Česko – Švýcarsko 4:1 (kon.) | Finsko – Bělorusko 2:3 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 6:3 (kon.)
konec
Česko
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Švýcarsko
Čtvrtek 05.04.2018, 17:00 • Zimní stadion Příbram, Příbram (CZE) • Euro Hockey Challenge
Předzápasové kurzy: 1.63 4.6 4.11
Partner:
   
  63:56
  Andrej Nestrašil krásně zamíchal s pukem před bránou, jenže poté ji střelou zápěstím přestřelil!
   
  62:33
  Švýcaři mohli vyrovnat, jenže Riat obrovskou šanci nevyužil, když ani nadvakrát nedokázal u levé tyče procedit puk do sítě přes pravý beton Patrika Bartošáka, který nejprve skvěle zasáhl, a druhý pokus se otřel o tyč! Obrovská šance.
   
  61:07
  Česko právě vstřelilo branku! Filip Pyrochta vystihl rozehrávku Švýcarů a krásnou střelou zápěstím z mezikruží vymetl pravý horní roh brány! Česko vede v prodloužení rázem 1:0.
   
  Česká reprezentace stejně jako včera porazila Švýcarsko po skvělém výkonu o tři branky, diváci v Příbrami se ale stejně jako Vy ještě mohou těšit na prodloužení a hra 3 na 3.
  59:03 Jakub Orsava nechal vyniknout brankáře Senna
   
  59:03
  Jakub Orsava se ocitl sám před bránou a mířil dobře do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Gilles Senn předvedl úchvatný semafor!
   
  58:03
  Roman Červenka se z levého křídla řítil sám na bránu, jenže byl zezadu nepříjemně tísněn a Gilles Senn mu vzápětí puk holí vypíchl!
  57:10 Robin HANZL - 4:1
   
  57:10
  Česko právě vstřelilo branku!
  ROBIN HANZL mezi dvěma Švýcary skvěle vystihl na vrcholu mezikruží přihrávku z levého kruhu pro vhazování a bez problému puk střelou zápěstím poslal do prázdné brány – 4:1!
  55:40 Závar před Bartošákem
   
  55:40
  Vzápětí na pravém křídle pálil od modré čáry s příklepem obránce Genazzi, který mířil těsně nad ledem také ke vzdálenější levé tyči, Patrik Bartošák ale puk opět vyrazil pravým betonem a následný závar už dorážku nepřinesl!
   
  55:30
  Zryd na ose útočného pásma zamíchal s pukem a od modré čáry nahodil puk na bránu, což by nebylo nic nebezpečného, kdyby nemířil po ledě k levé tyči a Patrik Bartošák vůbec nic neviděl, přesto česká brankář dobře zasáhl pravým betonem!
   
  51:31
  Češi vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Robin Hanzl rozdal puk doprava na Andreje Nestrašila, který si na vrcholu pravého kruhu sice na střelu po zamíchání s pukem netroufl, ale skvěle přenesl hru doleva, odkud Matěj Stránský těsně minul vzdálenější pravý horní roh brány!
  50:48 Gilles Senn udržel brankovou čáru
   
  50:48
  Adam Polášek na pravém křídle přebruslil jednoho ze Švýcarů a nahodil puk před bránu, kde se od levé brusle Adama Poláška odrazil pod Gillese Senna! Závar vzápětí nic nepřinesl.
   
  47:28
  Sven Ryser byl vyloučen na dvě minuty za držení a česká reprezentace má k dispozici druhou přesilovou hru.
  44:48 Damien RIAT - 3:1
   
  44:48
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  DAMIEN RIAT si najel do pravého kruhu na kolmou přihrávku od Dominica Lammera a krásnou střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou Patrika Bartošáka do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Stejně jako Dominik Furch včera, ani Patrik Bartošák dnes čisté konto neudrží – 3:1. Asistence: Dominic Lammer.
   
  43:01
  Češi se vzápětí dostali ještě k jedné střele, která mířila do levého horního rohu brány, Gilles Senn ale zasáhl vyrážečkou, kterou puk vyrazil do rohu ledové plochy!
   
  39:59
  Martin Kaut zbytečně fauloval tři desetiny sekundy před koncem druhé třetiny v útočném pásmu a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
  39:54 Martin Kaut se řítil sám na branku
   
  39:54
  Patrik Bartošák skvěle zasáhl proti střele od modré čáry a Martin Kaut se po nádherné kolmé přihrávce od modré čáry řítil sám na bránu, jenže trefil pouze vyrážečku Gillese Senna!
   
  39:17
  V závěru druhé třetiny za tříbrankového vedení české reprezentace obíhá Zimním stadionem v Příbrami mexická vlna!
  38:02 Roman Horák skóroval vysokou holí
   
  38:02
  Roman Horák u pravé tyče po nahození z pravého křídla sklepl puk do sítě, gól ale nebyl uznán kvůli vysoké holi! Skóre zůstává 3:0.
   
  35:40
  Lukáš Klok byl vyloučen na dvě minuty za sevření puku rukou a Švýcarsko má k dispozici první přesilovou hru.
  34:46 Závar před brankou Senna
   
  34:46
  Adam Polášek mohl vstřelit druhý gól, když u pravé tyče vystřelil z ostrého úhlu a Gilles Senn jeho střelu vyrazil pravým betonem. Poté vznikl před bránou velký závar, brankář Švýcarska ale puk vleže dokázal zachytit a hru přerušit!
   
  34:24
  Enzo Corvi byl zřejmě hráčem, který se v blízkosti brány snažil prosadit bekhendem, jenže Patrik Bartošák dobře zasáhl a puk u levé tyče rychle zmrazil pod lapačkou!
  33:30 Matěj Stránský zkusil střelu z ostrého úhlu
   
  33:30
  Matěj Stránský z ruského Severstalu Čerepovce mířil u pravé tyče z ostrého úhlu pod horní tyč, jenže Gilles Senn dokázal zasáhnout levým ramenem a poté puk zmrazil pod lapačkou! Komerční přestávka. Česko vede znovu 3:0.
  32:16 Adam POLÁŠEK - 3:0
   
  32:16
  Česko právě vstřelilo branku!
  Genazzi se dostal na levém křídle ke dvěma střelám od modré čáry, z nichž první skončila vedle vzdálenější pravé tyče a druhá byla zablokována, a ADAM POLÁŠEK vzápětí trestal, když na vrcholu levého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím a prostřelil Gillese Sennu mezi betony! Asistence: jakub Orsava a Adam Musil.
   
  28:29
  Šťastný si najel před bránu na krásnou přihrávku z levého kruhu, jenže se ke střele překvapivě vůbec nedostal, když se mu puk zamotal mezi brusle a poté odrazil za jeho záda. Šťastný z toho šťastný rozhodně nebyl.
  26:42 Švýcarský brankář Senn drží svůj tým
   
  26:42
  Adam Musil byl zřejmě hráčem, který se u pravé tyče dostal ke střele z ostrého úhlu a diváci už se radovali z gólu, jenže puk po zákroku Gillese Senna těsně minul přední tyč a skončil mimo!
  23:18 Patrik Bartošák neudržel puk
   
  23:18
  Jeden z hráčů Švýcarska se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele, kterou Patrik Bartošák nedokázal udržet a puk těsně minul vzdálenější pravou tyč! To bylo o vlásek!
  19:39 Robert KOUSAL - 2:0
   
  19:39
  Česko právě vstřelilo branku!
  Roman Horák stál na začátku parádní české kombinační akce, kterou na levém křídle vyšperkoval Roman Červenka přihrávkou z ostrého úhlu před bránu, a na vzdálenější pravé tyči zamířil střelou zápěstím těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči ROBERT KOUSAL. Puk mířil Sennovi do protipohybu a po rychlém přesunu už nedokázal zasáhnout. Česko rychle vede 2:0. Asistence: Roman Červenka a Roman Horák.
  18:02 Martin KAUT - 1:0
   
  18:02
  Česko právě vstřelilo branku!
  MARTIN KAUT si najel do mezikruží na přihrávku Filipa Pyrochty z vrcholu levého kruhu pro vhazování a bekhendovou střelou nad pravým betonem Senna zamířil k levé tyči! Česko vede 1:0! Asistence: Filip Pyrochta a Vojtěch Mozík.
  15:58 Šance v přesilovce, kterou měl Mozík
   
  15:58
  Češi se před bránou ocitli v obrovské šanci, když Senn střelu z mezikruží vyrazil hrudí před sebe a u pravé tyče mohl skórovat Mozík, jenže i toho švýcarský brankář senzačně dokázal vychytat!
   
  15:00
  Enzo Corvi fauloval Tomáška ve slibné brankové příležitosti a byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
   
  14:55
  Tomášek se dokázal protáhnout před bránu a těsně minul vpádu pravou tyč švýcarské brány! Byl ale faulován, takže se bude vylučovat.
  11:23 Dobré zákroky předvádí také Gilles Senn
   
  11:23
  Dvě obrovské šanci pro národní tým! Nejprve se snažil po přečíslení dva na jednoho na vzdálenější pravé tyči prosadit Kaut, jenže po krásné přihrávce napříč útočným pásmem pálil z úhlu do hrudi Senna, který si vzápětí poradil i se střelou Ordoše z mezikruží, když ji vyrazil levým ramenem nad bránu! Senn podržel Švýcarsko.
  10:09 Roman Červenka v samostatném úniku
  10:09 Český brankář Bartošák předvádí skvělé zákroky
   
  10:09
  Další obrovskou šanci zahodil Riat, který na vzdálenější levé tyči ztroskotal na pravým betonu ležícího Bartošáka, a na opačné straně se řítil od střídaček sám na bránu Roman Červenka, který z mezikruží mířil k levé tyči, jenže také Senn skvěle zasáhl pravým betonem! Je k podivu, že se ještě skóre utkání neměnilo.
   
  09:48
  Švýcarsko vyrazilo do útoku dva na dva a na levém křídle přišla tvrdá rána od modré čáry, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Bartošák ji ale výtečně vyrazil vyrážečkou!
   
  08:43
  Riat pálil z pravého kruhu na vzdálenější levou tyč, Bartošák ale senzačně puk vyrazil a připsal si rychle druhý ostrý zákrok!
  08:36 Bartošák v dobrém zákroku
   
  08:36
  Lammer se po přečíslení dva na jednoho ocitl u levé tyče v obrovské šanci, přestože se mu puk zamotal pod nohy, mezi betony ale výtečného Bartošáka nepřekonal! Skvělý zákrok. Hra přerušena.
   
  07:44
  Robert Kousal mířil zápěstím z levého kruhu do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, ale Senn předvedl skvělý semafor, po kterém přichází na řadu krátká reklamní přestávka!
   
  07:20
  Hrbas vypálil od modré čáry s příklepem na ose ledové plochy těsně vedle pravé tyče a Švýcarsko vyhodili puk na zakázané uvolnění, po němž také Mozík od modré čáry těsně minul pravou tyč!
   
  03:48
  Roman Červenka z bodu levého kruhu pro vhazování zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, Senn ale puk vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě a hra byla přerušena! Hlasitý potlesk pro našeho kapitána.
   
  02:55
  Švýcarsko mohlo z protiútoku ihned udeřit, jenže střela z pravého kruhu pro vhazování těsně minula přední tyč české brány!
   
  02:41
  Robin Hanzl vypálil z pravého kruhu a mířil přesně ke vzdálenější levé tyči, připravený Senn ji ale skvěle vyrazil pravým betonem! V hledišti Zimního stadionu v Příbrami to jen zahučelo.

  Tomáš Reiner

  Branky a nahrávky: 19. Kaut (Pyrochta, Mozík), 20. Kousal (Červenka, Horák), 33. Polášek (Orsava, Musil), 58. Hanzl, 62. Pyrochta – 45. Riat (Lammer)


  Česko: Bartošák (Furch) – Mozík, Pyrochta, Klok, Polášek (A), Pavelka, Hrbas – Nestrašil, Hanzl, Stránský – Kousal, Horák (A), Červenka (C) – Orsava, Musil, Šťastný – Kaut, Tomášek, Ordoš. Hlavní trenér: Josef Jandač.
  Švýcarsko: Senn (Van Pottelberghe) – Genazzi (C), Loeffel, Paschoud, Frick, Geisser, Zryd – Lammer, Corvi (A), Riat – Mottet, Vermin, Simion – Suri (A), Albrecht, Wick – Ryser, Rossi. Hlavní trenér: Patrick Fischer.

  Rozhodčí: Robin Šír, René Hradil. Čároví: Jiří Ondráček, Jiří Svoboda

  Diváci: 4023