NY Islanders – Boston 2:5 (kon.) | New Jersey – Washington 4:3 (po pr.) | Columbus – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – St. Louis 1:4 (kon.)
Tampa – Vegas 1:4 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – San Jose 5:3 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Vegas Golden Knights
Pátek 19.01.2018, 01:35 • Amalie Arena, Tampa • NHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:19:14)

Dnešní utkání sledovalo 19 092 diváků.

1. Marc-Andre FLEURY (VEG) 28 zák., 1 gól, 96,6%
    2. David PERRON (VEG) 1 + 1
    3. James NEAL (VEG) 1 + 0

Československá stopa v utkání:

Ondřej PALÁT (TBL) 1+0 1 střela, čas na ledě 19:42.

Vegas: 11.

Je dohráno, Vegas slaví celkem snadné vítězství na ledě nejlepšího týmu základní části NHL! Tampa prohrává další domácí duel, po výprasku 1:5 od Calgary přichází prohra 1:4 s druhým nejlepším ligovým týmem. Vegas dnešní zápas odehrálo ve velmi dobrém tempu, hosté hráli jednoduchý a nesmírně účelný hokej, kterým dokonale rozebírali defenzivu Tampy. Ta navíc často chybovala, nejvíce asi mladý Michail Sergačjov, který často na modré čáře zmatkoval. Navíc Tampu dnes ani nepodržel gólman Andrej Vasilevskij a když k tomu přidáme nesmírně efektivní Golden Knights, nelze se výsledku divit.

59:34
    Za hrubost jsou dále vyloučeni Cédric Paquette (Tampa) a Alex Tuch (Vegas).

59:34
    Vidíme bitku v rohu třetin Tampy, domácí Jake Dotchin s Oscarem Lindbergem, oba bitkaři dostávají dvouminutové tresty za hrubost.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, s největší pravděpodobností i celého zápasu.

58:45
    Další střela domácích, tentokrát pálil od modré, z pravé strany, Cory Conacher, i s touto střelou si Fleury poradil.

58:26
    Ke střele se pak dostal ještě Michail Sergačjov, který poslal puk přímo do Fleuryho, ten přerušuje hru.

58:20
    Střelu Ondřeje Paláta ztečoval bránící Schmidt mimo branku Vegas.

58:05
    Puk opouští ledovou plochu, rozhodčí přerušují hru.

57:27
    Čas rychle ubíhá a nyní je již v podstatě jasné, že Tampa prohraje i tento zápas.

56:15
    Dělovka Nate Schmidta z pravé strany, Vasilevskij zblokoval lapačkou za branku a domácí se poté dostávají z vlastního pásma.

55:52
    Jonathan Marchessault (Vegas) poslal puk o plexisklo ze třetiny a Vegas se dostává do třetiny soupeře.

55:00
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, domácí v útočném pásmu.

53:50
    Tampa nyní pod tlakem při vlastní rozehrávce, hosté jsou již pochopitelně v plném počtu.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 31. Palát (Stamkos, Kučerov) – 1. Neal (Engelland, Perron), 17. Schmidt (McNabb, Haula), 38. Perron (Engelland, Theodore), 41. W. Karlsson (Marchessault)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Sergačjov, Strålman, Koekkoek, Dotchin, Coburn – Kučerov, Stamkos, Kunitz – T. Johnson, B. Point, Palát – Gourde, Naměstnikov, Killorn – Callahan, Paquette, Conacher.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland, Theodore, C. Miller, Hunt – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Neal, Haula, Perron – Tuch, Eakin, Leipsic – O. Lindberg, Bellemare, Carrier.

Rozhodčí: Walsh, St. Pierre – Kovachik, Nagy

Diváci: 19 092