Nice – PSG 1:2 (kon.) | Méty – Nantes 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Guingamp 2:0 (kon.)
Marseille – Lyon 2:3 (kon.)
FC Méty
1:1 (1:1)
FC Nantes
Neděle 18.03.2018, 15:00 • Stade Saint-Symphorien, Mety • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 30. kolo

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 8:11. (16:55:02)

Pět nastavených minut je minulostí a tak zápas třicátého kola mezi týmem Met a Nantes končí nerozhodně 1:1.

Opatrný vstup do zápasu rozlouskl po třinácti minutách povedenou hlavičkou Nolan Roux, který využil parádní centr od rohového praporku od Danijela Miličeviče. Vedení Met ale netrvalo dlouho. Již o deset minut později se prosadil po zpětné přihrávce Thomassona střelou z prvního doteku Valentin Rongier. Ve druhé půli už bylo šancí o poznání méně. Tu největší dokázal zmařit Ciprian Tatarusanu, když vytáhl prudkou hlavičku Rouxe mimo svou branku. V posledních minutách se již nic nebezpečného neudálo a tak zápas skončil remízou 1:1.

90+5

90+4
    Pallois je před vlastním vápnem faulován Rivierem a útok Met tak končí znovu bez ohrožení Tatarusanovy branky.

90+3
    Limův pas našel na hranici vápna Krhina, následně přiletěl do vápna ještě jeden centr na hlavu Emiliana Saly. Následná hlavička jde však těsně vedle levé tyče.

90+2
    Adrien Thomasson je v posledních minutách hodně aktivní, i nyní se pokoušel centrovat do vápna, ale prudkým pasem našel jen hlavu stopera Selimovice.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90
    Emiliano Sala si výborně naběhl na kolmici Thomassona. Poté si obhodil brankáře a už už chtěl z úhlu zakončovat, poté ho ale vyrušil hvizd a signalizace ofsajdu.

89
    Tvrdý zákrok na Thomassona nebyl ve středu trávníku odpískán a tak se domácí hnali do útoku. Dosseviho centr však našel jen Palloise.

88
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Samuel Moutoussamy.

87
    Nantes se prokombinovalo až do blízkosti pokutového území domácího celku. Léo Dubois ale všechno snažení pohřbil mizernou přihrávkou přesně do rukavic domácího brankáře.

85
    Rongier při napadání fauloval rozehrávajícího Pobleteho a domácí mají tak k dispozici rozehrávku ze svého vápna z klidové pozice.
    84. Ciprian Tatarusanu zlikvidoval parádní hlavičku Nolana Rouxe

84
    Místo tlaku Nantes ale přišla šance domácího týmu. Balliu tentokrát už přesně oslovil Nolana Rouxe, který parádní hlavičkou donutil Tatarusana k vynikajícímu zákroku.

83
    Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. Nantes určitě pomýšlelo v Metách na plný bodový zisk a tak se bude na půdě posledního celku tabulky rozhodně snažit rozhodnout.

82
    Balliu chtěl rozběhnout přihrávkou po lajně Riviera, ale střídající fotbalista na nepřesný pas nedosáhl a míč tak končí za postranní čárou.

81
    Domácí vybojovali míč ve středovém kruhu, poté se dostal do příznivé pozice Dossevi, ale přihrávkou po trávníku znovu Rouxe nenašel.

80
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Emmanuel Rivière.

79
    Géronimo Poblete si narazil s Cohadem, následně měla přijít průniková přihrávka na Rouxe, ale ten je zatím ve druhém poločase neviditelný.