Thajsko – Čína 0:2 (kon.) | Anglie – Nigérie 2:1 (kon.) | Rakousko – Německo 2:1 (kon.)
Švédsko – Dánsko 0:0 (kon.) | Černá Hora – Slovinsko 0:2 (kon.) | Belgie – Portugalsko 0:0 (kon.)
Irsko – USA 2:1 (kon.) | Island – Norsko 2:3 (kon.)
Island
2:3 (1:1)
Norsko
Sobota 02.06.2018, 22:00 • Laugardalsvöllur, Reykjavík • Mezinárodní přípravné zápasy

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji dobrou noc a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (00:07:15)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:11.

Je dobojováno! Velmi zajímavý zápas dopadnul lépe pro norský celek, který si z Islandu odveze těžké vítězství 3:2. Dnešní utkání rozhodnuli náhradníci, ale pojďme od začátku. Brankový účet otevřel v 15. minutě Bjorn Johnsen. Vedení Norska trvalo pouze do 30. minuty, kdy vyrovnal z penalty Alfred Finnbogason. To bylo z prvního poločasu všechno. Na další branku jsme si museli počkat až do 70. minuty, kdy se Island poprvé ujal vedení. Největší zásluhu na tom měl Gylfi Sigurðsson, který se z dorážky nemýlil. Jenže poslední slovo v tomto zápase měli norští náhradníci. Nejprve v 80. minutě potrestal obrovskou minelu domácího brankáře Joshua King a obrat dokonal o pět minut později Alexander Sørloth. Island tedy do přípravy na MS nevstoupil úspěšně. O reparát se pokusí ve čtvrtek proti Ghaně. To Norsko zahájilo přípravu na Ligu národů fantasticky, na dnešním výkonu může tým Larse Lägerbacka stavět.

90+5

90+4
    Rozhodčí dal domácím ještě jednu možnost zahrozit ze standardní situace, ale míč z tohoto centru skončil za hostující brankou.

90+3
    Island rozehrával poslední rohový kop, ale ani ten nedokázal využít ve svůj prospěch. Rozhodčí za malou chvíli dnešní zápas ukončí.

90+2
    Skúlason skluzem zajel do norského hráče. Tohoto přestupku si všimnul rozhodčí, který ukázal proti islandské brance.

90+1
    Rozhodčí dnešního utkání nastavil ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Domácí tým si dokázal tuto standardní situaci pohlídat a může se vrátit na norskou polovinu, aby mohli vstřelit vyrovnávací branku.

89
    Joshua King hraje po svém příchodu velmi dobrý zápas, tentokrát vybojoval pro svůj tým výhodu standardní situace. Norové s rozehrávkou nikde nespěchají.

88
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Bjarnason, přichází Gudmundsson.
    88. Gylfi Sigurðsson orazítkoval tyčku

88
    Gylfi Sigurðsson si v pokutovém území udělal prostor ke střele, která poté orazítkovala pravou tyč norské branky.

87
    Oba týmy zase na malou chvíli nakopávaly míče do pokutových území. Island potřebuje uklidnit hru a získat míč pro sebe.

86
    Island teď musí vsadit všechno do útoku. Toho se budou snažit využít hosté, kteří budou moci útočit do otevřené obrany.
    85. SØRLOTH - 2:3

85
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Hostující celek opět míří do vedení! Dlouhý aut do pokutového území prodloužil jeden z hostujících hráčů na Kinga, ten sklepnul pro ALEXANDRA SØRLOTHA a ten se střelou k tyči nemýlil – 2:3.

85
    Schram tentokrát nic neriskoval a radši míč odkopnul do zámezí. Tohle bude norské vhazování, která bude opět dlouhé.

84
    Dnešní zápas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Na světelné tabuli svítí od 80. minuty nerozhodný výsledek 2:2.

Jan Mládek

Branky: 30. Finnbogason (pen.), 70. G. Sigurðsson – 15. Johnsen, 80. King, 85. Sørloth

Karty:   73. Árnason (ISL) – 8. Svensson (NOR)

Island: Schram – Sævarsson, Árnason (C), R. Sigurðsson (46. Ingason), Magnússon – Guðmunds­son, Bjarnason (88. Gudmundsson), Hallfreðsson (83. Friðjónsson), Gíslason (63. Skúlason) – Böðvarsson (64. G. Sigurðsson), Finnbogason (46. Sigurðarson)
    Náhradníci: Halldórsson, Rúnarsson – Friðjónsson, Gudmundsson, Ingason, Sigurðarson, G. Sigurðsson, Eyjólfsson, Skúlason, Gunnarsson, Traustason, Skúlason

Norsko: Jarstein – Svensson, Nordtveit, Ajer, Linnes – Fossum, Berge (46. Selnæs), Johansen (C) – Henriksen – Elyounoussi (74. King), Johnsen (74. Sørloth)
    Náhradníci: Grytebust, Nyland – Dæhli, Kamara, Selnæs, Midtsjø, Sørloth, Reginiussen, Rosted, Meling, King, Zahid, Hedenstad

Rozhodčí: J. Eriksson (Švédsko)