    Petersson to zkusil individuálně, avšak nedokázal zakončit.

43:30

43:43
    Galimov se obtočil kolem branky, na Karejeva si ale nepřišel.

43:43
    Buly po levici domácího brankáře se bude opakovat.

43:59
    Larsen zavezl puk do útočné třetiny svého týmu.

44:12
    Střela beka Loginova zblokována do ochranné sítě.

44:29
    Nyní to zkoušel od modré Larsen, Furch vyrazil mimo.

45:00
    Lazarev faulován, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

45:17
    Vhazování před střídačkou Avangardu.

45:31
    Střely na branku: 27 – 25

45:54
    Medveděv se dostal do zajímavé střelecké pozice, zakončit se mu ale vůbec nepovedlo.

46:33
    Larsen obral o puk kapitána Omsku. Domácí Ufa tak může zaútočit.

47:13
    Čároví pískají Salavatu postavení mimo hru, na řadu následně přichází první reklamní přestávka ve třetí třetině.

47:13
    Zpět do akce. Vhazuje se ve středním pásmu.

47:41
    Hartikainen hledal před brankou spoluhráče Omarka, ten se ale k puku nedostal.

48:18
    Kokarev to zkusil z levé strany. Jeho pokus ale zblokoval jeden z beků Avangardu do ochranné sítě.

49:15
    Rozehrávka domácích končí icingem, vhazovat se tak bude poblíž Karejeva.

49:48
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ilja Michejev – 2 min., podražení).

49:48
    Třetí přesilovka pro Salavat. Dokáží domácí strhnout vedení zpět na svou stranu?

50:37
    Střela Omarka z první postrádala přesnost.

50:53
    Neskutečný Furch! Kemppainen měl na holi svou druhou branku v tomto utkání, gólman Omsku ale vytáhl fantastickou lapačku!
    50:53 Brilantní zákrok Dominika Furcha

51:05
    Hosté se osvobozují, z trestu Michejeva zbývá ještě třiatčtyřicet vteřin.

51:40
    Omark na Kemppainena, Furch ale pohlídal svou levou tyč.

51:46
    Další velká šance na straně domácích! Střela Makarova od pravého mantinelu proklouzla Furchovi mezi betony a následně zamířila do tyče! Obrovské štěstí pro hosty.

51:48

52:26
    Karejev sbírá puk do lapačky, hra je přerušena.

53:01
    Střely na branku: 33 – 27

54:04
    Další zákrok pro Furcha po střele Hartikainena od levého mantinelu.

55:07
    Hosté se dostávají necelých pět minut před koncem třetí třetiny do vedení! Nahození Kugryševa od pravého mantinelu zužitkoval PJOTR CHOCHRJAKOV. Sedmadvacetiletý útočník vstřelil svou čtvrtou branku v sezoně, 2:1 pro Omsk! Asistence: Dmitrij Kugryšev, Ansel Galimov.
    55:07 Pjotr CHOCHRJAKOV - 1:2

55:07
    Domácí lavička si ještě vyžádala coach's challenge, zda-li nedošlo k ofsajdu. Čároví si tedy museli celou akci prověřit ještě u videa.

56:12
    Salavat se snaží rychle odpovědět, obrana hostů se tak musí mít na pozoru.

57:15
    Avangard pouze odevzdává soupeři a může tak vystřídat.

58:01
    Hlasatelem ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:40
    Hosté drží puk daleko od své branky.

59:01
    Probíhá již poslední minuta třetí třetiny!

59:08
    Karejev opouští branku, domácí v šesti!

59:25
    Zdá se, že je rozhodnuto! Ve středním pásmu dobře zapracoval Košelev a prázdnou branku poté neměl problém trefit ILJA MICHEJEV. Asistence: Semjon Košelev.
    59:25 Ilja MICHEJEV - 1:3

59:48
    Utkání se již jen dohrává.

Utkání KHL mezi Salavatem Julajev Ufa a Avangardem Omsk právě skončilo. Po celou dobu jsme mohli sledovat pohledný hokej s několika dobrými šancemi na obou stranách. Vítěznou branku vstřelil v šestapadesáté minutě Pjotr Chochrjakov. Na vítězství Omsku se také výrazně podepsal brankář Dominik Furch, který si připsal sedmatřicet úspěšných zákroků!

OMS: Jevgenij Medveděv (O) – 19:42

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera! (18:24:22)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 14. Kemppainen – 38. I. Michejev (Ahnelöv), 56. Chochrjakov (Kugryšev, A. Galimov), 60. I. Michejev (Košelev)

Rozhodčí: Denis Bondar, Pavel Ovčinnikov – Jakov Palej, Anton Ponamarenko

Diváci: 5 532