Chomutov – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Jihlava – Sparta 2:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (po pr.) | Liberec – Litvínov 5:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 2:3 (kon.)
Plzeň – Třinec 2:1 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 19.01.2018, 18:00 • Home Credit Arena (7 500 míst) • Tipsport extraliga (ČR) • 41. kolo
Předzápasové kurzy: 1.62 4.5 4.75
Partner:
   
  Ode mne už je to pro dnešek vše. Z Home Credit Areny se s vámi loučím. Přeji příjemný páteční večer a někdy příště opět na počtenou! (22:11:52)
   
  Konečný poměr střel:
  Liberec 39, Litvínov 22.
   
  Je dobojováno. Vítězem dnešního utkání se jednoznačně stává tým Bílí Tygři Liberec! Šelmy působily po většinu utkání aktivnějším dojmem a ve třetí části dovršily populárního bůra. Postupně se prosadili Lukáš Jašek, Ladislav Šmíd a Filip Pyrochta. Za hosty se trefil pouze Viktor Hübl. Tygři excelovali v přesilových hrách, čímž potrestali špatnou disciplínu podkrušnohorského soupeře. Vyhráli zcela zaslouženě.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:38
  Na ledě zůstává po souboji se Špačkem ležet Kubát. Pravděpodobně se situace obejde bez trestu a zápas v poklidu dospěje ke svému konci.
   
  58:53
  Verva ještě zkouší něco vymyslet. Za branku se vrhl zabojovat o puk Lukeš. To se mu sice podařilo, spoluhráči už ale na jeho práci nenavázali.
   
  58:16
  Zápas se již víceméně dohrává. Ochozy se nesou oslavné chorály domácích fanoušků.
   
  57:40
  Domácí buldok Ladislav Šmíd dnes svému týmu pomáhá také v ofenzivě. Krásně obkroužil celé útočné pásmo, načež poslal puk do brankoviště. Tam se snažil zkompletovat hattrick Jašek, leč Kantor byl rychlejší.
   
  56:51
  Roman Will sklízí zasloužené ovace! Parádním zákrokem udržel touš před brankovou čarou, což potvrdil videorozhodčí. Pokračujeme tedy za stavu 5:1 pro domácí Liberec.
   
  56:51
  Jde se volat! Roman Will předvedl proti zakončení Hübla z ostrého úhlu parádní přesun. Je však otázkou, zda-li kotouč při zákroku nepřešel za brankovou čáru.
   
  56:27
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Pavel Kantor – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
  56:27 Filip PYROCHTA - 5:1
   
  56:27
  Liberec právě vstřelil branku!
  Liberec v pokračujícím klasickém oslabení přidává pátý zásah! A nutno říct, že to byla krásná akce! Petr Jelínek diagonálně našel připraveného FILIPA PYROCHTU, jenž bez přípravy zakončil za přesouvajícího se Kantora. Asistence: Petr Jelínek.
  55:20 Viktor HÜBL - 4:1
   
  55:20
  Litvínov právě vstřelil branku!
  Verva přesilovku pět na tři využívá a snižuje ze svého pohledu na 1:4. VIKTOR HÜBL si jednoduše navedl puk na osu hřiště a krásnou střelou nedal Willovi šanci. V podání litvínovského kanonýra to vypadalo opravdu snadně! Asistence: František Gerhát.
   
  54:58
  Lukešova střela prosvištěla kolem Willovy tyčky. O chvíli později to z kruhu zkusil Hübl. Will jeho pokus s přehledem zastavil a může si užívat ovace diváctva.
   
  54:36
  Litvínov má ideální šanci připravit Romana Willa o čisté konto. Zahraje si totiž minutu a 32 sekund dlouhou početní převahu pěti proti třem!
   
  54:36
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Patrik Maier – 2 min., nedovolené bránění).
   
  54:08
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 28. Jašek (Lakatoš), 38. Redenbach (Ševc, M. Kvapil), 43. Jašek (Lakatoš), 54. Šmíd (L. Krenželok, Bakoš), 57. Pyrochta (P. Jelínek) – 56. V. Hübl (Gerhát)


  Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Derner, Maier, Šmíd (A), Jan Bednář – Bakoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach.
  HC VERVA Litvínov: Kantor (Soukup) – L. Doudera, Kubát (A), K. Pilař, Šesták, Gula, Baránek, Z. Sklenička – Gerhát, V. Hübl (A), F. Lukeš – Smolka, Havlíček, Trávníček (C) – M. Havelka, M. Hanzl, Matoušek – Dufek, Válek, Jícha.

  Rozhodčí: Pražák, Heikkinen – Brejcha, Jelínek.

  Diváci: 5 072