Rusko – Finsko 1:2 (kon.) | Česko – Slovensko 2:3 (po pr.)
Rusko
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Finsko
Pátek 06.04.2018, 15:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj čtyř (U19)

Toto je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (17:04:38)

Je dobojováno! Závěrečný nápor Rusů nepřišel, a tak mohou slavit první vítězství finští reprezentanti, kteří dnes podali velice kvalitní výkon. Za Finy se trefili Ikonen s Laaksonem, načež snížil za hosty Šaškov. V dalším utkání se Finové střetnou se Slovenskem, po tomto duelu následuje měření sil mezi výběry naší reprezentace a Ruska.

59:30
    Několik střel nyní ohrozilo bránu domácích, avšak Lindeberg byl pozorný.

59:15
    Rusové hrají v šesti!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a puk je stále v obranné třetině Rusů.

58:30
    Oddechový čas pro hosty.

58:15
    Tvrdou střelu vyslal od modré Šepelev, jehož projektil se odrazil od pravého betonu domácího brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Ofsajd zastavuje průběh hry, která směřuje ke svému konci.

56:34
    Ylönen se jen tak tak nedostal k odraženému puku, v opačném případě by totiž mohl rozhodnout tento duel.

56:33
    Znovu finský brankář předvedl svůj postřeh, když na něj vyslal jeden z Rusů nahození od modrého pásma.

55:56
    Nahození si pohlídal Lindberg, který bude mít v následných minutách určitě práce více než dost,

55:37
    U kotouče hráči ruské sborné, kteří kombinují v blízkosti brány finského celku.

54:51
    Pět minut do konce a stále nevidíme žádný tlak ze strany Rusů.

54:02
    Potom co kryl puk Ustimenko se před jeho bránou strhla menší šarvátka, jež byla ukončena příjezdem rozhodčích.

53:24
    Po delší době se usadili Rusové před bránou Finska, znovu ale o kotouč brzy přicházejí.

52:55
    Tečovaná střela domácího hráče končí na zadním mantinelu, u kterého byl dřív hráč v červeném dresu.

51:48

51:45
    Ideální přihrávku dostal Ruotsi, tomu puk přeskočil při střelbě hokejku, a tak tato šance končí zklamáním Finů.

51:09
    Jako před chvílí zakončoval Maansaari, ani tentokrát se mu nepodařilo překonat hostujícího gólmana.

50:30
    Na povedené představení domácích hráčů to zatím nevypadá, jelikož se jim nedaří usadit v útočném pásmu.

49:48
    Vyloučení v týmu Rusko (Olšansky – 2 min., hákování).
    49:20 Maansari střílel z bekhendu, ale ve velké šanci mířil jen do ruského gólmana.

49:20
    Naprosto osamocený se po chybě v rozehře ocitl před bránou Ruska Maansari, jenž se pokusil zakončit bekhend, jenže jeho střela neměla gólové ambice.

49:02
    Nyní tomu už tam není, a proto budeme svědky vhazování po levici Ustimenka.

48:20
    Teď měl ruský hráč štěstí, že jeho výhoz z obranné třetiny se doklouzal na soupeřova brankáře, a z toho důvodu se nepíská zakázané uvolnění.

47:36
    Nahození za ruskou bránu sbíral Tammela, který ovšem u puku dlouhou dobu nevydržel.

47:15
    Nejspíš od finského hokejisty nyní mířil puk do ochranné sítě.

47:00
    Zákrok si připisuje Lindberg, kterého následně obtěžovali dotírající soupeři.

45:55
    Hráči Finska až nyní ukončili svou okupaci soupeřova území, čehož samozřejmě Rusové využívají a ženou se hned směrem vpřed.

45:37
    Zakázané uvolnění týmu Ruska.

45:30
    Finové se začínají probouzet v této třetině, což vyústilo již v několik zajímavých příležitostí.
    45:00 Další skvělý zákrok ruského brankáře.

45:00
    Skvělý zákrok předvedl ruský brankář, jenž vyšvihl svou lapačku proti střele finského hokejisty z velmi nebezpečné pozice.

44:00
    Kličku se snažil provést soupeři Starkov, ten se ale zahnal do rohu, kde o puk přišel.

43:39
    Po delší době si připsal zákrok i Ustimenko, pro kterého to nebylo v tomto případě náročné.

42:36
    Rusové zastihli kotouč mířící ven z útočné třetiny, a tak mohou pokračovat ve své kombinaci.

42:11
    Střela ruského hokejisty končí v ochranné síti.

41:55
    Na začátku závěrečné třetiny jsou aktivnější hráči ruské sborné, kteří se nyní budou snažit vybojovat buly po pravici domácího brankáře.

40:55
    Moc pěkně to udělal Gračev, který se prosmýkl po mantinelu pod jedním z hráčů Finska, čímž tak získal pásmo pro svůj celek.

40:17
    Po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo se ujímají puku Finové, kteří raději budou vyčkávat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:30 .

Druhá třetina bylo o poznání zajímavější. Viděli jsme hned tři branky, po kterých radostněji odcházejí do šaten hráči finské reprezentace. Nutno dodat, že v druhé dvacetiminutovce se hra pořádně přitvrdila, a z toho důvodu o osobní souboje rozhodně nouze není.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Něco málo přes minutu do konce utkání a Rusové kombinují v útočném pásmu.

37:55
    Šaškov se cpal do brány z pravé strany hřiště, jeho zakončení větší závar nepřineslo.

37:16
    Zakázané uvolnění ruského týmu.

37:01

36:36
    Odpískána přihrávka rukou, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
    35:53 Velkou finskou šanci zastavil ruský brankář na poslední chvíli.

35:53
    Tak nyní to už byla stoprocentní šance! Do prázdné brány mohl zakončovat jeden z hráčů Finska, toho ale skvěle vychytal ruský brankář.

35:16
    Z levého kruhu mohl navýšit vedení svého celku Ikonen, jehož střelu na bližší tyč kryje Ustimenko.

35:01
    Vyloučení v týmu Rusko (Gračev – 2 min., podražení).

34:11
    Na dnešní utkání si pochopitelně nenašlo cestu příliš mnoho fanoušků, číslo se ale zvyšuje každou chvíli.

33:17
    Ruotsi byl nyní podražen na středu ledové plochy, rozhodčí však na tomto počínání nic závadného neviděl.

32:26
    V posledních minutách nejsme svědky příliš atraktivního hokeje, nejspíš za to může i to, že oba celky začínají hrát hlavně z obrany.

31:33
    Rusům se podařilo získat puk, chvíli na to o něj bohužel pro hosty přišli.

30:31

30:02
    Parádní střelu Bitsadzeho vyrazil Lindeberg, jenže v okolí se nenacházel žádný z hráčů v červených dresech.

29:07
    Už to vypadalo, že ruská velmi povedená kombinace přinese zakončení, avšak toho jsme svědky nebyli, jelikož finští obránci dobře tuto kombinaci vystihli.

28:34
    Puk letící z hole Morozova končí v ochranné síti.

28:31
    Vyloučení v týmu Finsko (Puustinen – 2 min., sekání).

27:42
    A začíná se přitvrzovat! Liuksiala nebezpečně narazil soupeře na mantinel, načež následovalo několik podobných hraničních situací na obou stranách.

27:01
    Po střele na brankáře Ruska se strhla mela v jeho brankovišti, která byla rychle ukončena rozhodčími.
    26:26 Nikita ŠAŠKOV - 1:2

26:26
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Spoustu času na zakončení měl NIKITA ŠAŠKOV a ten toho využil, když se mu podařilo trefit parádně horní polovinu finské brány. Asistence: Šen, Jeremčuk

25:55
    Muranov se vytočil zpoza brány a zakončil, Lindberg v klidu kryje.

25:17
    Vyloučení v týmu Finsko (Laaksonen – 2 min., hákování).
    23:57 Oskari LAAKSONEN - 0:2

23:57
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Na vrcholu pravého kruhu přijal přihrávku OSKARI LAAKSONEN, který tvrdou střelou překonal Ustimenka, jenž tak neprožívá zrovna nejpovedenější start do této třetiny.

23:07
    Přihrávka na ruskou desítku nebyla příliš přesná, a tak Jeremčuk nedokázal přesně zakončit.

23:03
    Vyloučení v týmu Rusko (Marušev – 2 min., sekání).

22:22
    Vyloučení v týmu Finsko (Ruotsi – 2 min., příliš mnoho hráčů).

22:07
    Rusové nezahálí a pokouší se záhy odpovědět, Finové jsou si toho vědomi a nenechávají nic náhodě.
    20:56 Joni IKONEN - 0:1

20:56
    A Finové jdou do vedení! Po přihrávce Ylönena se povedlo propálit hostujícího brankáře JONIMU IKONENOVI, který pořádně povzbudil své spoluhráče ze začátku druhé třetiny. Asistence: Ylönen, Jokinen

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:40.

První třetina je u konce! V ní jsme byli svědky velmi útočného hokeje, jenž nám ale branku nenabídl. Několik šancí ke skórování měli v přesilové hře Finové, kteří však ve všech případech pohořeli. Ani Rusové nezaháleli, jenže i u nich útočné snažení úspěch nepřineslo.

20:00

19:52
    Těsně před závěrečnou sirénou se řítila trojice hráčů Finska do zajímavého přečíslení, jenž využito nebylo.

19:26
    Úmyslný ofsajd Ruska, následuje tedy vhazování po levici brankáře ruské sborné.

19:00
    Probíhá poslední minuta této třetiny.

18:34
    Halme nabral velkou rychlost a pokusil se přejít přes tři hráče soupeře, to se mu ale nepodařilo.

17:45
    Teď se na středu hřiště srazili dva finští hráči. Dobrá šance k úniku nebyla Ruskem využita.

16:52
    Bekhendová střela Oskina minula bránu domácích, kteří se tak mohou hnát do útoku.

16:04
    Nyní vypálil od modré Olšansky, ovšem ani jeho pokus se mezi tři tyče nevměstnal.

15:23
    Pokus od levé mantinelu nemusel Ustimenko řešit, jelikož nebyl příliš přesný.

15:00

14:45
    Rusům se podařilo osvobodit, tento volný čas využijí hráči v červených dresech ke střídání.

13:25
    Finové se usadili v útočném pásmu, chvíli na to přišlo nahození, to ale i přes nekvalitní zákrok ruského brankáře nedokázal nikdo do branky dotlačit.

13:00
    Vyloučení v týmu Rusko (Marušev – 2 min., hákování).

12:09
    Dobře u mantinelu zabojoval Ikonen, jenž poté poslal přihrávku od modré čáry, od které přišla střela na brankáře Ruska.

11:27
    Rusové kombinují v útočném pásmu a snaží se dostat k zakončení, které zatím nepřichází.

10:24

10:20
    Tak to je závar! Po několika střelách to už vypadalo, že se Finům podaří procpat kotouč za brankovou čáru, jenže k tomu nedošlo.

09:31
    Jokinen to taktéž neměl nejhorší, ani ten ale skóre neotevřel.

09:11
    Jeden z hráčů v modrém dresu se nyní dostal do zajímavé šance, avšak ta první brankou neskončila.

08:44
    Vyloučení v týmu Rusko (Galimov – 2 min., hákování).

08:35
    Přesilovou hru si taktéž vyzkouší hráči Finska, kteří momentálně operují v útočném pásmu.

07:37
    Slibně rozjetou akci Ruotsiho zastavuje odpískaný ofsajd.

06:51

06:23
    Naprosto celá přesilová hra ruské reprezentace se odehrává v obranném pásmu hostí, kde po zakázaném kotouč ještě nějakou chvíli zůstane.

05:36
    A to se jim daří i po následném pokusu Rusů dostat se do útočného pásma, kterým se nedaří navázat na povedený výkon v posledních minutách.

05:03
    Hráči v modrých dresech okamžitě po vhazování vyhazují.

04:51
    Vyloučení v týmu Finsko (Aalto – 2 min., sekání).

04:22
    Ani po návratu potrestaného Fina do hry se domácímu týmu nedaří odvrátit tlak ruského výběru, který si kvůli faulu soupeře zahraje další přesilovku.

03:16

03:08
    Jedovatou střelu příklepem vyslal od modré čáry Bitsadze, jehož pokus byl Lindbergem vyražen.

02:21
    Finové se osvobodili, načež ještě získali kotouč v útočném pásmu, a tak ušetřili cenné vteřinky.

02:09
    Proti střele a následné dorážce musel zasahovat finský brankář, jenž si počínal velmi dobře.

01:46
    Vyloučení v týmu Finsko (Latvala – 2 min., hákování).

01:18
    Po chybné rozehře celku v červených dresech měli zajímavou příležitost jejich soupeři, ti ji ale nevyužili.

00:38
    Jokinen si příliš věřil, když se snažil sám probít skrz střední pásmo, to se mu ale nepodařilo.

00:17
    Prvním útokem zahrozili hráči Ruska, kteří se ale k zakončení nedostali.

00:01

Rusko: Ustimenko (Tarasov) – Šepelev, Morozov, Baranov, Deniševič, Volkov, Trišin, Šutov – Olšansky, Jeremčuk, Šen, Šaškov, Gračev, Kanitsky, Starkov, Muranov, Bitsadze, Šalagin, Marušev, Galimov, Filin, Oskin

Finsko: Lindberg (Luukonen) – Isiguzo, Laaksonen, Särkisilta, Kinnunen, Luhanka, Latvala, Palojärvi, Haarti, Jokinen, Ikonen, Ylönen, Puustinen, Maansaari, Nikkilä, Ruotsi, Liuksiala, Halme, Parkkari, Aalto, Tammela

Rozhodčí: Kubičík, Veselý – Gančarčík, Ganger.
    Rusové se pilně připravují na úvodní utkání

V dnešním přátelském utkání proti sobě změří síly Rusko a Finsko ( výběr do devatenácti let). Ruský tým toho moc odehraného v tomto výběru nemá. Hráči do hráli naposledy před dvěma lety, a to proti Slovensku, které dokázalo porazit 6:2. Suomi jsou na tom rozhodně lépe, naposled dokonce hráli letos v únoru, proti Švýcarsku rovněž přišla výhra 6:2. Únor byl pro modrobílé hodně nabitý, celek odehrál hned čtyři zápasy ( 6:2 Švýcarsko, 6:2 Německo, 0:3 Česko, 4:2 Švédsko.).Zápas se odehraje na neutrální půdě v ČR, konkrétně v Hodoníně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 27. Šaškov (Šen, Jaremčuk) – 21. Ikonen (Ylönen, Jokinen), 24. Laaksonen

Rozhodčí: Kubičík, Veselý – Gančarčík, Ganger