Čeljabinsk – Kazaň 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Stav série: 0:4
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 05.04.2018, 16:00 • Traktor Arena • Play-off KHL • Semifinále V. konference

Česká stopa v zápase
    Pavel Francouz (CLJ) 59 minut, 35 střel, 33 zákroků. (18:23:37)

V nejkratším možném termínu dokázala Kazaň porazit Traktor Čeljabinsk 4:0 na zápasy, a tak postupuje dál. Naopak pro Traktor, za který chytá Pavel Francouz, skončila právě dnes sezóna.

59:59 Anton LANDER - 1:3

59:59
    Kazaň vstřelila branku!
    A je to jasné, hostující celek vyhrává o tento zápas a postupuje do další fáze play-off. Gól do prázdné branky dává ANTON LANDER. Asistence: Justin Azevedo a Arťom Lukojanov.

59:46
    Oddechový čas pro domácí.

59:46
    Zakázané uvolnění Kazaně, vhazovat se bude před její brankou. Drama vrcholí.

59:20
    Rána od modré čáry byla hodně nepřesná.

59:00
    Puk má Traktor za svou brankou, poslední minuta.

57:44
    Alexej Potapov drží hru v útočném pásmu, domácí celek tak nemůže hrát bez brankáře.

57:22
    Alexandr Burmistrov měl na hokejce třetí gól svého týmu, po pěkném blafáku ale branku vůbec netrefil.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, mnoho času Čeljabinsk už nemá.

56:30
    Domácí celek rozehrává od své branky, stále prohrává o jednu branku.

55:20
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějších šancí.

54:47
    Traktor se nemůže propracovat do útočného pásma, sledujeme aktivní hru hostujícího celku, kteří pravděpodobně míří za výhrou.

54:10
    Atte Ohtamaa má kotouč za svou brankou, nikam se nežene. Čeká na dostřídání spoluhráčů.

53:44
    Anton Lander pálil z dobré pozice, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Pavel Francouz.

53:01
    Alexandr Svitov bojoval v útočném pásmu o puk, následně rozehrál domácí celek nepřesně, vhazovat se po zakázaném uvolnění bude před brankou Traktoru.

52:39
    Alexandr Černikov bojoval o kotouč v útočném pásmu, puk se k jeho spoluhráči ale nedostal.

52:10
    Sledujeme velmi dramatický hokej, hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek nechce chybovat.

51:57

51:10
    Přesilovka pokračuje dál. Kazaň se musí bránit aktivní hře soupeře, domácí se pokouší vyrovnat.

51:05
    Emil Garipov kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Přesilovku hrají domácí hráči dobře.

50:50
    Nepřesná rána jednoho z domácích hráčů.

50:13
    Sledujeme takticky vedenou pasáž hry, ani jeden celek nechce chybovat. Mnoho vyložených šancí k vidění není.

49:57
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., příliš mnoho hráčů).

49:07
    Ak Bars Kazaň se pokouší rozhodnout, domácí hokejisté se musí zejména bránit tlaku soupeře.

48:50
    Další úspěšný zákrok českého brankáře ve službách Traktoru.

48:31
    Pavel Francouz předvedl dva velmi dobré zákroky, dokázal zastavit výbornou střelu soupeře, zakončoval Rob Klinkhammer .

47:24
    Na výraznější šanci ve třetí třetině stále čekáme.

47:03

46:40
    Traktor vyhazuje přes všechny čáry. Kazaň rozehrává od své branky.

46:13
    Vladimir Tkačov ještě hledal spoluhráče, což nebylo nejlepší možné řešení. Hosté se připravili o střelu.

45:52
    Stanislav Galijev pálil z první, jeho projektil postrádal přesnost.

45:22
    Přesilovku hrají hosté, kteří vedou o jednu branku. Nyní pak mají možnost své vedení navýšit. Proti je však obrana Traktoru a Pavel Francouz.

45:03
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Richard Gynge – 2 min., podražení).

44:53
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek si nemůže vypracovat výraznější střeleckou pozici.

44:12
    Jurij Petrov zakončoval domácí útočnou akci, jeho projektil byl hodně nepřesný.

43:43
    Alexej Kručinin se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu poměrně snadno kryje hostující brankář.

43:14
    Danil Gubarev pálil z první, jeho projektil je zastavený brankářem Kazaně.

42:30
    Hra se bez výraznější střelecké pozice přelévá ze strany na stranu.

42:02
    Linus Videll pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

41:30
    Pavel Francouz přerušuje hru, vhazovat se bude po střele Gluchova před bránou domácích.

41:10
    Přesilovku Traktor nedokázal proměnit, a tak už soupeř hraje v plném počtu.

40:43
    Domácí celek dohrává přesilovou hru, mnoho šancí v úvodu třetiny k vidění není.

40:01
    Zápas pokračuje dál třetí třetinou.

40:01

Dva góly jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve dokázal domácí celek vyrovnat, a pak se hosté dostali do vedení, kdy se rychlou ránou pod horní tyčku prosadil Lander. Právě jeho gól je zatím ten rozdílový.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:51
    Už se nic nestane.

39:30
    Anton Glinkin vyhazuje přes všechny čáry, a tak musí Traktor rozehrávat od své branky.

39:14
    Přesilovku nyní hrají domácí hokejisté, kteří se tak mohou pokusit o vyrovnání.

39:00
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., sekání).

38:46
    Pavel Francouz musí být pozorný, hostující hokejisté hrají hodně aktivně.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Justin Azevedo byl na malý moment volný před brankou, ale zakončit nedokázal.

37:11
    Emil Garipov nevěděl, kde má kotouč, ten mu propadl výstrojí, ale domácí hráč se k němu nedostal. Následně Vitalij Kravcov nahazoval zpoza branky, ale ani nyní nespadl puk za brankovou čáru.

36:43
    Andrej Markov dostal hru do útočného pásma, pokoušel se o zakončení, ale jeho projektil zblokoval obránce před brankou.

36:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Hraje se rychlý hokej zejména ve středním pásmu.

35:36
    Danil Gubarev se pokoušel v útočném pásmu něco udělat, jeho akci ale zastavil obránce soupeře, který tak otáčí směr hry.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

34:48
    Alexej Kručinin pálil hodně nepřesně od modré čáry.

34:10
    Čeljabinsk se usadil v útočném pásmu, skvěle si před brankou počínal Atte Ohtamaa, který dostal hru až za svou branku.

33:27
    Přesilovku hrají domácí hokejisté, ale nemohou se stabilněji propracovat do střelecké pozice. Obrana Ak Barsu hraje dobře.

32:42
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Anton Lander – 2 min., hrubost).

32:41
    Traktor se dostal do postavení mimo hru. Komerční přestávka.
    32:01 Anton LANDER - 1:2

32:01
    Kazaň se dostává do vedení. Po bleskové akci Azeveda se puk dostal do míst, kde byl obranou Čeljabinsku zapomenutý ANTON LANDER, jehož přesná rána zapadla přesně pod horní tyčku. Asistence: Justin Azevedo.

31:45
    Anton Lander hledal před brankou spoluhráče, nikoho tam neměl.

31:17
    Alexandr Burmistrov hledal spoluhráče, ale jeho přihrávka postrádala přesnost, na druhé straně minul branku Vitalij Kravcov.

30:43
    Traktor rozehrává od své branky, mnoho velkých šancí k vidění není, Vitalij Kravcov minul branku ránou z první.

30:22
    Danis Zaripov dostal hru do útočného pásma, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal vypálit.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, skóre je stále nerozhodné.

29:35
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Nejprve ale komerční přestávka.

28:50
    Sledujeme rychlý hokej, který se fanouškům musí líbit. Anton Glinkin vedl útočnou akci Kazaně, do zakončení na branku se ale nedostal.

28:02

27:50
    Zdá se, že se domácí celek dokáže ubránit, ale přesilovku sehráli hosté velmi aktivně.

27:30
    Pavel Francouz kryje kotouč, nenechal soupeře už dorážet, hra je přerušená. Převahu má nyní Ak Bars.

27:12
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, zatím ale marně.

26:02
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexandr Šinin – 2 min., nedovolené bránění).

25:56
    Komerční přestávka.

25:16
    Hraje se spíše ve středním pásmu, momentálně se ani jeden celek nemůže propracovat do střelecké pozice.
    24:50 Richard GYNGE - 1:1

24:50
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Domácí celek vyrovnává. Prostoru před branku využil RICHARD GYNGE a vyslal rychlou těžko chytatelnou střelu, na kterou brankář Kazaně nedosáhl. Asistence: Alexandr Černikov a Maxim Šipin.

24:11
    Alexej Kručinin vypálil z otočky, branku minul.

23:52
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají nyní domácí hokejisté, ale do výraznější šance se nemohou propracovat.

23:30
    Jeden z domácích hráčů čekal před brankou na přihrávku, jeho jemná teč končí mimo branku.

22:54
    Vitalij Kravcov pálil z dobré pozice, jeho rána vyrazil brankář Emil Garipov do rohu.

22:31
    Andrej Markov vypálil od modré čáry, jeho projektil byl však zblokovaný.

22:00
    Dvě minuty hry ve druhé třetině jsou pryč, sledujeme rychlý hokej.

21:30
    Arťom Lukojanov se dostal do útočného pásma, vypálit ale nedokázal.

20:44
    Alexandr Šinin rozehrává od své branky, mnoho šancí k vidění není, Domácí se dostali do útočného pásma, Maxim Šipin trefil jen brankáře.

20:25
    Zápas pokračuje druhou třetinou, sledujeme aktivní hru Kazaně.

20:01

Po první třetině vede hostující celek o jednu branku, sledujeme dramatický rychlý hokej, se kterým zatím mohou být více spokojení fanoušky Kazaně.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:16
    Puk mají pod kontrolou hosté, kteří se pokouší navýšit své vedení, zatím ale marně.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v této třetině, následně je hra přerušená.

18:20
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, domácí celek útočí.

17:27
    AK Bars hraje od své branky, Vladimir Tkačov přišel o puk, a tak se on i jeho spoluhráči musí bránit aktivní hře Traktoru.

16:55
    Kazaň rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění v závěru třetiny není.

16:40
    Alexandr Černikov dostal hru do útočného pásma, následně pálil Arťom Peňkovskij, jehož pokus byl zastavený brankáře Kazaně. Vhazovat se bude před jeho brankou.

16:20
    Zakázané uvolnění se nepíská, a tak musí hrát domácí obrana.

16:04
    Traktor se nemůže propracovat z obranného pásma, sledujeme rychlý hokej, kterému dominuje vedoucí celek.

15:50
    Hostující tvrdá rána od modré čáry postrádala přesnost.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry první třetiny.

14:55
    Sledujeme rychlý hokej, hostující celek pokračuje v aktivní hře, nicméně přišel o kotouč, a tak zakončoval Linus Videll. Jeho rána byla zblokovaná.
    14:09 Michail GLUCHOV - 0:1

14:09
    Hostující celek se dostává do vedení, z hranice brankoviště dokázal českého brankáře ve službách Traktoru prostřelit obranou nedostatečně hlídaný MICHAIL GLUCHOV. Asistence: Anton Glinkin.

14:00
    Rob Klinkhammer dobře vypálil, jeho tvrdou ránu kryje domácí brankář. Pavel Francouz byl pozorný, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

13:30

13:10
    1:10, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, hosté hrají aktivněji.

12:53
    Ak Bars rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej.

12:22
    Nikita Ljamkin dostal kotouč do útočného pásma, tam ale jako první byl obránce Ivan Višněvskij, který otáčí směr hry.

12:00
    Andrej Markov nahazuje na branku, ve které je Francouz, který poměrně snadno zasáhl.

11:22
    Hra se bez výraznější příležitosti přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek si nemůže vypracovat tlak.

10:40
    Pavel Francouz musel zasahovat po střele soupeře od modré čáry. Situaci zvládl.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, oba týmy hrají hodně aktivně.

09:13
    Kazaň rozehrává od své branky, kotouč kontroluje Andrej Markov.

08:57
    Rafael Batyršin rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

08:33
    Alexej Potapov vedl akci svého celku, pokoušel se vypálit z otočky, jeho projektil postrádal přesnost.

08:05
    Traktor rozehrává od své branky, akci vedl Igor Isajev, daleko se ale nedostal.

07:42
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

07:00
    Na druhé straně brankář přerušuje hru, bude se vhazovat před Francouzem.

06:47
    Richard Gynge byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale nedokázal kotouč přesně poslat do branky.

05:10
    Domácí akce končí bez střely na branku, Traktor se dostal do postavení mimo hru.

04:47
    Pavel Francouz přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Následně pálil Arťom Lukojanov, jehož rána končí nad brankou po těči českého brankáře.

04:16
    Hosté rozehrávají od své branky, Albert Jarullin hledá spoluhráče, kteří by dostali hru do útočného pásma.

03:12
    Jeden z domácích hráčů byl volný před brankou, nicméně přihrávka se k němu nedostala.

03:00
    Tři minuty hry jsou pryč, na výraznější šanci čekáme.

02:40
    Anton Lander nahodil kotouč na branku, českého brankáře překonat nedokázal.

02:20
    Domácí rozehrávají od své branky, mnoho šancí zápas nenabízí.

01:51
    Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu, oběma týmům jde o hodně.

00:47
    Arťom Lukojanov nahodil kotouč na branku, ve které byl pozorný český brankář. Pavel Francouz se nenechal překonat.

00:35
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – A. Petrov, I. Višněvskij, Šinin, Bailen, Borodkin, Klimontov, Isajev – J. Petrov, Černikov, Peňkovskij – Gynge, Videll, Šipin – Gubarev, Kokujov, Šolochov – Šarov, Kravcov, Kručinin.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov, Ohtamaa, Ljamkin, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Glinkin, M. Gluchov, Svitov – Klinkhammer, Azevedo, Lander – Galijev, Zaripov, Tkačov – Burmistrov, Lukojanov, A. Potapov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jedná se o čtvrtý zápas této série, všechna předchozí klání vyhrál celek Ak Bars Kazaň, a tak je i v tomto zápase mírným favoritem. Pravdou ale je, že se jedná o dramatická utkání, všechna skončila rozdílem jedné branky, třetí duel se jako první v sérii prodlužoval, v 64. minutě rozhodl Tokranov.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Traktor Čeljabinsk a Ak Bars Kazaň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Gynge (Černikov, Šipin) – 15. M. Gluchov (Glinkin), 33. Lander (Azevedo), 60. Lander (Azevedo, Lukojanov)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – A. Petrov, I. Višněvskij, Šinin, Bailen, Borodkin, Klimontov, Isajev – J. Petrov, Černikov, Peňkovskij – Gynge, Videll, Šipin – Gubarev, Kokujov, Šolochov – Šarov, Kravcov, Kručinin – Podkorytov.

Rozhodčí: Gališiv, Fraňo – Sadovnikov, Sivov

Diváci: 7 500