Vladivostok – Soči 4:0 (kon.) | Kunlun – Ufa 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 2:3 (po pr.)
Magnitogorsk – Toljatti 1:3 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 2:1 (2:1 po s.n.)
Petrohrad – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:3 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Čtvrtek 02.11.2017, 15:00 • Uralec Arena • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (17:44:08)

Československá stopa v utkání
    Jakub Kovář (JEK)
    62 minut, 22 zákroků, 3 góly, 88%
    Michal Čajkovský (JEK) 1+0, 6 střel, čas na ledě 16:15
    Pavel Francouz (CLJ) do utkání nezasáhl.

Střely na branku: 48 – 25.

Je dobojováno! Traktor dvakrát přišel o svůj těsný náskok a po většinu zápasu tahal během remízového stavu za kratší konec provazu. Jekatěrinburg své šance ale neproměnil a v prodloužení byl potrestán Igorem Polygalovem, díky kterému Čeljabinsk počtvrté v řadě slaví výhru a posun mezi nejlepší osmičku Východní konference.

61:45
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Druhý bod míří na konto Traktoru! Trjamkin udělal osudovou chybu u zadního mantinelu v obranném pásmu, Linus Videll se zadarmo dostal ke kotouči a ten přihrál IGORU POLYGALOVOVI, jenž pozdržel zakončení a počkal si, až Kovář vyjede, čímž mu odkryl většinu branky. Asistence: Linus Videll.

60:45
    Čeljabinsk dostal kotouč jen kousek na modrou čáru, kde už operoval Česalin a přispěchal s dalším domácím útokem.

60:19
    Nastavení začíná domácím útokem a střelou Čajkovského, který ji poslal jen do hrudníku Děmčenka.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 47 – 24.

První polovina závěrečného dějství bylo z obou stran hodně opatrné. Až s postupem času se Jekatěrinburg vrátil do územní převahy a několikrát nebyl daleko od vstřelení vítězné branky. Děmčenko však zůstal nepokořen a následovat bude pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Krikunov zpomalil útok po přihrávce od Parého, načež hosté vyhodili a zápas tak míří do prodloužení.

59:26
    Gynge byl na hostující akci zcela sám, přesto dobře podržel puk a ten zpoza branky přihrával k obsazenému Szczechurovi, před nimž zasáhla lapačka Jakuba Kováře.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:33

58:15
    Střela Česalina byla zablokovaná a jeden hostů vzápětí vyhodil puk, který doletěl až k pozornému Kovářovi.

57:45
    Traktor dostal puk ven z obranného pásma, kam ho znovu zaváží Michal Čajkovský.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 14. Kuljaš (Simakov, Golyšev), 22. Čajkovský (Michnov) – 8. Černikov (Jakuceňa), 18. Šarov (Jakuceňa), 62. Polygalov (Videll)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Čajkovský, Ljamin, Jegoršev, Mišarin, Kuljaš, Timašov – Milovzorov, Paré, Krikunov – Michnov (C), Torčeňuk, Česalin – Obidin, Pestunov, King – Simakov (A), Kučerjavenko, Golyšev.
    Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Bailen, I. Višněvskij, Nikitin, Isajev, Mamajev, Borodkin, A. Petrov, Klimontov – Videll, Szczechura (A), Gynge – Jakuceňa (C), Šarov, Černikov (A) – Peňkovskij, Polygalov, Kravcov – Kokujov, Rybakov, Gubarev.

Rozhodčí: Bukin, Spirin – Kučava, Palei