Southampton – Everton 4:1 (kon.) | Burnley – Arsenal 0:1 (kon.) | Huddersfield Town – Manchester City 1:2 (kon.)
Burnley FC
0:1 (0:0)
Arsenal FC
Neděle 26.11.2017, 15:00 • Turf Moor, Burnley • Anglická Premier League • 13. kolo

Arsenal zvládl na Turf Moor další náročný souboj a zvítězil posedmé v řadě. Petra Čecha v úvodu zápasu po střele Johanna Gudmundssona zachránila tyč, zatímco krátce před přestávkou sám zneškodnil pokus Robbieho Bradyho z volného přímého kopu. Po přestávce to bylo jako na houpačce, misky vah se ale v nastaveném čase přehouply na stranu Arsenalu, který na hřišti Burnley opět skóroval ve druhé minutě nastavení, když se z penalty prosadil Alexis Sánchez. Konečný výsledek na Turf Moor. Burnley 0 Arsenal 1. (16:55:14)

90+3
    90+2. Alexis SÁNCHEZ - 0:1

90+2
    Arsenal právě vstřelil branku!
    ALEXIS SÁNCHEZ napálil míč ze značky pokutového kopu přízemní střelou přesně k levé tyči a Nick Pope je překonán! Arsenal vede 1:0!
    90+1. Penaltový zákrok Tarkowského.

90+1
    Je to tu! Arsenal bude v poslední minutě kopat penaltu poté, co James Tarkowski zahrál ve vápně fauloval! Jako bych Fergie Time přivolal.

90+1
    Lee Mason nastavil nad rámec zápasu 2 minuty.

90
    Rozeběhla se poslední minuta utkání a za chvíli už přijde na řadu tzv. Fergie Time. Tedy čas, kdy Manchester United mnohokrát balancoval na hranici úspěchu a neúspěchu a mnohokrát z toho byl úspěch.

89
    Alexis Sánchez našel v pokutovém území krásnou diagonální přihrávkou z pravé strany Jakea Wilshera, který z otočky tvrdě vypálil, jeho pokus byl ale zablokován.

88
    Čeká nás dramatický závěr zápasu, během něhož má nyní Arsenal územní převahu. Skóre: 0-0.

87
    Na obou stranách je vidět nervozita, kterou mohl protrhnout Granit Xhaka. Jeho hlavička ale před pár okamžiky minula levou tyč, zatímco Laurent Koscielny pálil hodně nepřesně a Arséne Wenger se posadil.

86
    Do konce utkání zbývá odehrát pět minut a osobně jsem zvědavý, zda bude hrát opět roli Fergie Time.

85
    Robbie Brady se pokusil o technickou střelu, ta ovšem zamířila pouze doprostřed brány a náruče Petra Čecha.

84
    Shkodran Mustafi přistrčil jednoho z hráčů Burnley a nemůže se divit, že byla nařízena standardní situace.

83
    Tempo má zápas a přináší i zajímavé situace, jediné, co tomu chybí, je koření v podobě gólu.

82
    Shkodran Mustafi poslal do šestnáctky hodně nepřesný centr a vzápětí se svým spoluhráčům omluvil. Petr Čech na opačné straně hřiště musel dávat pozor, aby před jedním z domácích hráčů odkopl míč do bezpečí.

81
    Arsenal se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám zpoza šestnáctky a vybojoval rohový kop, který už žádné nebezpečí nepřinesl, a Burnley se ubránilo.

80
    Zatímco jsme se věnovali Dannymu Welbeckovi, Arsenal napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která byla zablokována. A další střela, o kterou se postaral střídající Jack Wilshere, jeho pokus byl ale tečován a minul pravý horní roh brány.

Tomáš Reiner

Branky: 90+2. Alexis Sánchez (pen.)

Karty:   15. Defour (BLY), 25. Brady (BLY)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 8:14.
    Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), S. Ward – Gudmundsson, Defour (78. Wood), Cork, Brady – Hendrick – Barnes.
    Náhradníci: Lindegaard – Bardsley, K. Long, Arfield, A. Westwood, Vokes, Wood.

Arsenal FC: Čech – Koscielny (C), Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – Iwobi (67. Wilshere), Alexis Sánchez – A. Lacazette (79. Welbeck).
    Náhradníci: Ospina – Mertesacker, Coquelin, Maitland-Niles, Wilshere, Welbeck, Giroud.

Rozhodčí: Lee Mason. Asistenti: Harry Lennard, Matthew Wilkes. Čtvrtý rozhodčí: Jonathan Moss

Diváci: 21722