Ufa – CSKA Moskva 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Kazaň – HC Slovan 2:4 (kon.)

Adam Polášek (SOC) 0+0 (19:43:42)

Je dobojováno! V prvním dějství by na vítězství domácího celku sázel málokdo, avšak Soči dalo soupeři lekci z produktivity. Nejprve ve druhé části srovnalo a necelých pět minut před koncem rozhodl o plném bodovém zisku Arťom Tomilin. Jokeritu posléze nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Soči tak udolalo Helsinky těsně 2:1. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 22:41

59:45
    Soči srdnatě brání, Helsinky se nemohou dostat ke střele.

59:20
    Niklas Jensen zcela sám před brankářem trefil pouze Barulinovu hruď.

59:05
    Zapolski uhání na střídačku, finský celek je v šesti!

58:45
    Soči zatím aktivně napadá, čímž nedává ke hře bez gólmana Jokeritu prostor.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu. Uchýlí se za chvíli hosté ke hře bez brankáře?

57:26
    Soči se již stáhlo do defenzivy, momentálně prakticky pouze rozbíjí rodící se helsinské útoky.

56:29
    Jokerit se snaží o odpověď, ovšem nyní jeho snahu zastavil ofsajd. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.
    55:09 Arťom TOMILIN - 2:1

55:09
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí udělali rázný krok k plnému bodovému zisku! Vybojovaný puk v levém rohu obdržel do mezikruží Sean Collins, jehož ránu Zapolski vytěsnil před sebe. Tam ale číhal pohotový ARŤOM TOMILIN, které neváhal a bekhendem dopravil kus gumové pryže za bezmocného brankáře Jokeritu. Asistence: Sean Collins, Alexandr Akmaldinov.

54:29
    Moses pálil velice pohledně z otočky, ovšem Barulin zmenšil střelecký úhel a pokus zkušeně eliminoval.

53:33
    Polášek nahodil puk do pásma, ovšem domácí o něj hnedle vzápětí přišli. Utkání se pomalu, ale jistě chýlí do závěrečných minut.

52:40
    Na ledové ploše se toho momentálně příliš neděje. Vody rozvířil až Huhtala, který ale z mezikruží pálil pouze do před sebou stojícího obránce Soči.

51:47
    Lauridsenovo nahození nepřidělalo Barulinovi žádné potíže. Domácí brankář poté raději podržel puk ve své moci.

50:23
    Jokerit zvyšuje aktivitu, hosté velice aktivně napadají. Uvidíme, zda tento fakt přinese kýžené ovoce.

49:40
    Norman dostal nabídku do předbrankového prostoru, avšak z bezprostřední blízkosti minul.

49:03
    Ofsajdové postavení hostujícího celku. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

Libor Kucza

Branky a nahrávky: 29. A. Ivanov (Chlopotov), 56. Tomilin (Collins, Akmaldinov) – 7. Gilroy (Regin, Palola)

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, Lisov, Polášek, Blum, Mamkin, Čmychov, Pedan – Lugin, Lapenkov, Collins – Padakin, O'Dell, Šmeljov – Točickij, Tomilin, Akmaldinov – Starkov, Chlopotov, Laričev – A. Ivanov.
    Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Kivistö, Gilroy, Lepistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Huhtala – Wirtanen, Moses, N Jensen – Regin, Tolvanen, O'Neill – H. Ikonen, Jormakka, Palola – Norman, Anttila, Mäki – Niemi.

Rozhodčí: Fatejev, Vasiljev – Černyšov, Dedjulja